Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha nem indul be...

Mi a teendő, ha nem indul be a fogyás az egészséges táplálkozás és sportolás mellet sem?

Figyelt kérdés

163 cm, 60 kg. Izmos alkat vagyok, de a felesleg inkább hason illetve csípőn, popsin van és szeretnék belőle faragni...... Van még rajtam pár kg felesleg (kb 5 kg) , tavaly előtt amikor életmódot váltottam, lement fél év alatt 14,3kg. Tavaly stagnált, míg végül feljött 2-3 kg a télen. És azóta tartom a 60-61kg-ot. Heti 1x-2x futok 4km-t. Futós napokon plusz 20km bringa. Aztán más napokon további 100-140km országúti vagy mtb kerékpározás. Táplálkozásomban kizárt: cukor, hozzáadott cukros termék, minden típusú liszt, gyümölcsök.

Amit eszek: húsok, leginkább csirkemell és karaj. Cottage cheese. Párolt zöldségek. Ezeket napi rendszerességgel 3x. Hol a hiba?



#fogyás #fogyási nehézségek
2019. ápr. 23. 11:54
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Kihagytam, lány vagyok. És tésztaféléket sem eszem.
2019. ápr. 23. 11:56
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Megnézném, hogy amit eszem, az mennyi kalória.
2019. ápr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%

egyrészt amit a 2. válaszoló írt.


másrészt amit leírtál, az mind kardió edzés, ráadásul hosszú távú, tehát nem például HIIT, ilyesmi.


sajnos úgy van, hogy a kardióból egyre több kell ugyanahhoz a fogyáshoz, mindig emelni kell a mennyiséget, nyilván ezt nem lehet a végtelenig. a túlzott kardió ráadásul nem jó az izmok megtartásához (pláne növeléséhez), arra pedig nagy szükség lenne a fogyáshoz és a formás alak eléréséhez.


meg hozzászokott amúgy is a szervezeted az azonos terheléshez, ha nem csak kardió lenne, akkor is változtatni kellene az edzéseken, mindig meg kell lepni a szervezetedet, hogy ne kényelmesedjen el.


ajánlom a saját testsúlyos edzéseket, akár súlyzós edzéseket, ez pl. egy szuperjó csatorna, biztos találsz neked valót:



https://www.youtube.com/user/redefiningstrengthOC/videos

2019. ápr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Esetleg gabonafélék, zabpehely, bulgur, rizs, ilyenek? Ezekben rengeteg szénhidràt van de gondolom ha nem írod nem is eszed.

Azt gyanítom a leíràs alapjàn, hogy kevézs zsírt eszel és lehet hogy a fehérje sem valami sok.

Az én étrendem pl húsfélékből zöldségekből, sajtfélékből, kevés natúr yoghurt, túró, mértékkel teljes kiőrlésű graham kenyérből, napi tojâsfogyasztàsból és olajos magvakból àll. Néha 1-1 zöldségköretet kivàltok lencsével vagy babbal. Havonta 2 alkalommal durum tèsztàs, 2 alkalommal krumplis ételt eszem. Szombatonként szoktam vàltogatni. Ezzel bő màsfél hónap alatt lement 7 kg visszatartott vízzel együtt, és összesen 52 centi a körmèreteimből. Bàr nagy súlyból indulok. De havi 2-3 centit azért lehet fogyni.

Ha nem eszel elég zsírt, fehérjét, nem viszel be elég energiàt, a szervezeted éhezik.- Belassul az anyagcsere és a fogyàs vagy be se indul vagy nagyon lassú/ megàll.

2019. ápr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
32%

Ja és tàpanyagokat érdemes nézni . Zsír, fehérje, szénhidràt. A kalória lényegtelen.

Ahogy nèzem nagyon levitted a szénhidràtod mint írtam. Ehhez kevés a zsír. Ilyenkor azt emelni kell.

2019. ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%
soha nem érdekelnek a lepontozások, de ilyen tanács esetében a kérdező érdekében kérdezem, hogy mi a baj a válaszommal (3-as), melyik az a része (tényeket írtam), amit ha megfogad, akkor rosszul jár?
2019. ápr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

Érdekes, mennyire népszerű az alacsony szénhidrát-tartalmú diéta, én vajon kivétel lennék, mert nem jött be? :) Kb 20 kilóval vagyok könnyebb, mint "fénykoromban" (kb 68 kiló), de nekem inkább segített a fogyásban a gyümölcs, mint akadályozott volna. Kb egy évig próbáltam én is mellőzni, kár volt. Nekem a napi 5-6-szori kis étkezéses, sok gyümölcsöt, zöldséget és sovány tejterméket tartalmazó, keményítőszegény, normális fehérje- és zsírtartalmú étrend jött be az utolsó kilók leadása szempontjából. Az is igaz viszont, hogy nagyon mások vagyunk, különböző módon működünk. Szerintem figyelj a tested visszajelzéseire, mert ami papíron nagyon logikusnak tűnik, a gyakorlatban nem biztos, hogy működik.

Ami a sportot illeti, szerintem is fontos kombinálni az aerob és anaerob mozgásformákat.

Sok sikert!


26N, 160/48

2019. ápr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A legvalószínűbb az, hogy összesen túl sok kalóriát eszel. Bizony húsból és zsíros ételekből is be lehet zabálni, csak valamivel nehezebb, mint gyors felszívódású szénhidrátokból. Sokaknak azért elég önmagában csak a szénhidrátok korlátozása, mert a magasabb zsírtartalmú étrenddel hamarabb jóllaknak és ezért összességében kevesebb kalóriát esznek.


