Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kinek ki segített abban, hogy...

Kinek ki segített abban, hogy ne veszítse el a motivációt, lendületet?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve egyfolytában azt "játszom" hogy megjön az elhatározás, majd 3 nap általában , és valami meginog bennem, szabályosan nekiállok zabalni. Pedig nem sanyargatom magam , mégis jön egy elkeseredés hullám, és borul minden...
2019. ápr. 15. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Én az első ~4 hónapban nem számoltam a kalóriákat, csak kerestem olyan ételeket, amik alacsonyabb kalóriatartalmúak és jó laktatók. Minden nap ettem például zöldségsalátát (uborka, zöldpaprika, pritamin vagy kápiapaprika, paradicsom, retek, kevés rukkola vagy madársaláta stb., 6 g tökmagolaj, só és 150 g joghurt). Így megszerettem ezeket az ételeket, és szívesen eszem őket, sőt, újabban egy csomó édességtől hasfájást kapok konkrétan, amit régen szerettem. Meg ebben az időszakban is sportoltam már, olyat, ami szeretek. Kb. január-február óta kezdtem fogyni, szép lassan, eddig 4 kg-t, és jövő januárig szeretnék meg 8-at, de tulajdonképpen még 3 is elég egyelőre. Előtte én is csináltam néhány ilyen három nap alatt feladós próbálkozást.


Még az segít nekem, hogy ha éppen lendületben vagyok, akkor előre elkészítek több adag salátát (azaz összevágom a zöldségeket, mert az a nagy macera benne). Amikor kevésbé vagyok motivált, és búsan benézek a hűtőbe valami kaját keresve, akkor meg a saláta jön szembe, nem pedig a sütemény.

2019. ápr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Összeállitom a kaját holnapra, vagy akár pár napra előre, megvan az időpont amikor eszek.8,12, 6 óra.

És nem gondolkodom.

Ez a legfontosabb nem kell gondolkodni.

2019. ápr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Régebben az adta az egyetlen motivàciót, hogy jobban nézzek ki, és ne bàntsanak màsok a beszólàsaikkal+plusz koplalós módszerek. Halàlra volt ítélve első perctől. Gondolhatod....semmi érdemleges nem lett belőle.

Màsfél hónapja megtaláltam az utamat a tàplàlkozàsban. Miutàn megszületett a döntés, hogy végleg vàltoztatok, írtam egy motivàciós listàt. Egy olyan listàt ami felsorolja mennyi bajom van a kövérség miatt. Megdöbbentően hosszú lett. Az első és legfontosabb kérdés, hogy miért akarsz lefogyni. Èn arra jöttem rà, hogy nem elsősorban azért hogy jobban nézzek ki, vagy mert màsok mit gondolnak rólam. Hangyapénisz mértékben se érdekel màr màsok véleménye., hanem hogy visszakapjam az egészségem, és jobban érezzem magam a sajàt testemben, de legalàbbis javítsak az àllapotomon.. Nekem ez ad motivàciót. Ezt így kimeríthetetlennek érzem. Főleg úgy, hogy màr ilyen rövid idő alatt érzek pozitív vàltozàsokat. Olyannyira, hogy mióta elkezdtem, egyetlen falat se ment le úgy a torkomon, hogy az nem volt tudatos. Régebben 1 hét alatt is màr volt 1-2 zabaroham.

Némi utànajàràs utàn màrcius 1 óta csinàlom, életmódot vàltottam. Nem szenvedek egyàltalàn. Korlàtok vannak, de tiltólista nincs mert különben àllandóan azon agyalok miket nem ehetek soha többet.(tapasztalat)

Eddigi pici eredmény ma reggeli mérés alapjàn 6,7 kg mínusz.

2019. ápr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Thoughtful ***** válasza:
Vettem egy szép ruhát és az volt a célom h beleférjek és jol is nézzek ki.
2019. ápr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
jelenleg sajnos csak a kaja mennyiségekkel játszom, mert egyetemistaként anyukám tart el, ráadásul paromra is fozok aki fizikai munkát végez keményen, azt meg tudjuk jól mennyibe kerül a csirke, a zöldség... Viszont ez is hatékony volt másfél évvel ez előtt, most viszont nem bírom tartani a lendületet.. osszeomlok. Arra már én is gondolltam hogy veszek 2-3 számmal kisebb nadrágot, és azt tűzöm ki célnak..
2019. ápr. 15. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!