Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mik azok a mindennap használt,...

Mik azok a mindennap használt, egészségtelen ételek, amiket lehet helyettesíteni egészséges összetételű étellel?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például a kenyérre, cukorra, krumplira, stb stb.. Aki ért az ilyenekhez, az írja le légyszi, hogy mikről kell lemondani fogyás esetén.

2019. ápr. 11. 13:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%

SEMMIRÖL nem kell lemondani, hanem egyszerüen csak megfelelö mennyiségeket enni az egyes ételekböl, ami belefér a napi kalóriakeretbe.


A fogyás ugyanis nem arról kellene, hogy szóljon, hogy X hétig nem eszek, csak 5 féle élelmiszert, hogy lefogyjak, utána meg minden mehet ugyanúgy, mint korábban - ez ugyanis a legbizosabb módszer a jojóra.


Olyan étrendet keress, amivel nem viszel be több kalóriát, mint amennyire szülkséged van, kellöen változatos és képes vagy életed végéig betartani, mert csak úgy lesz tartós az eredmény.

2019. ápr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
37%

Már félre vagy tájékozódva.

A kenyér , a krumpli, a cukor nem egészségtelen.

Ezekre szüksége van a szervezetnek.

2019. ápr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell lemondani semmiről, csak merteket kell tartani. En peldaul ugy fogyok, hogy eszek mindent kenyeret, cukrot, krumplit stb. Meg csokit is eszek, ha belefer a keretembe. Persze nem egy egesz tablat.Minden a mennyisegtol fugg
2019. ápr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
42%

#2

Valójában nincs... Szénhidrátra szükség van. De nem finomítottra. Arra abszolút nincs.

Lehet enni néha, mértékkel persze, de akkor már olyat, aminek van élvezeti értéke. Ezeknek nem igazán....

2019. ápr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
56%

Ja, helyettesítés:

Kenyér helyett tk. kenyér, liszt helyett tk. liszt, zabpehelyliszt.

Cukor helyett Stevia, eritrit.

Krumpli helyett édesburgonya, bár pl én mivel annyira krumplis, nagynéha eszek simát, amúgy rohadtul megvagyok nélküle, ezt úgy értem, nincs szükségem alternatívára, amit a krumpli helyett beépítek a mindennapokban.

2019. ápr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
39%
Ne egyél teljeskiőrlesűt, ha nem akarod a gombák mikotoxinjait rágicsálni. Csak a tudatlanok esznek "tk"-t és terjesztik azt, hogy más is egyen azt, nem tudják mit beszélnek
2019. ápr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell helyettesíteni. Csak van, amit nem kéne gyakran és/vagy nagy mennyiségben. Pl. Edesség, nasi, süti, gyorskaja, üdítők.

Nem leszel egészségesebb, ha naponta sütizel, akkor sem, ha nincs benne cukor.

A fehér kenyérrel sincs gond, váltogatni kell a tk-vel. Kizárólag tk enni nagyon megterhelő az emésztő, bélrendszernek.

2019. ápr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
41%

Évekig folytattam a csak kalória számláláson alapuló diétákat, meg is lett az eredménye > prediabétesz :)

sokáig áltattam magam, hogy nem kell lemondani erről arról, hogy a kalóriakereten belül bármit ehetek de ez sajnos hülyeség, úgyanis mindenkinek máshogy működik a szervezete, és előbb vagy utóbb besokal sajnos. A krumpli, a rizs, a tészta, a finomított élelmiszerek, a cukor mind kerülendő, és semmi szüksége a szervezetnek rájuk az egészséges működéshez. A rizst bulgurral szoktam pl helyettesíteni. A teljes kiörlésű áruk sem mindig jók, főleg hogy már képesek azt is "tk" nak eladni ami 60% ban búzalisztet tartalmaz :D

A krumplipüré helyett karfiolpürét próbáld ki pl. 1 szem burgonyát akár bele is rakhatsz az íze miatt, de anélkül is finom:) Cukor helyett eritrit, tésztából is van szénhidrátcsökkentett, ami esetleg konjac lisztből készül, vagy próbáld ki a cukkini tésztát:D zseniális . Az ízvilágokat mind ki lehet váltani egyébként egészségesen is, arról nem feltétlen kell lemondanod, mert kb már mindent meg lehet valósítani cukormentesen :) Mióta ezeket tartom 35 kiló ment le rólam, és az értékeim is helyreálltak :)

2019. ápr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%

Semmiről sem kell feltétlenül végleg lemondani. Én ezeket alkalmazom a mindennapjaimban, bár még csak 1,5 hónapja váltottam életmódot. Ma reggel mérlegeltem és 6kg mínusznál járok, a körméreteim is fogyatkoznak centikben.

