Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék fogyni?

Hogyan tudnék fogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 éves lány vagyok. sajnos mondjuk ki kövér vagyok..nagyon elhanyagoltam magam unalmamban is ettem és hát elhíztam 152 centi vagyok és 77 kiló..én mindenképp szeretnék fogyni és elhatároztam egyrészt egészségem miatt, mivel a túlsúly a kövérség sok betegség alapja és fiatal is vagyok..van barátom szeret amilyen vagyok nem is más miatt szeretnék önmagam miatt

tudom,hogy a villámdiéták semmit sem érnek..ez biológia hülyeségnek tartom,hogy valaki egy hét alatt akar fogyni 8-10 kilót mivel a súlyfelesleg sem egy hét alatt jött fel tudom,hogy több idő és ez nem probléma a lényeg leszeretnék fogyni ...tudnátok segíteni nekem milyen étrendre lenne szükségem? nyilván chips,csoki kiiktatva de,hogy így az 5 étkezésben mi férne bele..tényleg leszeretnék fogyni..a másik probléma a cigit egy hete hagytam abba nagyon jól bírom, rászántam magam arra is ..kérlek segítenétek,hogy milyen diétára illetve edzésre lenne szükségem? itthon szeretnék edzeni mit tudnátok javasolni? nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat sajnos egy valakitől én kérdeztem de azt javasolta igyak vizet ...úgyhogy remélem itt kaphatok értelmes válaszokat:) köszi még egyszer is



2019. ápr. 30. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell sokra gondolni. Keveset eszel és már fogysz is, az edzés csak ráadás. Egyél sok zöldséget, egyéb ételekből meg kevesebbet. Javaslom a vacsora és a nassolások kihagyását. Napi 2 esetleg 3 étkezés elég.
2019. ápr. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Hát napi kétszer enni nagyon kevés lenne és nem vezetne jóra! Többször kell enni kisebb adagokat! Így aztán még nehezebb lesz, hogy a leszokassal egy időben akarod kezdeni. Először is hagyd el a cukros dolgokat, használj édesítőt, kenyeret, tésztát iktasd ki. Én pl abonettet eszek kenyér helyett, van sok ízben, én imádom. Sok zöldség, salik, húsok, tojás. Sokszor sütök fűszeres zöldséget köretnek, nagyon finom. Legjobb a répa, brokkoli, vmi martogatossal. Igyál sokat! Vizet, zöld teát, csalán teát. Cukros üdítőket ne! Én néha veszek termékeket a Norbi Update boltban, jók. Pl a fehér lisztet Norbi lisztre cseréltem. Ha akarsz beszélni nyugodtan írj, én is benne vagyok. Még 12 kilót akarok fogyni.

27 éves anyuka

2019. máj. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell kétségbe esni, a fő, hogy felismerted a problémàt és tenni akarsz ellene.

Az emberek nem egyformàk. Mindenkinek màs vàlik be.

Nekem azt is figyelembe kellett vennem, hogy hormonzavaraim vannak. Több probléma is adott, de inzulinrezisztencia miatt vàlasztottam az LCHF étrendet. Ez egyébként ugyanúgy alkalmas az elhízàs kezelésére betegség nélkül is. 2 hónapja vàltottam vele életmódot, 8 kg mínusznàl jàrok:) Mozgàsom még nem sok mert rengeteg a plusz rajtam ami fàjdalmakat is okoz. Heti 3x 50 perc. 25 szobabicikli és 25 perc felülés edzőgéppel. Nekem egyenlőre ennyi megy.

Olyan mozgâst vàlassz ami nem terheli az izületeidet. A lényeg hogy rendszeres legyen heti 3-4x. Később ràérsz keményebben csinàlni ha màr könnyebb lesz.

Az étrendről: alacsony szénhidràt és magasabb zsírbevitel és persze több fehérje is kell. Napi 3 étkezés mellett gyakorlatilag nem vagyok éhes soha. Mire kezdem érezni jön a következő étkezés. Èn nagyon élvezem, finomakat eszem, fogyok, a közérzetem is rengeteget javult. Csak tàpanyagokkal foglalkozom, kalóriàk nem érdekelnek. Sokkal könnyebb és jobb, mint bàrmilyen màs módszer amit eddig próbàltam.

2019. máj. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom mindenképp számolj kalóriát. A neten több olyan oldalt is találni, ami a beírt adataid alapján kiszámolja, mennyi kalóriát kellene bevinned egy nap. Én igyekszem legalább 2-300 kalóriával kevesebbet enni, ezzel egy hónap alatt 1-1,5 kilót simán leadok :)
2019. máj. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!