Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi gramm fehérje/zsír/szén...

Mennyi gramm fehérje/zsír/szénhidrát kilogrammonként per nap?

Figyelt kérdés
Vhol az van, h 1gramm fehérje, 2gramm zsír és 3gramm ch. Ez mennyire mérvadó? Alapként. Nektek mennyi?
2019. ápr. 11. 21:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Meg olyat is olvastam, hogy a napi étrend 50%-a ch, 30% zsír és 20%fehérje legyen.
2019. ápr. 11. 21:33
 2/8 A kérdező kommentje:

A 2.alapján nekem úgy jön ki, hogy 80gramm zsír, 70gramm fehérje, 110gramm ch. Nagyjából.

Az első alapján 100gramm zsír, 50gramm fehérje, 150gramm ch.

2019. ápr. 11. 21:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Az alap táplálkozás sajnos szénhidráttal van tele, és ezt nem mindenkinek bírja a szervezete. Az enyém sem, pont azért híztam el. Szóval én

110g fehérjével,

70-100g közötti szénhidráttal és

115-120g zsírral fogyok. (Másfél hónap/6kg mínusznál tartok)

Mert elsősorban fogyás a célom, aztán majd megtartani. Nem számoltam ki testsúlykilóra, mert a mostani testsúlyom úgyse szándékozom megtartani. Azon túl meg úgy eszek ahogy eddig- tehát ahogy jól érzem magam. A közérzetem évek óta nem volt ilyen jó, mint amióta váltottam, szóval marad ez az étrend.

Mindenkinek más a jó. Van aki 100g szénhidráttal haldoklik és nincs energiája már pár nap után se, nekem nagyon jól bevált, pedig egyik napról a másikra vittem le.

Gondolom ha sok sok izmot akarsz felszedni akkor valószínű több fehérje kell, de ahhoz nem értek. Én csak a fogyásnak néztem utána.

2019. ápr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem minimum kell 130 g ch (63 kg vagyok), hogy ne legyek szarul.

Fehérje 120 g körül.

Zsír kb 65 g.


Ez lenne az optimális, bár mostanság jóval többet eszek :/

2019. ápr. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szóval akkor nagyjából úgy van, hogy:

fehérje 2-4% ttkg-onként

ch 2-3%

zsír 1-2% ?

Tudom, hogy mindenkinek más, de kb így?

2019. ápr. 12. 10:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a 2-3 g ch, 2-3 g fehérje, 1 g zsír arány kb-re jó lehet. De ez tényleg csak kb....
2019. ápr. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Oké, akkor majd kísérletezem.

Köszi mindenkinek.

2019. ápr. 12. 10:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálnám, hogy az alap az 1-1,5 g fehérje, szénhidrátot annyira levinni, amennyire tudod úgy, hogy ne érezd rosszul magad. A 3 gramm ch nagy túlsúly esetén sok lehet (pl. 100 kilós, 160 cm magas, gyenge izomzatú embernél 300 g ch nem biztos, hogy megfelelő a fogyáshoz, bár aktivitás, kalóriabevitel és egészségi állapot kérdése is). Számold ki, hogy ez mennyi kalória, a többi kalóriát pedig vidd be zsírból. Ha nem indul be a fogyás, csökkentsd tovább a szénhidrátot. A makrókon túlmenően pedig egyél sok zöldséget, vitamindús ételeket.

Én kb. így fogytam le, annyi különbséggel, hogy nem számoltam a kalóriákat. Arra figyeltem, hogy elég fehérjét egyek (minimum 1 g/kg, de ne sokkal több), a szénhidrátdús ételeket a vércukrom stabilizálása érdekében jó időre kiiktattam, így nem valószínű, hogy túlléptem ch-ból a 100 grammot. Zsírból meg annyit ettem, amennyi az ételeimben volt, ez nem volt se túl kevés, se nagyon sok, csak annyi, amennyi ahhoz kellett, hogy jóllakjak.

2019. ápr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!