Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez így jó mozgásnak? Megoldás...

Ez így jó mozgásnak? Megoldás lehet? (+fogyástörténet)

Figyelt kérdés

16/L vagyok,karácsony előtt eljött egy pillanat az életemben,amikor úgy gondoltam,hogy most vagy soha, nem lehet kifogás a Karácsony sem!

Akkor 172/80kg voltam, nulla izommal

Most 172/71vagyok, szuperül érzem magam már most, de még fogyni szertnék 8 kg-ot minimum

Körte testalkatom van amúgy, és az a problémám,hogy a combomon egyáltalán nem feszes a bőr

Ez ellen mit lehetne tenni?

Egy héten 2x biciklizek (35-35km, de ezt következő alkalommal felemelem)

És futópadon futok heti 3x 3,5 km-t

Egyenlőre ez is nagyon kifáraszt, de idővel emelni fogom ezt is!!

(5.2-5.5ösön futottam)

Ez megoldás lehet?

Vagy már ilyen fog maradni a combom?


2019. ápr. 1. 18:17
 1/1 Sheyenne válasza:

Ez mar onmagaban is igen szep teljesitmeny, 9kg 3 honap alatt az 3 kg/ho, 0.75 kg/ het. Az egeszseges fogyas 0.5-1 kg/ het, efole semmikepp se menj (de ahogy haladsz lefele, ugyis nehezedik majd, ne hatralj meg). A tartos eredmeny mindig lassu. A bicikli es a futas remek kardio edzes, de tudni kell mindkettorol (kulonosen a futasrol ha hosszu tavokat futsz) hogy nem csak a zsirt de az izmot is lezabalja rolad ha nem vigyazol. Jelenleg a combod azert nem feszes, mert zsirbol fogytal (ami szuper, megjegyzem!) de nincs alatta meg izom ami tonust adna az alakodnak.

A szep testalkatot a tonusos izmok adjak, nem a zsir hianya.

En azt javazolnam hogy mkezdj el odafigyelni hogy mit eszel, kaloriara lebontva ha van hozza energiad (nem olyan nehez mint az emebr gondolna), es figyeld a feherjebeviteledet. Egyenlore ez is boven eleg, de az izmoknak mindenkeppen feherjere van szukseguk pl edzes utan hogy fejlodni tudjanak. A szenhidratokat se hagyd el (az a szerevzet instant uzemanyaga, anelkul meghalunk kb), de abbol sokszor korantsem kell annyi mint amit az ember bevisz. Zsirt is moderaltan fogyassz.

Emellett pedig csokkentsd a kardiot heti 2-re (ha akarod egy bringa egy futas kivalo ha mindkettot szeretned megtartani), es vegyel fel heti 2X sulyos edzest. Ezt ne ugy kell elkepzelni hogy bemesz a kondiba "gyurni", rendeget sajat testsulyos gyakorlat van (a fekvotamasztol a labemelesen keresztul a plankig) amibe nem halsz bele ha elkezded de nagyon szepen lehet vele fejlodni. En pl kettlebelleztem ket evig es imadtam mert azonfelul hogy eros lettem tole javitotta a tartasomat es nem fajt a hatam az ulo munkatol.


Amit itt leirtam talan kicsit bonyolultnak tunhet de hidd el nem az.

1. Eves

2. Kardio

3. Sulyos/sajat testsulyos izomnoveles


Ha ilyen modon kezded el idovel latni fogok hogy formasodik a feneked es a combod, ha mas nem abbol hogy utanadfutyulnek majd a pasik. ;)


Sok sikert es igy tovabb! :)

2019. ápr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!