Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A fehérje alapú étrend, az gond?

A fehérje alapú étrend, az gond?

Figyelt kérdés

Nem sportolok aktívan. Heti 1-2x kardiózok, kb ennyire van időm.


Kb 40g zsír, 40g szénhidrát, és 180-200 gramm fehérjét viszek be.


A zsír alapú táplálkozás nekem nem jó, mert hasnyálmirigy gyulladásom van, a szénhidrát alapú táplálkozás sem volt jó, mert attól lettem beteg és elhízott.


Lehet valami gond ilyen nagymértékű fehérje beviteltől?


Jelenleg 1200 kalóriát viszek be, ha elérem a kívánt célt, utána növelni fogom egy kicsit a szénhidrátmennyiséget súlytartás céljából, így kevesebb lesz a fehérje, de a zsírszegény életmódot egész életemben tartani kell.


2019. ápr. 17. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a másik két alap , szénhidrát, vagy zsír, nem játszik nálad, akkor nem hiszem, hogy gond lenne. Sok választásod nincs sajnos.:(

Én nem rég váltottam szénhidrát alapról zsír alapra hormonális betegségek és elhízás miatt, és rengeteget segített. Szerencsém van, hogy rátaláltam erre a táplálkozási módra.

Azért orvost nem árt megkérdezni.

2019. ápr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A doki szigorú zsírszegény diétára fogott. Ami oké is volt, teljesen panaszmentes voltam, viszont egy dekát sem fogytam.


Ha fogyni akarok muszáj visszafognom a szénhidrátot is, viszont mivel nem tudom zsírból kipótolni a kalóriamennyiséget, így muszáj vagyok fehérjével, mert 400-500 kalórián nem élhetek.


Így most szaladnak lefelé a kilók, csak nem tudom hosszú távon ez mennyire egészséges, mert meg min. 40 kg-t le kéne adnom.

2019. ápr. 17. 12:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Leírnád az étrendedet? Kíváncsi vagyok mi minden van abban az 1200 kcal-ban.
2019. ápr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Rengeteg alacsony szénhidrát tartalmú zöldség, csirkemell, csirkecomb bőr nélkül, pulykamell, tojás, natúr joghurt, alacsony zsírtartalmú túró, pro body kenyér a zsír miatt csak nagyon kevés max napi 1 szelet, kókuszzsír, minden alá csak 1-2 teáskanálnyi.


Kb ezek variációi

2019. ápr. 17. 16:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülye kérdés, de a hasnyálmirigy-gyulladás nem a sok szénhidrát miatt alakul ki? Biztos, hogy nem lehetne több zsír az étrendedben, ha a szénhidrát kevés? A szükségesnél több fehérjének is van inzulinválasza, a zsírnak nincs. A veséid rendben vannak? Májfunkció, CRP?
2019. ápr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Eléggé, mivel a vesédet nyírod ki vele.
2019. ápr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De igen, a szénhidrát miatt alakul ki a hasnyálmirigy gyulladás, de ha már kialakult, a nehezen emészthető zsíros ételeket és a nagy szénhidrátot sem tolerálja a hasnyálmirigy.


Egy jó kis szalonnás tojásrántotta után fetrengek a fájdalomtól.


Alacsony gi-s szénhidrátokat, növényi zsiradékokat, és fehérjét kell fogyasztanom.

2019. ápr. 21. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!