Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miert ajanlja mindenki a...

Miert ajanlja mindenki a rizst burgonta helyett?

Figyelt kérdés
Mivel jobb a rizs mint a burgonya? Kaloriabazis szerint alacsonyabb a kaloria es szenhidrat tartalma a burgonyanak, megis mindenhol azt hallom, hogy burgonya helyett jobb a rizs pl. koretnek

2019. ápr. 6. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Nekem is fura... tele van szénhidráttal, íze meg kb semmi. Én amúgy nem is eszek rizst egyáltalán, többre értékelem havonta kétszer a krumplit. Sokféleképp el lehet készíteni, finom. Nekem a rizs nagyon unalmas, ezért is hagytam el mikor életmódot váltottam. Amúgy nem eszek kölest, se bulgurt se semmi ilyesmit.
2019. ápr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%

En azt vettem észre, hogy többet tudsz enni belőle.


150 gramm rizs pl sokkal kevesebb kalória és szénhidrát, mint a 300 gramm krumplipüré, igy énis inkabb a rizst választom, mert a 150 gramm krumplipüré semmire nem elég kb, míg a 150 gramm rizstől jóllakok.

2019. ápr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Bocsi, a rizst már a főtt verzióra értem, nem a szárazra.
2019. ápr. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat


Szerintem el fogom hagyni en is a rizst, mert nem igazan szeretem es nem mindig fer bele a napi keretembe. Krumplival ilyen gondom nincs es jobban is laktat. Persze nem krumplipüre formaban😊

2019. ápr. 6. 19:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit kell tudni a glikémiás indexről?


Részletek: [link]


A lekváros kenyér is finom. Csak telen van gyorsabban felszívódó szénhidráttal, amit a szervezet könnyebben raktároz, mint a lassan felszívódóakat és hatalmas glikémiás indexe van.

2019. ápr. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
édesburgonyát ajánlom
2019. ápr. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a linket. Elolvastam, most mar megertettem. Figyelembe fogom venni a GI is mostmar.


Edesburgonya jo otlet.Ki fogom probalni

2019. ápr. 7. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!