Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrázni kezdtem, és le...

Fogyókúrázni kezdtem, és le akarom cserélni a kenyeret, zsömlét, mivel tudnám helyettesíteni?

Figyelt kérdés

Az Abonett kenyeren gondolkoztam, de elég megoszló vélemények vannak róla, mivel iskolába járok még, ezért szendvicset szeretnék csinalni.

Vagy olyat amit eltudok vinni.

Szivesen várok, tippeket tanácsokat.

Köszönöm


2019. ápr. 5. 13:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%

Jokenyer teljes kiorlesu kenyere kezdetben jo lesz.

Laurapan markaval is van egy, ami viszont mar ilyen lapitott, magvas, en szeretem, de lehet elso korben feher pekaruk utan nagy valtas lenne.

Plusz otthon is tudsz sutni tk lisztbol pitat is akar, kiflit, zsomlet barmit.

2019. ápr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem lecserélni kell, hanem szinte teljesen elhagyni.
2019. ápr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
Masodik ez hulyeseg, ha a kaloriakeretbe belefer es a makroba is akkor semmi baja nem lesz, ha reggelire/ebedre eszik tk gabonakat. Paleos gabonaellenes hulyesegekre ne hallgass, ha nem vagy glutenszenzitiv nem kell elhagynod ezeket....
2019. ápr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
47%
Mindig elcsodálkozom azon, hogy az emberek fogyni akarnak, de a zabálásról nem mondanának le. Fogyás alapszabálya: első lépésként a búzából készült ételeket és a cukrot teljesen el kell hagyni! Reggelire jó adag natúr zabpehely, gyümölcs darabokat beleaprítva (én almát szoktam) és vízzel, max kefirrel, de nem telljel. Ezzel ebédig simán ki lehet húzni.
2019. ápr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

"Fogyás alapszabálya: első lépésként a búzából készült ételeket és a cukrot teljesen el kell hagyni!"


Nincs ilyen alapszabály. Persze, lehet így fogyni, és van, akinek ez a célszerű, de nem ez az egyetlen, szent és megkerülhetetlen út. Igen, ha valaki reggel és/vagy túl sok gyorsan felszívódó szénhidrátot és/vagy tejet fogyaszt, aztán szédeleg az éhségtől délelőtt 9-kor, az gondolkodjon el, hogy jó-e ez neki így. Akinek viszont nem okoz problémát, az meg örüljön neki és egyen, amit jól esik.


Persze ha nem fogyásról, hanem egészséges életmódról van szó, akkor már figyelembe kell venni, hogy mondjuk a tej eléggé meg tudja cibálni a hasnyálmirigyet, ami nem jó. De itt nem ez volt a kérdés.

2019. ápr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Az hogy vki eszik tk gabonakat nem zabalas.

80 kilorol fogytam 70re eddig ugy, hogy nem zartam ki a tk gabonakat, cukor helyett mezet/eritritet hasznalok. Nyilvan mozgok is, hus-zoldseg-tojas-turo, keves gyumolcs, magvak, napi 1400 kcal kb.

2019. ápr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Ja es zsiros hazi tejet is iszom (napi 2-3 decit ha ugy van)... szoval marhasag, egyel egeszsegesen, figyelj a kaloriara, makrokra, mozogj es voila - fogyni fogsz.
2019. ápr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

1. Teljesen lemondani nem kell róla, de CÉLSZERŰ jelentősen csökkenteni.


DE! Mielőtt bármibe belekezdesz, gondold át, hogy milyen elvek szerint akarod a diétád alakítani, és melyik elvvel mi a célod.


Pl. én a ch-t csökkentem drasztikusan (na nem a ketogén szintre, de majdnem) - ez illeszkedik az étkezési preferenciámhoz, és így nem vagyok éhes. DE! én szinte semmit sem hagyok el TELJESEN, ha időnként megkívánom, megeszem, VISZONT megtanultam mértéket tartani. De van, akinek könnyebb teljesen megvonni magától pár dolgot, mert ha hozzájut, megeszi egyszerre az egészet.


Mivel én csökkentem a ch-t, nekem a ch csökkentett kenyér vált be (nekem is kell szendvicset vinnem a munkába). Vannak 50%-os ch csökkentett, de 90% ch csökkentett kenyerek is. Kóstolj meg 1-2 típust. Elsőre biztosan szokatlan, de lehet, hogy alapvetően bejön neked, és akkor megszereted őket. Én nagyon szerettem a fehér-kovászos-félbarna kenyereket, de megszerettem ezt a magos-ch-csökkentettet is. - Valami ilyesmit muszáj napközben magammal vinnem. Persze, nem ezt eszem egész nap, de 10 óraira stb. jó.

2019. ápr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

"én szinte semmit sem hagyok el TELJESEN, ha időnként megkívánom, megeszem, VISZONT megtanultam mértéket tartani. De van, akinek könnyebb teljesen megvonni magától pár dolgot, mert ha hozzájut, megeszi egyszerre az egészet."


Ez így van. Fontos őszintén megállapítani magáról az embernek, hogy ő melyik típus, és aszerint cselekedni. Ideális, ha valaki tud mértéket tartani, de ha nem megy, akkor érdemes megpróbálni teljesen elhagyni az adott dolgot (persze ha olyan, hogy amúgy elhagyható).

2019. ápr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Látom itt is elég vegyes vélemény forrt ki.

Köszönöm mindenkinek az építő jellegű, hasznos válaszokat.

Ment a zöld.

Na akkor holnap veszek ch-csökkentet kenyeret és meg kostizom.

De a zabkása is tetszik, lehet ez így fel válta lesz egyik nap ez a 10óraim, masiknap másik :D

2019. ápr. 5. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!