Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit javasoltok? Kalória...

Mit javasoltok? Kalória számolás, vagy csak szimplán vezessem egy füzetbe, amiket egy adott napon ettem?

Figyelt kérdés
Kétségbe vagyok esve! Néha bántó megjegyzéseket, vagy lenéző tekinteteket kapok a súlyom miatt! Tudnátok segíteni? Nem bírom! Úgy érzem, szüksegem van a motivációra.. Kérlek segítsetek! Mi a legjobb módszer a fogyáshoz?
2019. ápr. 14. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a kalóriaszámolgatás nem jött be igazán. Legalábbis nem önmagában.

Úgynevezett LCHF diétával váltottam életmódot másfél hónapja. 6kg mínusznál járok. Persze nem sok, de több mint amennyit álmodni mertem volna ennyi kaja mellett, amennyit eszem:D

Az a lényege, hogy csökkenteni kell a szénhidrátbevitelt, én 100gramm maxon vagyok, de általában alatta maradok egy kicsit, bőven, kényelmesen tartható éhezés, koplalás nélkül. És mellé természetesen több fehérjét, és még több zsírt kell bevinni. Pl nyilván nem kell egy liter vajat elnyalogatni egy nap, de azért nem kell sajnálni a zsiradékot, pl jó minőségű vaj (nem margarinok), kókuszzsír, ha szereted olivaolaj (én utálom), így azt nem használok. Nyugodtan lehet választani zsírosabb húsokat is, illetve tejtermékeket ha nem vagy laktózérzékeny.

Pl én 110g fehérjét, 100g max szénhidrátot, és 115-120g zsírt fogyasztok el egy nap. De ha alacsonyabb vagy, akkor valószínű kicsit kevesebb az energiaigényed. Igazából személyre szabható a dolog. ÉN az arányokra kerestem rá, aztán a hasamra csapva lőttem be ezeket. Annyit tudtam, hogy a zsírnak kell a legtöbbnek, a szénhidrátnak meg a legkevesebbnek lennie.

Korábban, amit orvos javasolt, 160 grammos szénhidrát diétával 3 hónap alatt semmit nem fogytam. Utóbb megtudtam, hogy azért, mert túl sok volt a szénhidrát, az én szervezetem pedig rosszul reagál rá. Több betegségem is van amik mind önmagukban is kedveznek a hízásnak, mintha amúgy a genetikai hajlamom nem lenne elég-merthogy az is van:D. De mindegy, én nem bánom ezt sem, mióta váltottam, tök jól érzem magam így, pláne, hogy nem kell koplalni, mégis van eredménye. Az energiám több lett, a lábam már nem fáj a vizesedéstől-merthogy az is elmúlt, végre nem vagyok fáradt és álmos egész nap, és az emésztésem is helyrejött. Gyakorlatilag több kalóriát eszek most (1800-2000 között), mint a korábbi 160g szénhidráttal (1400-1500 között), mégis fogyok.

2019. ápr. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Nekem eddig csak egy jött be a kalória számlálás.

1200kalória alatt legyek, ha már jól birom 1000 kalória alatt.

Mindenen rajta van a kalória értéke, könnyü megézni, kiértékelni.


DE ami most nagyon bejött, hogy kinéztem 4 hetet amikor tudtam se ünnep, se szülinap, és így kezdtem bele. Kitaláltam, hogy csak elsö nap állok rá a mérlegre, és utolsó nap. Közben nem. A problémám az volt, hogy majdnem minden nap mérlegeltem régebben a sulyomat, és ha nem fogytam akkor ettem ha fogytam akkor meg azért...

Ìgy sikerült 4 hét alatt 3 kg-t lefogyni. Húsvét után lesz még 4 hét ilyen akkor a maradék 3 kg-tól akarok megszabadulni.

2019. ápr. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2. Tipikus példa a koplalásra .
2019. ápr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kalóriaszámlálás baromság, amit tapasztalatból mondok.

Teljes mértékben átérezni a helyzeteket, hiszen én is voltam túlsúlyos, és ekkor az ember sajnos tanácstalan.

20 kilót fogytam úgy, hogy “low carb” étrenden vagyok, és naponta csak max. 60 gramm szénhidrátot eszem, abból is alacsony, max. közepes glikémiás indexűt.

Teljesen kiiktattam az étrendemből az ÖSSZES pékterméket, a rizst és a krumplit.

2019. ápr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4. Èn is lowcarbon vagyok , pontosabban lchf, csak én nem vagyok ennyire szigorú a szénhidràttal mint te:) 70-100 között tartom. Nagyrészt max 80-90 körül.

Mennyi idő alatt ment le a 20 kg?

1. Voltam

2019. ápr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4 vagyok: 8-9 hónap alatt fogytam le 70 kilóról 50-re.

A kezdeti stádiumban volt, hogy egy hét alatt 2 kilót is fogytam, majd szépen, fokozatosan beállt heti 1, majd fél kilóra.

Sokan mondják, hogy ez már-már kevés szénhidrát, viszont én nem vagyok túl magas (152 cm), így ennyi pont elég.

2019. ápr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4es!Nekem meg pont csak a Kalóriaszámolás jött be. A kalóriaszámlálással párhuzamosan javul a makrók aránya. Mivel rájössz, hogy nem tolsz be egy 400kalóriás buktát, mert attól egy óra múlva éhes leszel és már el is használtad a kereted jó részét. A kalória érték ismeretével döntesz mit eszel. Háttérbe szorulnak a magas kalóriaértékű cuccok, egészségesebb, kevesebb kalóriát tartalmazó ételek veszik át a helyüket.


Én füzetbe vezetem. Persze van már jó kis App amibe csak bepötyögöd, én szeretek írkálni.

A legjobb módszer a kalóriadeficit+mozgás.

2019. ápr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!