Tehát

-fehér liszt helyett teljes kiőrlésű lisztet használok

-fehér lisztből készült tészta helyett én freefrom gluténmentes tésztát veszek abban nincs finomított fehér liszt, kéthetente egyszer eszem tésztát 50 grammot, pörkölttel, vagy spagetti formájában

-fehér cukor helyett eritrit, édesítőszer (ez nem túl egészséges de sajnos a cukormentes italokban az van, viszont nem fogok egész életemben vízen élni)

-Cukros édességek helyett alapvetően diabetikus édességeket eszem, abból is a cukorka és a táblás csoki változatot, nekem ezek ízlenek igazán. Szigorúan számon tartva a szénhidrátot ami bennük van, tehát nem megeszek egy tábla diabetikus kávés csokit egy este, hanem pl 3 kockát. Abban is 10g szénhidrát van, és a napjaim többségébe belefér. Szóval egy tábla 1 hétig nekem simán elég.

-Fehér rizst nem eszek egyáltalán, ajánlom a barna rizst ha szereted. Én semmilyen rizst nem eszek, nem igazán szeretem, számomra unalmas kaja, tehát felesleges, és ha nekem felesleges, nem fogom azért enni hogy több szénhidrátot vigyek be a kelleténél, évekkel ezelőtt elhagytam

Krumplit is eszem. Nem állt szándékomban elhagyni, kéthetente eszek 200 grammot ebédre valamilyen húshoz. Igen, eszem sültkrumplit is, és krumplipürét is.

Étolaj helyett kókuszzsírral sütök

Fehér kenyér helyett teljes kiőrlésű graham kenyeret eszem mértékletesen. (nálam ez napi 3 szelet)

A cukros édességeket sem hagytam el teljesen. Havonta egyszer kiválasztok valami régi kedvencet és eszem belőle sokkal kisebb mennyiséget mint régen. Pl előző hónapban ettem 2db 3bit csokit, ebben a hónapban 2 db karamellás fánkot fogok enni pénteken. És már a jövő hónapra is megvan mit választok. (A kedvenc citromos fagyimat) Ezeken túl elhagytam a havi többszöri cukros édességevést. Csipszekkel ugyanez. Havi egyszer 1-1 zacskóval eszem meg a 2 kedvenc ízesítésemből, és ennyi. Korábban Havonta akár 10 zacskóval is elpusztítottam.

Alapvetően a fehér lisztből készült dolgokat sem hagytam el 100%-osan, mert decemberben a férjemmel pizzázni járunk, ez hagyományunk, nem mondok le róla, és ott nem fognak a kedvemért teljes kiőrlésű lisztből pizzát sütni:) Illetve van egy kedvenc zacskós levesem Smack, ezt se hagytam el teljesen, de sokkal ritkábban fogok venni. Pl 1,5 hónap alatt egyszer ettem, régebben akár 5-6 alkalommal is.


Az én célom az, hogy egy életen át tartható étrendet alakítsak ki magamnak, és ehhez ezekre van szükségem. Ugyanis nem fogyókúraként tekintek rá (annak ellenére, hogy sok túlsúlytól kell megszabadulnom). Hanem életmódként.

Mikor anno fogyni próbáltam, mindig minden finomat megvontam magamtól és tiltólistára tettem. Hát persze hogy kész kínzásnak éltem meg, és folyton azokon járt az eszem, hogy úristen, soha többet nem ehetek meg egy kintermaxikinget se és milyen szar nekem...Ha nincs tiltólista, nem forognak folyton a gondolataid olyasmiken amiket régen többet ettél és nagyon szereted őket. Ha kívánom is őket hónap közben, megesik, de tudom, hogy ha eljön a következő nagybevásárlás, akkor megint választhatok valami olyat amit egyébként már a mindennapjaimból kiöltem. Így kicsit sem nehéz:) Nekem legalábbis nem. A fogyás folyamata amúgy is türelemjáték, hát a mértékletesség is pont ugyanez, abban is kell türelmet tanulni.

Hasznos, ha magad főzöl, én finomakat eszem, és jól érzem magam. Eszemben sincs visszaállni a péksütikkel, tésztával tömködött hétköznapokra, és megint 10 zacskó csipszet bezabálni egy hétvége alatt, és 8 féle cukros édességet venni a nagybevásárláskor. Az már nem az én életem.

2019. ápr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
34%

"Nem leszel egészségesebb, ha naponta sütizel, akkor sem, ha nincs benne cukor."

=>

Miért is nem egészséges, ha naponta sütizünk, ha ma túróból, holnap zabpehelyből, aztán mondjuk almából/banán ól + tojásból készül a süti, édesítőszerrel, amit rohadtul tudok, hogy miből van?...

2019. ápr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!