Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Manapság már elfogadott...

Manapság már elfogadott jelenség lett a kövérség?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben azt tapasztaltam, hogy a társadalom egyre inkább elfogadja a kövérséget hazánkban. Szinte soha nem tapasztaltam olyat mostanában, hogy valakit megszóltak volna a plusz kilói miatt vagy legalábbis nagyon ritkán. Nyugaton gondolom ez már régebben lezajlott, mivel az Usa-ban is és a Briteknél is az emberek 2/3-a kövér, de legalább túlsúlyos. Szerintetek is így van? Egyre megértőbbek és tolerànsabbak vagyunk a kövér emberekkel kapcsolatban is?

2019. ápr. 4. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem nem. Még mindig ronda, egészségtelen benyomást kelt egy kövér ember, semmiképp sem szép.
2019. ápr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Talán inkább az történt, hogy felnőttél. Iskolában szokás a testi tulajdonságok miatt csúfolni valakit, felnőttek között már kevésbé.
2019. ápr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2 Persze, ez is benne lehet, de mintha a kövér embereket sem zavarná annyira az állapotuk. Azért gondolom, mert egyre több van belőlük itthon is és nem csak azokból, akik 10-20 kilót cipelnek magukon, hanem akik extrém módon el vannak hízva, már már kórosan kövérek. Persze lehet betegség is, de nem hinném, hogy mindegyikőjüknek van valami olyan baja közülük, ami miatt nehezen tudna lefogyni. Szerintem egész egyszerűen eltűnt a nyomás az emberek felől a kövérek irányába és mivel szeretnek enni, így azt preferálják inkább az ideális testsúly elérése érdekében tett erőfeszítések helyett.
2019. ápr. 4. 14:37
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Sokszor látok instagramon vagy youtubon kövér csajokat akik haskilógós topocskában feszítenek és közben magyarázzák hogy fogadd el magad, így is szép vagy stb. Vagy előtte utána fotók pl. van egy normál testalkatú egészséges csaj, erre felhízlalja magát mert az jobb. Én is kövér vagyok de egyáltalán nem tartom jó dolognak. Amerikaiaknál tényleg nagyon sok durván elhízott ember van és a legtöbb ilyen "inspirálós" videót tőlük látni, a sok hülye meg divatként fogja fel.
2019. ápr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Én azt vettem észre, hogy valóban elindult egy ilyen mozgalom, hogy ne csúfolják a kövéreket, amivel egyet is értenék, de már átestek a ló túlsó oldalára, és bármiféle kritikára hópiheként reagálnak, tehát már azt se lehet lassan megjegyezni, hogy nem egészséges, mert ezzel megsértetted a kis lelki világát.

Külföldi fórumokon is megvan azért az ellentábor, aki nem röhög a kövéreken, de nem tartja helyesnek a túlsúlyt, úgyhogy még ott sincs a totál elfogadás, hogy jó, akkor zabáld csak tele magad hambival, szivi.

2019. ápr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Nekem Magyarországon még nem tűnt fel. NLCafe meg hasonló női oldalak időnként felkapják ezt a témát és kövér csajokról készítenek összeállításokat, de általanosságban még mindig többet írnak arról hogyan fogyjál le, miért káros a túlsúly vagy XY celeb milyen szép most hogy leadott pár kilót. Nem vagyok már kövér de szerencsére engem régebben is csak 1-2 barom szólt meg az utcán, iskolában, viszont van egy 100+kg barátnőm őt a mai napig megszólják az utcán.


Azzal egyetértek, hogy toleránsabbaknak kéne lennünk és nem paraszt mód beszólogazni az embereknek neten vagy akár az utcán. Főleg hogy azt se tudjuk az illető nem-e fogyókúrázik, hol tart a súlyvesztéssel, nincs-e valamilyen betegsége (akár testi akár mentális), mi áll a hízás mögött stb. Az se normális ami nyugaton megy, hogy az elhízott nőket is szexinek kéne tartani a média szerint meg a "healthy at every size" mozgalom is agyhalállal ér fel, ez meg a másik véglet már.

2019. ápr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyàltalàn nincs így. Engem egész életemben csesztettek és beszólogattak. Még az utcàn vad idegenek is. Egyàltalàn nem elfogadott a kövérség. Nem telt el úgy 1 hetem hogy valaki ne tenne megjegyzést.
2019. ápr. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

7. vagyok. Annyit még, hogy régebben zavart és bàntott a dolog, koplalni kezdtem amit nem bírtam sokàig...aztàn ide- oda jojózott a súlyom, többször próbàlkoztam de nem talàltam olyan módszert amivel fogyàs mellé jól is érzem magam, nem éhezek.

Ez egy hónapja vàltozott meg. Megvan a tökéletes tartható szenvedésmentes étrend. Màr csak türelmesmek kell lennem mert működik.

Ja és kizàrólag az egészségemért teszem. Magasról leszarom kinek nem tetszik a làtvànyom. Egyéni szoc. problem. Foglalkozzon mindenki magàval ahelyett, hogy màs külsejével van elfoglalva.

2019. ápr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az ókorban az volt a menő.
2019. ápr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem így tapasztaltam. Most középsulis vagyok, itt nincs nagy divatja a kövérek piszkálásának, de általánosban azt tapasztaltam hogy a gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni, de a felnőttek még inkább. 4 tesitanárom volt az évek alatt, és mindegyik többször megalázott a túlsúlyom miatt. És nem arra gondolok hogy csupán ügyetlen voltam az órán, és megpróbáltak ösztökélni... direkt az volt a cél hogy rosszul érezzem magam a beszólásaiktól, és hogy kiröhögjenek. A mostani nem túl normális étkezésem is ennek tudom be, sokkal nagyobb szerepe van az ember környezetének ebben mint a médiának (szerintem). Csak arról hallani hogy a tinilányok modellekre akarnak hasonlítani, stb. de engem például a tesitanáraim sokkal mélyebben megérintettek. Szóval nem, egyáltalán nem elfogadott.
2019. ápr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!