Neked ez önmagában nem vált be. Amúgy nekem sem. Pech, de azért nincs minden veszve. Én néhány hónap után elkezdtem számolni a kalóriákat is, és azóta szépen lassan fogyok. Szerintem összességében könnyebb volt így, mintha egyszerre csökkentettem volna a szénhidrátot és a kalóriát is, mert mostanra már megszerettem a több zsírt és zöldséget, kevesebb lisztet, cukrot, keményítőt tartalmazó ételeket, és tényleg könnyebben jól is lakom ezekkel, csak nem annyira könnyen, hogy egyáltalán ne kelljen számolni.

2019. ápr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Én csak az első pár hétben számoltam, az alatt kitapasztaltam hogy mi mennyi, mekkora mennyiségek, mire kell figyelni, hogy a ch ne menjen túl, és megszoktam. Van egy bevált étrendem és azt tartom. Sokszor túlmentem a fehérjén, néha a zsíron is. Szénhidrátot soha. Fogyok. A gyümölcs nekem pl azért nem része az étrendemnek, mert egyszerűen amit megennék mert alapvetően ízlene, már nem bírja a gyomrom. Hasgörcsök, hasmenés.

10 éve még ettem gyümölcsöket gond nélkül. Mára már se a gyümölcsöket, se a yoghurtokat-kefírt, tejfölt nem bírja a gyomrom vagyis a laktóz is részben probléma. Váltottam laktózmentes joghurtra, azt keverem ki fűszerekkel salátaöntetnek, sajtfélékből meg a laktózostól sincs bajom:) Öreg lettem vagy mi:D

A gyümölcsöt végülis annyira nem sajnálom, így könnyebb betartani a szénhidrátkorlátot, meg a gyümölcs amúgy is cukor, és nagy vércukoringadozást okozna, az meg nekem nem jó....IR-es vagyok.

2019. ápr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat és hogy próbáltok segíteni.

Ezt úgy mindenkinek:

Az a legnagyobb gond ezekkel a sulyzós edzésekkel, hogy abszolút bamba-béna vagyok benne. Illetve elég gyengének is tartom magam és emiatt nem is igazán merek belekezdeni. Nincs hozzá segítségem, és félek hogy szabálytalan lesz a gyakorlat és talán többet ártok vele. Van egy kis gerincferdülésem, meg egy kis lordózisom, bokasüllyedésem. Emiatt maradtam a kerékpárnál, viszont most pár éve tünetmentes, tehát egyik sem fáj. A futást azért kezdtem el, hogy hátha beindul valami , egyébként nem szeretem.

Az étkezéssel kapcsolatban lenne pár érdekesség még, amit valóban kihagytam. Amikor nagyon kívánom az édességet, akkor zabpehelylisztből szoktam csinálni palacsintát eritrittel, tojással és banánnnal összeállítva.

A sima liszttől székrekedésem van, a bulgurtól is és stb. Ezért ne meszek pl ilyen gabonákat. Gondolom valamilyen érzékenységem van, bár nem vizsgáltattam ki magam. Régebben volt egy feltételezés hogy hashimoto (pajzsmirigy betegség) miatt van, de végül csak annyi derült ki a hormonális vérvételből, hogy az ösztrogén (21. napi) szintem magas és PCO-m van. Inzulinrezisztenciám nincs és más eltérés sincs. //gondoltam már arra is , hogy hormonális ok miatt nem tudok lefogyni, de ezt elvetettem.

Ami viszont még érdekes lehet az az, hogy a vizeletemben folyamatosan aceton van (tehát a szervezet éhezik?) Ez egy nagy kérdőjel számomra, mert ha pl elkezdem emelni az adagomat, elkezdek hízni.

A tiglicerid is jóval a határérték alatt van, 0,32 mmol/l.

Tehát igazából nem nagyon tudok mit kezdeni ezzel? A súlyzós edzés tényleg megoldhatja ezt a problémát?

Egyébként az a baj ezzel a sok kardióval, hogy a kerékpározás a mániám, versenyzek is, és nagyon nehéz mellé mást is beilleszteni. Viszont az abszolút meglepett, hogy ilyen hatással van a szervezetre ez a sok kardio, mivel én végig azt hittem, hogy pl a Tour De France-os kerékpárosok azért olyan soványak mert sokat tekernek, viszont nálam ez nem jött be, pedig egy időben heti 350-400km-ket is tekertem.

Egyébként zsírból is szoktam bevinni, sajtokat pl rendszeresen eszek salátákhoz. :)

Valóban be lehet zabálni mindenféle húsokból és zöldségekből úgy hogy sok legyen a kalória, de én nem gondolom azt hogy kb ennyi kajától hízni kellene:

Egy átlagos hétköznapi menüm:

reggeli: cottage cheese

ebéd: 2-3 evőkanál párolt zöldség, 1-2 szelet csirkemell

vacsora: zöldségleves

vagy egy másik napom:

reggeli: banán

ebéd: 2-3 ek párolt zöldség, 1db rántott sajt

vacsora: 2-3 ek párolt brokkoli, kapros-tejfölös csirkemell

még egy:

reggeli: 3db korpovit keksz, geleji kézműves sajt 5dkg (korpovit kekszet nagyon ritkán eszem)

ebéd: brokkolikrémleves

vacsora: 1 paradicsom, csirmell sonka 5dkg, 2-3 maci sajt

2019. ápr. 23. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!