Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mégis hogyan néz ki egy olyan...

Mégis hogyan néz ki egy olyan ember étrendje, aki se tésztafélét, se köretet, se kenyeret, se csokit és egyéb édességet nem eszik?

Figyelt kérdés

Hús és zöldség, meg gyümölcs és csókolom?

A párolt zöldség is lehet köret, tehát akkor magában eszi a húst?

Köret alatt krumplit, rizst, meg tésztát értem és talán a bulgurt, bármiféle egyéb rizst.


2019. ápr. 16. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Lényegében igen, de sokan esznek tejtermékeket, olajos magvakat is.

Egyébként pedig egyénfüggő.

Van aki elhagyja a tésztát, krumplit, rizst, többi gabonát. Én személy szerint 100%-ban a tésztát és a krumplit nem hagytam el, csak tésztából nem fehér lisztes változatot eszem, és ritkítottam is a bevitelt. Amúgy hetente szoktam váltogatni. Egyik héten egyszer eszem tésztát (én speciel szombatonként), másik héten ugyanúgy szombaton valamilyen krumplis ételt. A többi napon húshoz zöldségeket eszem párolva, néha hüvelyeseket is fogyasztok, vasárnaponként pedig összedobok nyers zöldségekből, befűszerezett natúr joghurtból és olajos magokból finom salátákat. Uborkasalátához pl szerintem a kesudió passzol legjobban, vegyeshez (jégsaláta, uborka, paradicsom,hagyma), pedig tökmag, hagymás paradicsomsalátához vagy szezámmagot, vagy mogyorót keverek, mikor milyen kedvem van. Magvakat amúgy magukban is szoktam enni, nagyon finomak. Ja, és kenyeret is eszem. Teljes kiőrlésűt, de azért mértékkel.

Általánosságban édességből diabetikusat szoktam enni egy adag 3 kocka pl csokiból, vagy szintén diabetikus cukorkából 2-3 darab.

Cukros édességeket a mindennapokból kiraktam, havonta egyetlen alkalommal van olyan (ezt tudatosan csinálom így), amikor eszem. Kiválasztok a régi kedvencek közül valamit, amiből megeszem egy darabot-mint pl karamellás fánk, vagy egy szelet 3 bit csoki, vagy 1db kindermaxi king- de ez lehet akármilyen más cukros édesség amiket régen ettem, csak akkor még sokkal sokkal nagyobb mennyiségben.

Ez számomra teljesen tartható, hisz nem kínozni akarom magam egész életemben, hanem megszabadulni a túlsúlytól, és korábbihoz mérten egészségesebb étrendet, életmódot kialakítani, de nem úgy, hogy mindent megvonok magamtól, hogy aztán mindig csak sóvárogjak.:) Ez így nekem egyáltalán nem unalmas. Direkt úgy érdemes kialakítani, hogy élethosszig tartható legyen a dolog.

Amúgy igen, a párolt zöldség is lehet teljes értékű köret. Akkor már az ember nem magában eszi a húst, hanem zöldséggel:)

2019. ápr. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy van olyan akinek a "köret" mint fogalom okoz zsigeri problémát. Krumplit, rizst én sem fogyasztok meg tésztát sem mert ch szegény diétát folytatok, amiket írtál az kiesik.


"Hús és zöldség, meg gyümölcs és csókolom?"


Azért ez elég jól variálható :) Szárnyasok, vadhús, marha, sertés, hal, nyúl, különböző metódusokkal elkészítve, egyáltalán nem unalmas. Zöldség meg gyümölcs is annyi van.. Pont az unalmas tészta meg rizs nem hiányzik, sokkal ízesebb egy zöldséges köret.


Illetve eszek még a felsoroltakon kívül túrót és tojást, ezekből is sokféle édes és sós ételt lehet készíteni. Nekem nagyon bejött ez a diéta, sokat fogytam és nagyon jól érzem magam. Hajamon, bőrömön is látszik a sok elfogyaszott zöldség jótékony hatása. Egyáltalán nem hiányzik a kenyér, a tészta meg a rizs, ezek mind tele vannak ch-val és igazából semmi ízük nincs. Persze eleinte én is nehezen szoktam le róluk, de 2-3 hét alatt ez eltűnt.

2019. ápr. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy valaki nem eszik köretet nem azt jelenti hogy akkor semmit nem eszik ami lehet köret csak azt hogy a klasszikus magyar egészségtelen köreteket mellőzi pl krumpli tészta tarhony rizs. Nekem általában párolt zöldségekből grillezet húsból meg friss zöldségekből gyümölcsökből némi tojásból meg tejtermékekből áll az étrendem és teljesen jól megvagyok. A testsúlyom pont ideális, a vérképem kifogástalan.
2019. ápr. 17. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem eszem rizst. Tésztát nagyon elvétve (kb. 1 alkalom / hó). Krumplit is nagyon ritkán (kb. 1-2 alkalom / hó). 90%-osan ch csökkentett kenyeret eszem, azt is max. 50-75g/nap.

Természetesen nem iszom cukros üdítőket (kivéve a méz a teába, amikor beteg voltam). A magas fruktóztartalmú gyümölcsöket is kerülöm, és tejet is ritkán iszom, ez utóbbiak hiányoznak.


