Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi az a tojás mennyiség...

Mennyi az a tojás mennyiség ami már kàros az egészségre? Pl magas koleszterin. Illetve lehet hogy késöbb éhezek meg a tojástól?

Figyelt kérdés

Napi 4 db tojás sok lenne?

Elkezdtem fogyókúrázni.


Az a tapasztalatom magammal kapcsolatban, hogy a tojás laktat. Ezért reggelire 2 db tojásból csinálok rántottát (nem eszek hozzà kenyeret, max egy bögre tejet iszom még) és érdekes módon simán kitartok vele délig. (Gondoltam arra hogy én olyan tipus vagyok akit a fehérje laktat de a husoknàl ez egyáltalàn nem igaz) Bezzeg ha pl joghurtos zabpelyhet eszem akkor már 10 órakor éhen vagyok halva.

Szóval a reggeli általában 2 tojàs. Délben általában kb 200 g husit eszek ugyanennyi rizzsel vagy krumplival, néha főzeléket vagy nagyon ritkán tésztát. És estére már nagyon éhes vagyok. Hiàba eszek ilyenkor pl egy jó kis szendvicset teljes kiörlésű kenyérből, 1 óra múlva màr ismét èhes vagyok. Ezért arra gondoltam hogy este is 2 tojást ennèk. Sok lenne? Vagy mit tegyek? Egyek?


2019. ápr. 25. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
A koleszterin szintje igen magas, szóval az ajánlatos napi fogyasztás az maximum 3-4 db, Annál több teljesen felesleges és káros.
2019. ápr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Ez a tévhit már rég megdőlt, egyáltalán nem káros a tojás. ÉN napi hármat eszem meg reggelire. Nem akarok beleszólni, de ha napi szinten rizst, meg krumplit eszel, az elég sok szénhidrát. Ha a főzelék rántásos, lisztes akkor pláne. Most akkor fogyni szeretnél vagy hízni????

Szerintem rossz a tápanyagok aránya amiket beviszel. Ezért vagy éhes.

Én reggelire 3 tojásos rántottát eszem különböző fűszerezéssel, ez vált be a legjobban, mellé 2 virslit, vagy 5-6 szelet sonkát. 5-6 órát lazán elvagyok kaja nélkül. Átlagosan 80 gramm körüli a szénhidrátom-95 fölé soha nem megyek, 110-120gramm zsírt, és 110g körüli fehérjét fogyasztok egy nap. 3 étkezés, gyakorlatilag soha nem vagyok éhes. Mire kezdenék éhes lenni, már ott az ebéd, aztán a vacsi.

Nálam a szénhidrát alapú táplálkozás csak gyerekkori megszokás volt, ráadásul elhízáshoz vezetett és nem is igazán laktatott. A zsír és a fehérje alap nekem jobban bejött.

2019. ápr. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Így van. Már megdőlt ez a káros koleszterines feltevés. Napi 10 darabot is bátran megehetsz. Nagyon egészséges.
2019. ápr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Dehogy káros! Az egyik legegészségesebb ételünk, színtiszta tápanyagforrás. Én minimum 3-4 darabot megeszek naponta, de van, hogy 8-at is.

tényleg volt egy időben koleszterinpara a tojással kapcsolatban, de ez már rég megdőlt, elég hamar kiderült, hogy tévhit. Ezt minden valamirevaló orvos is tudja.

2019. ápr. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tojás egészséges, és ne a kaja mennyiséget csökkentsd drasztikusan hanem a mozgást növeld drasztikusan.Fuss rendszeresen hosszú távokat.Egyél normálisan és sportolj.
2019. aug. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!