Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyhatok kalória számolgatás...

Fogyhatok kalória számolgatás nélkül is? És hogy motiváljam magam az egészséges életmódra?

Figyelt kérdés

kicsit feszengve állok a kalória számoláshoz.

kb egy éve elkezdtem számolgatni és minden jól ment, fogytam vele meg minden, viszont nem egészségesen. a kalóriák száma rohamosan csökkent és 2,5 hónap alatt majdnem 12 kg-ot fogytam.(és még utána is három kilót kb, de azt kb 1-2 hónap alatt pluszba) kissé átestem a ló túloldalára, a testképzavarom mégjobban megnőtt és ugyanolyan dagadtnak láttam magam 62kgosan, mint 78-79 kgosan. amiután egyszer tesin majdnem elájultam realizáltam, hogy ez így nem lesz jó és muszáj ennem normálisabban, szépen lassan visszaállt a rend, viszont fel szaladt rám 5 kiló vissza. ezt szeretném leadni körülbelül öt másik kilóval együtt, de a fő szempont az, hogy elégedett legyek magammal!

természetesen mozgok mellette (heti háromszor. 2 dors edzés és egyszer futni járok kb egy órát).


viszont nyilván az étkezésemen is változtatnom kell a célom érdekében, de ez egy nehezebb dolog számomra. szóval, hogy csináljam, ti hogyan csináltátok? mi motivált titeket, hogy folytassátok és ne egyetek pl csokit vagy akármit? mit ajánlotok motivációnak?


(ja, amúgy 161 cm és 67 kg vagyok, valamint 16 éves)


előre is köszönöm mindenkinek, hálás leszek, ha szántok rám némi időt és válaszoltok!



2019. ápr. 19. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%
Vegyél konditerem bérletet, vagy gépeket otthonra. Nem számolgatni kell, hanem fájdalmasan edzeni.
2019. ápr. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Flagstaff ***** válasza:
100%
Számolgatás helyett inkább az alapanyagokon változtass, ne egyél fehér lisztet, cukrot. Cseréld le zabra, zabpehely, zabliszt, stb. Nasi helyett répa, alma, fagyi helyett natúr joghurt, meg ilyesmik. Én is így csináltam, most fogytam 10 kilót 3 hónap alatt, igaz, én 43 éves vagyok. Neked nyilván gyorsabban fog menni. Engem az motivált, hogy tudtam: nem örökre szól, csak amíg lefogyok, pár hónap, annyit ki lehet bírni! Meg az is, hogy láttam, ahogy szépen mennek le a kilók és rajzolódnak ki az izmok. Hajrá!
2019. ápr. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszönöm mindkettőtöknek a választ! a konditermes dolog a szociális szorongásom miatt nem működik. (próbáltam legyőzni, de minden alkalommal hányingerrel, gyomorgörccsel mentem edzeni és majdnem elbőgtem magam.) mivel nem élveztem nem volt jó.

a mostani edzéseim szeretem, nincs velük gondom, de tapasztaltabb emberek tanácsát is megfogadom.

kettes! köszönöm szépen a tippjeid, nagyon hasznosak!

2019. ápr. 19. 20:05
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Márpedig kalóriadeficittel lehet csak fogyni.

Ha nem is számolom a kalóriát, akkor is csak akkor fogysz, amikor deficitet tartasz.

Most kérdés, meg akarod-e könnyíteni a saját dolgodat azzal, hogy követed e a kalóriákat.

2019. ápr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
utolsó. az sem elég, ha kevesebbet eszek? nem akarok visszaesni a számok okozta fogságba, hogy újra éheztetni kezdjem magam miattuk, mondván még mindig túl sok kalóriát viszek be.
2019. ápr. 19. 20:48
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet fogyni kalóriaszámolás nélkül is.
2019. ápr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Flagstaff ***** válasza:
100%

Négyes, igaz, hogy kalóriadeficittel lehet fogyni, de a deficitet nem a számolás állítja elő, hanem a táplálkozás módja és a mozgás. A számolás max regisztrálja ezt a deficitet, ezzel viszont jelentősen nem járul hozzá a fogyáshoz, csak a számoló lelki életéhez.

Évekig számoltam kalóriákat, ráadásul én eléggé "számember" vagyok, tehát még csak nehezemre sem esett. Csakhogy nekem is ugyanez volt a bajom, mint Neked, Kérdező, hogy állandóan azon kattogtam, hogy mennyivel kevesebbet kellene ennem, meg szenvedtem, hogy éhes vagyok, meg kövér vagyok, meg minden, és meguntam. (Jó, én tényleg kövér voltam.) Kipróbáltam számolás nélkül is, és működik!

2019. ápr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
A kalóriaszámolgatás nekem nagyon lélekölő volt... folyton azt lestem, hogy minél kevesebb legyen az a szám, szenvedtem, éhes voltam, fel is adtam. Aztán informálódtam, és kiderült számomra, hogy nem is lényeges, a tápanyagok minősége és arányai sokkal fontosabbak. Ha ráérez, és rájön az illető, hogy neki milyen arányok válnak be fogyáshoz, súlytartáshoz, és azt betartja valaki tudatossággal és odafigyeléssel, az bőven elég.
2019. ápr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

25 kg-t fogytam múlt évhez képest. Sosem számoltam a kalóriát.

Élő példa vagyok, hogy van arra, hogy gyakori kérdéseken feltűnő ál-hiedelmek nem működnek.

2019. ápr. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat:)
2019. ápr. 20. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!