Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel helyettesítheten az...

Mivel helyettesítheten az édességet?

Figyelt kérdés

Most jött el bennem, hogy iszonyat kövér vagyok, és ez így nem jó. Tulajdonképpen inkább a nasikkal van a baj. De próbálom leküzdeni ezt a sóvárgást.

Sikerül is. Már lement 2-3 kg.


De mikor rámtör, hogy úgy ennék valami édeset, akkor mi az amit lehet?



2019. ápr. 16. 11:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

Nàlam 2 opció van.

1. Bekeverek citromos- vaníliàs túrókrémet édesítővel. 4-5 adag jön ki. Heti egyet meg szoktam enni. Amúgy fagyasztva vannak.

Ízesítheted màssal is, pl fahéj, kókuszreszelék.

2. Diabetikus édességek. Ha édességre vàgyom , beleszàmolva a napi szénhidràtba, bekapok 3 kockàt kàvés, epres vagy mogyorós krémmel töltött diabetikus tàblàs csokiból vagy 2-3 szemet diabetikus cukorkàból. Van többféle ízben. Nekem nagyon bevàlt.

2019. ápr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Ízesített fehérjepor, zero bar.


Fehérjeport napi szinten iszok, zero barból heti 1et.


Tökéletesen kielégíti az édesség utáni vágyat és alig van benne 4-5 gramm szénhidrát

2019. ápr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

A diabetikus édességben ugyanannyi kalória van, mint a simában :D


Találj ki egy rendszert. Pl. hétvégén eszel egy szelet sütit. X nap eszel egy szelet csokit (nem egy táblát, hanem egy szeletest).

Szóval nem kell lemondani róla, csak ne egyed naponta és nagy mennyiségben. Bár egy normális diétába egy picike csoki akár minden nap belefér.

Vannak olyan ételek is, amik az édesség benyomását keltik. Pl. szoktam zabkását reggelizni, az olyan, mint egy nasi nekem.

2019. ápr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
Ha nagyon kövér vagy, akkor minden bizonnyal elég nagy még a kalória kereted. Akkor meg belefér egy kis nasi minden nap :-) Csak az a fontos, hogy tényleg csak egy kicsi legyen. Egy darab nagy töltött keksz (mint a Hit vagy ennek olcsósított klónjai, vagy vaníliás karika, pilótakeksz stb) kb 100-150 kcal, ami nem sok (de ez persze főleg cukorból, zsírból és finomított szénhidrátból jön). Tehát ha meg tudsz állni egy darabnál, akkor nincs semmi probléma. Legyél ügyes, mindig úgy csináld, hogy kiveszel egyet és mielőtt megeszed, elcsomagolod a többit, meg vannak még hasonló trükkök. Én a munkahelyemre szoktam desszertnek hozni ebéd utánra egy darab kekszet kicsi dobozban. Az 500-600 kcal-os menzás sütemény azért sok lenne, de a keksz belefér.
2019. ápr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%

Hármaska. És akkor mi van? Leszarom a kalóriát, nem az a lényeg.

Mellesleg, nekem az számít, hogy nem finomított cukor van bennük. És ha nem tűnt volna fel, nem felszabálok 1 táblával naponta, hanem beleszámolom a napjaimba, ezért kb 3 kockányi belefér táblás csokiból, és 2-3 szem a cukorkából. Tanulj meg szöveget értelmezni. Sokat segít.

2019. ápr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
5: Mivel a kérdés a fogyókúra kategóriában szerepel, így a kérdezőnek ez is fontos.
2019. ápr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
0%
Te meg tanulj meg a kérdésre válaszolni...
2019. ápr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
5: Te beteg vagy? :D Nem írtam egy szóval sem, hogy te tábla csokikat eszel meg :D Általánosságban írtam, hogy lehet csokit enni, normálisat is, csak nem kell sokat. Inkább neked kéne megtanulnod szöveget értelmezni.
2019. ápr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%

Én a kérdésre válaszoltam. Csak hármas belekötött a válaszomba.

Fogyás szempontjából a finomított cukor igencsak kerülendő dolog, erre pedig a diabetikus édességek jó alternatívák.

Egy büdös szóval nem írtam, hogy kalóriamentesek a diabetikus cuccok, szóval tök felesleges és értelmetlen volt egyáltalán megemlíteni a kedves hozzászólónak.

És nem is elsősorban a kevesebb kalória számít, ha az ember fogyni akar, hanem az, hogy mit eszel. Csak szólok. (Tápanyagok minősége, aránya). Tapasztalatból írom. Ennyi.

2019. ápr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket szoktam enni/inni: 70-85%-os étcsokiból 1 kocka, olajos magvak (tudom, sok bennük a kalória, de nekem belefér néha 1 marék mandula, tökmag stb., tele vannak hasznos tápanyagokkal, rosttal és laktatóak), turmix (bogyós gyümölcsök, natúr kókusztej, eritrit), kávé (szintén kókusztejjel és eritrittel). A cukorról le lehet szokni, nekem a szinte teljes megvonás segített, már nem izgatnak annyira az édes sütik, kekszek, nasik, ha elém kerülnek valahol. Itthon nem tartok ilyesmit.

Más gyümölcsöket is szoktam enni, de egy hátrányuk van, sok ember hamar éhes lesz tőlük. A fahéjas reszelt alma, vagy a reszelt alma+reszelt répa (esetleg még cékla) nagy kedvencem. Én sosem evés helyett, hanem evés előtt 1 órával, vagy közvetlenül evés után eszem ezeket vagy az étcsokit, desszertnek. Néha csinálok kakaós-kókusztejes chia pudingot is. (Tejérzékeny vagyok amúgy.)

2019. ápr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!