Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elméleti kérdésben segítene...

Elméleti kérdésben segítene valaki?

Figyelt kérdés
Ha edzés előtt 10 perccel eszek mondjuk 130-150 kalória értekben csokit, és utána az edzésen jóval többet dolgozok le, akkor a csokiban lévő szénhidrátokat úgymond azonnal felhasználom, és akkor nem lesz ideje felszívódni az egészségtelen szénhidrátoknak? Vagy hogy van ez?

2019. ápr. 8. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy kicsit bonyolultabb folyamat. Én úgy tudom (de javítson ki valaki nyugodtan, ha tévedek, nem vagyok biológus), hogy egy része azonnal felmegy az agyba, egy része kering a véráramba, egy része pedig felhasználódik energiává.


De ennyire megszállottan ezzel nem kell foglalkozni, hacsak nem egy tábla csokit akarsz megenni. 3 kocka csoki nem fog elraktározódni olyan könnyen.


A kérdésedre a válasz: nem. Az emésztés egy hosszú folyamat, sok időbe telik mire a szervezeted lebontja az adott ételt használható energiaforrásra, méreganyagokra, és salakanyagokra. Akár 5-6 óráig is emesztődhet egy adott étel a gyomorban mielőtt felhasználódna.

2019. ápr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A szervezet nem úgy működik, hogy egyszerre egy-egy folyamat zajlik csak le benne, egyszerre játszódik minden. Szóval nem csak azt használod, amit pont bevittél, főleg, hogy az emésztéssel is számolni kell.
2019. ápr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!