Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy valakinek...

Lehetséges, hogy valakinek egész életében napi 1200-1400 kalórián kell élnie, hogy normál súlyt tudjon tartani?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 16. 23:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem feltétlenül. Nekem az a tapasztalatom, hogy lehet fogyni is akàr több kalóriàval is, ha nem szénhidràt alapra épül a tàplàlkozàs. Èn több kalóriàt eszek most ffogyàs mellett, mint mikor több szénhidràtos de kevesebb kalóriàs étrendet kellett tartanom orvosi javaslatra. Ès nem pàr 10 kalória különbségről van szó .

Bàr ha pl túlsúlyos volt az illető és 1200 kalóriàval fogyott le, lehet hogy éles vàltàs lenne , több kalória és kevesebb szénhidràt, ebben még nincs konkrét tapasztalatom, de ha fogyni lehet több kalóriàval akkor szerintem súlyt tartani is.

2019. ápr. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha alacsony és mozgásszegény életmódot él.
2019. ápr. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha alacsony, mint én, akkor igen.
2019. ápr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges. És tartható is. Sok minden belefér, ha nem használsz el mondjuk 500 kalóriát ebből csokira :D

Egy alacsony, kis súlyú, nem aktív embernek simán el tudom képzelni.

2019. ápr. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lehetséges, nálam is így van. Alacsony vagyok viszonylag, de nem élek mondjuk mozgásszegény életet. Könnyen hízom sajnos, viszont könnyen is fogyok.
2019. ápr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Most kicsit elszomorodtam :D
2019. ápr. 17. 10:04
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon mozgásszegény életmód mellett 20 körüli testtömegindeket megcélozva igen. (Pl. 170 cm-hez 58 kg).


Viszont bomba csajok is napi 12 óra tempósabb mozgás mellett bármit megehetnek. Most voltam egy táncos hétvégén ahol az átlag napközben 6-8 táncórán volt, este-éjszaka 3-5 órát bulizott, meg még egy kicsit úszkált is. A "legelvetemültebbek" meg még kocogtak is reggel 1 órát...

2019. ápr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Na de egyszer felnő az ember, 7-es és nem lesz alkama 12 órát mozogni, ha 8-10-et az irodában ül, 2-2 órát ingázik, 6-8-at alszik, a maradékban bevásárol, főz, mos, takarít...

És 30 fölött az alapanyagcsere igény is drasztikusan esni kezd.

2019. ápr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
A kalóriaelmélet amúgy se állja meg a helyét az emberi szervezetre nézve, mert az energiamegmaradás elve zárt rendszerekre vonatkozik. Az ember teste nem az, sokkal bonyolultabb, és a kalóriaigény is dinamikusan változó. Max megbecsülni lehet kalkulátorokkal. Nem a kalóriákon múlik.
2019. ápr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szerintem a világon nincs olyan ember, akinek lenne akár ideje, akár energiája napi 12(!!!) órát mozogni. Milyen életvitelbe fér ez bele? Mert hogy se tanulni, se dolgozni (nem fizikai munkát) nem lehet mellette, az is biztos.
2019. ápr. 17. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!