De minden mást eszem. A köreteket főként borsóval és babbal helyettesítem (de igen, ha olyan helyen kell ennem, ahol pocsék a zöldségköret, akkor előfordul, hogy inkább magában eszem a húst savanyúsággal, de ez szerencsére ritka). Mindenféle húst, halat eszem, minden formában. Mindenféle tejterméket. Néha olajos magvakat. Tojást. És mivel alapvetően nagyon édesszájú vagyok, minden nap eszem pár kocka csokit is, de sokkal kevesebbet, mint korábban.


Nem mondom, hogy néha nem kívánok meg valamit, amiről inkább lemondok. De ritka. Már egyáltalán nem hiányzik a CH. Nem hiányzik sem a rizs, sem a krumpli, sem a szokásos kenyér, pedig nagyon szerettem ezeket korábban. - Amit vissza fogok venni az étrendembe, ha már csak súlyt akarok tartani, az egy kevés tészta lesz (pizza, mákos tészta, palacsinta stb.) és több gyümölcs (már alig várom, hogy itt legyen a málna-szezon:))

2019. ápr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérlek szépen, jól néz ki az étrendem. Tegnap pl bolognai mártást főztem. A családnak spagettivel, nekem párolt zellerszarral. A héten lesz rakott karfiol, ez nekem karfiolrizzsel lesz elkészítve, a többieknek simán rizzsel. Húsok mellé tökéletes bármilyen párolt, vagy sült zöldség, tzatziki, kapros túrós uborka, friss saláta. Rendes tészta helyett itt nálunk kapható lencse, borsó és csicseriborsó lisztből készült tészta, ami kinézetre sima tészta, ízre pedig a zöldsége ize.
2019. ápr. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha zöldséget is eszik, akkor nyilván az a köret. Egyszer összeszámoltam, 33 féle zöldséget eszem kisebb-nagyobb gyakorisággal, párolva, főzve, nyersen, sütve, főzelékben, levesben, savanyúságként, salátákban. Néha eszem egy kis rizst, krumplit (nem minden héten), de volt olyan hosszabb időszak, amikor egyáltalán nem ettem, jól megvagyok nélkülük is. A pörköltet simán megeszem bármilyen párolt zöldséggel vagy salátával.

Tésztát, kenyeret, nokedlit, tarhonyát, bulgurt nem eszem, mert gluténérzékeny vagyok, a gluténmentes verziók pedig nem jönnek be (vagy azért, mert nem hasonlítanak az eredetire, vagy a számomra előnytelen összetevők és a sok szénhidrát miatt). Szendvics helyett azt eszem, amit a szendvicsre tennék, pl. sajtszelet (néha meg is vajazom) + téliszalámi + főtt tojás + paprika.

Húsokból én is mindenfélét eszem, halat, belsőségeket, tenger gyümölcseit is. Tejtermékekből csak vajat és egy kis sajtot. És persze a tojás, amiből nagyon sokféle ételt lehet készíteni. Magában nem szoktam húst enni, minimum kovászos uborka kell hozzá :)

A cukor sem hiányzik, nincs is itthon évek óta. A kávémba mézet teszek, eszek gyümölcsöket, napi 1 kocka étcsokit, néha iszok gyümölcsturmixot. Régebben csináltam házi csokikrémet is, az is nagyon finom (cukormentes).

2019. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap például Piedone féle chilis babot készítettem magamnak. Egy kis hagymát kukoricacsíra olajon megfuttatva darált sertés és marhahúst pirítottam. Kettő paradicsomot és egy paprikát daraboltam bele. Aztán került még bele 2 virsli, és egy szál kolbász, felkarikázva. Meg egy vörösbab konzerv.

Ez volt az ebédem.

Ehhez szerinted kellett volna még köretet ennem?

2019. ápr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sok ételvariáció van a nagy keményítő-tartalmú élelmiszereket nélkülözve is. Nekem egyik nagy kedvencem a brokkoli-saláta (olajon pirított brokkoli, kápia paprika-darabok, koktélparadicsom, olajbogyó és mozzarella), illetve a spenótos tojásrántottát is szeretem. A tojás sokféleképpen, sok zöldséggel elkészíthető /fogyasztható. Ha nem feltétlenül akarod a rizset és a burgonyát kizárni, csak kis mennyiségben fogyasztani, még van jópár csomó viszonylag alacsony szénhidráttartalmú opció (franciasaláta, toroskáposzta, töltött káposzta, töltött paprika, lecsó), és elég sok zöldséglevest is el lehet készíteni liszt vagy tészta nélkül.

Én például joghurtot, olajos magvakat fogyasztok még, sőt, némi édesség is belefér nekem (próbálom a kevés lisztet tartalmazó vagy lisztmentes desszerteket fogyasztani, úgy vettem észre, a cukor nem olyan nagy probléma, mint a liszt). Te is ki kell tapasztald, mi fér neked bele, nem kell rögtön mindenről lemondani. Én január eleje óta leadtam az utolsó pluszkilóimat és mindössze annyit tettem, hogy kevés kenyeret, tésztát, burgonyát és hüvelyes zöldséget ettem (ez utóbbiak keményítőtartalma is magas, szerintem ezt sem kéne figyelmen kívül hagyni) és próbáltam könnyebb ételeket enni délután és este.

Hogy napi menü-példát is írjak, nálam így néz ki egy jól sikerült diétás/súlytartós nap:

Reggeli: egy banán + egy marék dió

Ebéd: gyümölcs, mozzarellás zöldségsaláta

Uzsonna: tojásrántotta + zöldség

Vacsora: kefir mákkal és fahéjjal

Ha szükségét érzem, simán hozzáteszek még plusz gyümölcsöt vagy valamilyen fehérjét.


26N

2019. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!