Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megettem egy doboz Raffaellot...

Megettem egy doboz Raffaellot és nagyon bűntudatom van. Mit csináljak? Egy doboz Raffaellotól mennyit lehet hízni?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 23. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
1 db Raffaello 63 kcal. Szorozd meg annyival amennyit megettél. Egyébként nincs leírva hogy ettől még ettől ennyit fogsz hízni, ha belefért a napi keretedbe vagy csak egy picit lépted át akkor nem hiszem hogy akkora baj lesz.
2019. ápr. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Lehet és helyes, ha bűntudatod van.

Persze, csak akkor, ha másét etted meg.

.

Gondolod, hogy ha egyszer túlléped a megállapított kereted, azonnal hízásnak induksz?

2019. ápr. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Sok kalória...nem tudom, azzal nem foglalkozom csak tàpanyagokkal.

De ha ezt a mait letudod kilengésnek, és nem fogsz minden héten ilyeneket enni, akkor nem fogsz hízni.

Havi egyetlen alkalommal én is eszek valami cukrosat de csak akkor egyszer és kis mennyiségben. Tudatosan vàlasztom ki és tudatosan csinàlom így. Nem gàtol a fogyàsban. A teljes tiltólistàs módszer bem nagyon vàlik be a legtöbb embernek. Ha nem tiltasz meg magadnak semmit CSAK ritkàn kis mennyiségben eszed nem fog gondot okozni.

2019. ápr. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Joe001 ***** válasza:
56%

Eső után köpönyeg ... :D

Előtte kellene gondolkodni :)

2019. ápr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 gabesz147 válasza:
Menj el kicsit futni, vagy bármilyen kis torna, és ha nem csinálsz sűrűn ilyet, nem fog összedúlni a világ:-).
2019. ápr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 cseploa válasza:
53%
Nem fordítható vissza. Ha megetted élj ezzel a tudattal, elfogyott. Bezabáltad, vegyél még egyet ha hiányzik.
2019. ápr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 cseploa válasza:
50%
Ez nem bűncselekvény úgy ne aggódj
2019. ápr. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Meton ***** válasza:
50%
Attól a pár grammtól nem fogsz elhízni. Lehet, hogy sok kalória, de nincs súlya. Az már más kérdés, hogy utána mit ettél, mert a csoki után sokkal többet eszik az ember. Meg egyébként is, ne a kalóriát számold, hanem állj ra a mérlegre és látni fogod az eredményt. A kalória szerintem marhaság. Ja igen, és van, aki édességen él, mégse hízik tőle. Talán a cukorbetegséghez van köze, de szerintem ennyire ne menjünk bele. Talán még annyi, hogy a túl sok édesség cukorbetegséget okoz, amitől hízni fogsz, de azt le nem dolgozod mozgással.
2019. ápr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

Vegyél egy másik dobozzal, tedd visszaa és mondd, hogy semmi sem történt :) A kalóriákkal meg ne foglalkozz. Ha szenvedéssel jár a fogyózás, nem lesz tartós

...

2019. ápr. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Krande válasza:
80%

A lényeget már leírták előttem. Vegyél egy pótlás-dobozt annak akiét eletted. Esetleg kiegészítheted azzal, hogy valami éhezés-elleni alapítványnak bedobod a csoki értékének a háromszorosát, hadd egyen olyan ember is aki nem ehet Raffaellót meg nagyon mást sem. Vannak pl egyházak amik gyűjtenek néha tartós élelmiszert, azoknak is adhatsz pl karácsony előtt pár dobozzal.


Ami a kalóriákat illeti, a cukros dolgokban ott a veszély hogy röviddel evés után (az inzulin működése miatt, keress rá a glikémiás indexre) megint éhes az ember, sőt éhesebb mint volt. Ez az elve pl annak is hogy desszertet a főétel után eszünk (ami a mai környezetben szerintem hatalmas baromság és káros) hogy amikor jól vagy egyébként lakva akkor cukrot rá és máris nem érzed annyira a jóllakottságot.

Ugyanennek a hatásnak az előnye, hogy cukros evés után (főleg ha nem ettél előtte valami nehezet) a szervezet rajta kész és tele van energiával. Ha akkor mész el pl futni, akkor jobban fogsz menni és gyorsabb is leszel amíg a cukor le nem merül. Nem véletlenül van az igazi sport energiatermékekben (italokban, gélekben) cukor. Nézz ki egy maratonra, kevés embernél látsz ott cukormentes energiaitalt.


Amit még tehetsz és kapcsolódik az előző kettőhöz. Sporttermekben kb 1000 ft egy vezetett óra (aerobic, kettlebell, ilyenek) ha otthon egy órán át csinálod ugyanezt, futsz, kardiózol, emelgeted a háromliteres mosógélt, stb, akkor azzal pontosan 1000 ft pénzt spóroltál meg amit magadra költenél. Költsd magadra! Én így gyűjtöttem össze egy 80 000 ft-os sporteszköz árát. Aztán ha ebből az én-kasszából Raffaellót veszel, az már abszolút a saját belátásodra van bízva. Esetleg még mindig megteheted, hogy egy doboz Rafi magadnak és két-három másik a gyűjtésekre, ez már nem ön össze olyan könnyen.

2019. ápr. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!