Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha edzek a lábamra (comb)...

Ha edzek a lábamra (comb) akkor tényleg nagyobb lesz? (azt szeretném, hogy kisebb legyen)

Figyelt kérdés
Pár napja elkeztem edzeni a lábamra, főként guggolás, kitörés, meg ehhez hasonlók. Tudom, a futás lenne a legjobb de arra nem visz rá a lélek. Több helyen is olvastam, hogyha nem diétázom, de szeretnék vékonyabb combokat és edzem rá, akkor pont az ellenkező hatást fogom elérni, vagyis nagyobb lesz. (diétázni nem szeretnék) Igaz ez? És ha igen, akkor milyen gyakorlatokat csináljak, hogy kisebb legyen a combom( és a fenekem)

2019. ápr. 9. 17:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az izomnöveléshez izomnövelő edzés, és izomnövelő étrend szükséges. Diétás étrend mellett kizárt, hogy jelentős mértékben növekszik bármelyik izmod, de pici növekedés előfordulhat.
2019. ápr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mint írtam, diétázni nem szeretnék, és nem az izomnövelés a cél, hanem hogy vékonyabb legyen a combom
2019. ápr. 9. 17:37
 3/11 anonim ***** válasza:
Vékonyabb attól lesz, ha vagy a zsír, vagy az izom kevesebb lesz. A szervezet akkor kezdi bontani magát, ha a táplálék nem fedezi az energiaszükségletét. Ezt hívják fogyókúrának. Ha nem idézel elő kalóriahiányt, nem fogja bontani magát a szervezeted.
2019. ápr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát, ha az edzéstől kisebb lenne, akkor a testépítők 40 kilós cérnák lennének, nem?
2019. ápr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
és a futás segítene?
2019. ápr. 9. 18:22
 6/11 anonim ***** válasza:
#18.22 Na, akkor még egyszer. A szervezet akkor kezdi bontani magát, ha a táplálék nem fedezi az energiaszükségletét. Ha kisebb bármit akarsz, energiahiányban kell lenned. Ezt megteheted úgy is, hogy keveset eszel, meg úgy is, hogy nagyon sokat mozogsz.
2019. ápr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Asszem tudom mire gondolsz. Ha sokat edzel làbra, akkor igen meg fog vastagodni. Én is így vagyok. A làbszàram a vàdlim, a combom, stb vastagabb. Ez csak akkor zavar amikor leülök, az izmok ellazulnak, és rettentő vastagnak néz ki a combom. Ha futni nem szeretsz, bicajozz (lazàn, nem emelkedőn, meg magas fokozatban), illetve az úszàs is nagyon formàlja a testet.
2019. ápr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha az étrendeden nem változtatsz, valószínűleg vastagabb lesz, de formásabb. Ha eleget mozogsz ahhoz, hogy kalóriadeficitbe kerülj, akkor vékonyabb lesz, de ha túl sok a jelenlegi kalóriabeviteled, akkor ehhez nagyon sokat kell mozognod. Csak mozgással nehéz fogyni, az étrend jobban számít. Nem véletlenül találták ki a szálkásító étrendet, a testépítők is ezt szokták alkalmazni (edzés mellett), ha a testzsírszázalékukat szeretnék csökkenteni.
2019. ápr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak mozgással nehéz fogyni.

Ezt cáfolnám.

Volt időszak amikor úgy volt időm, hogy heti 7 alkalommal volt edzésem (kung-fu).

Sokkal többet ettem mint most, és nem bio baromságokat, hanem átlagos kajákat.

Tökéletes alakom volt.

Most rettentő kevés lehetőségem van a mozgásra, pedig mindent megragadok (akár csak fél óra ugrálás, gyaloglás, bicaj, ugrókötél, és tényleg bármi), és sokkal kevesebbet eszem, de vagy 10 kg több van rajtam, mint a minden nap minimum 2 órás intenzív mozgásos időszakomban.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak.

A gyors és kis ismétlés számú gyakorlatok kellenek neked.

Ha izmot szeretnél növelni, akkor kell lassan és nagy súlyokkal.

Ilyen esetben ugye ha valaki már a testépítés felé orientál, akkor és tényleg akkor rettentő fontos minden kiskanál megevett kaja.


Nálad, csak csökkenteni kell a bevitt kalóriát (nem drasztikusan), de a mozgás sokkal többet segít, mint az éhezés.


Kitartást és sok sikert!

2019. ápr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem vitatkozni szeretnék veled, de amiket írtál, éppen azt támasztják alá, hogy nehéz csak mozgással fogyni (bár nem lehetetlen). Én is írtam, hogy ehhez nagyon sokat kell mozogni - te minden nap 2 óra intenzív sport mellett (gondolom, fiatalon) ehettél annyit, amennyi jólesett, és nem nőtt a súlyod (de nem is fogytál). A legtöbb embernek, aki dolgozik vagy iskolába jár, nincs ennyi ideje ill. energiája sportolni. Persze ha nagyon akarjuk, minden megoldható, de kevesebb mozgással, némi étrendváltoztatással is elérhető ugyanaz az eredmény, és az egészségesebb táplálkozásnak más előnyei is vannak, nem csak a fogyás.
2019. ápr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!