Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy vékonyabb...

Hogy lehet az, hogy vékonyabb lettem, de mégis ugyanannyi kiló?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja kezdtem el diétázni és mozogni rendszeresen, észre is vettem magamon már, hogy kicsit vékonyabb vagyok, meg mások is mondták, de mégis ugyanannyi a súlyom. Létezik, hogy ami zsír lement rólam, jött a helyére izom? És mikor fog akkor elkezdeni lejjebb menni a súlyom?

20/L és 82 kg



2019. máj. 8. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon edzetlen voltál, akkor simán, és örülj neki :-) Nem fog túl sokáig tartani ez az áldásos állapot, szerintem 2-3 héten belül csökkenni kezd majd a súlyod. Ha számokat szeretnél látni, akkor vegyél egy centit, és mérd a nyakad, karod, mellbőséged, derekad, csípőd, combod kerületét. Vagy vehetsz testzsírszázalékmérős mérleget, de az komolyabb beruházás. Attól ne tarts, hogy a végére izompacsirta leszel, ahhoz elég sokat kell edzeni célzottan és különben is észrevennéd időben, ha arra tartanál.
2019. máj. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A zsír/ izom/ víz arànyod vàltozott. Idővel a mérleg is követni fogja. A fogyàshoz rengeteg idő, meló, türelem és kitartàs kell. Anélkül nem megy. Ezért nehéz csinàlni.

A túlsúlyos embereken nem minden súlytöbblet zsír. Rengeteg vizet is tart vissza a szervezetünk. Nekem az első hónapban 10 centi leugrott a csìpőmből mert sok volt rajtam a víz is. Pedig súlyban csak 5 kg volt. Ebből legalàbb 3 kg tuti víz volt. Most -9 kgnàl és csípőben 17 cm mínusznàl tartok. Amúgy ajànlanàm hogy inkàbb a körméreteidet mérd centiben. A mérleg nem tàjèkoztat arról, hogy milyen a tested összetétele, miből van több- kevesebb, csak a súlyodat mondja meg. Egy 100 kilós ember lehet nagyon izmos meg elhízott is. Nem mindegy hogy az a súly miből van.

2 egyforma magassàgú és testsúlyú ember közül az lesz a karcsúbb, formàsabb aki sportol, mozog, és több izom van rajta. Az izom nehezebb mint a zsír, viszont kevesebb helyet foglal el a testen:) Ezért lehetsz kisebb méretű súlyvàltozàs nélkül. Ha nagyon edzetlen voltàl, simàn fejlődhettek az izmaid.

2019. máj. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek! Csak annyira jó lenne már kevesebb kilót látni.:( :D 65 a cél és belegondolni is rossz, hogy az még milyen sok idő.
2019. máj. 9. 16:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Pont ezért tudja az ember becsapni magát a mérleggel.

Egyértelműen fogy, de ha a mérleg mást mutat, akkor beképzeli magának, hogy vaj van. Egyenes út a testképzavarhoz.

Dobd ki a francia a mérleget, és figyeld a ruháidat, a fényképeidet, a tükörképedet.

A mérleg miatt beképzeled h nem fogysz, amikor igen = anorexia, bulémia, testképzavar....

Szerintem ne tekerési be teljesen

2019. máj. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na telefonon se írok ide többet, az Autocorrect miatt olyan, mintha egy szélütött írta volna a hozzászólást :D visszaolvasni meg nehéz ezen a kis car kijelzőn
2019. máj. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!