Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik lefogytak úgy, hogy előtte nagyon kövérek voltak?

Figyelt kérdés

Nem értek a kajához,hogy mit mennyit,ilyen olyan,amolyan,diéta,ebből 7,8% abból meg 2%... Hogyan ettetek?

Én is szeretnék változni, de úgy látom az evesem miatt ez nem annyira effektív,mint lehetne.

Nekem olyan ötletem van csak,hogy csak is kizárólag egészséges kaját eszek. Ennyi. Ami hasznos azt igen,amibe nincs tápanyag csak cukor meg tartósítószer,azt nem. Tehát?


2019. máj. 10. 15:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Én csak rajta vagyok...LCHF diéta -9kg, bő 2 hónap alatt eddig. (alacsony szénhidrát illetve magasabb zsír és fehérjebevitelen alapul az egész)

Személyre szabható. Olyan étrendet raksz össze magadnak amilyet akarsz, ha betartod a szabályokat. Betartani (szerintem) nagyon könnyű, mióta elkezdtem, imádok így enni. Türelemmel várni hogy teljen az idő, és tűnjenek lefele a kilók és a centik, na az a nehéz ebben az egészben.

Viszonyításképp: Nő vagyok, 175 centi magas, 3-mas stádiumú (legsúlyosabb) elhízottságból indulva, ez azt jelenti hogy több mint 60kg feleslegem van. Rendelkezem komplex hormonzavarral is.

Szénhidrátom 80-85 gramm átlagosan, (néha 90-95(heti 1-2 alkalommal csak, 95 a felső határom)

fehérje 120g

zsír 135g,

utóbbi két érték néha kevesebb, néha kicsit több. Arra figyelek igazán, hogy a szénhidrát ne menjen fel.


Általános szabály: Kerülni kell a finomított szénhidrátokat, fehér liszt és minden ami abból készül, a magas cukortartalmú gyümölcsöket, egyéb finomított cukor tartalmú élelmiszerek- édességek, sütik, cukros üdítők, fehér rizs, puffasztott, extrudált dolgok, csipszek, étolaj helyett is érdemes más állati vagy növényi zsiradékot választani, sertésszír, kacsazsír, libazsír kókuszzsír, jó minőségű vaj, olívaolaj- ez utóbbi sütésre nem alkalmas.

Innentől a te dolgod összerakni a saját ízlésed, igényeid, testmagasságod, energiaszükségleted, stb alapján. Koplalni nem szabad, mert tönkreteszed az anyagcserédet, és attól csak szenvedni fogsz. Belassul az energiafelhasználás, lelassul, megáll a fogyás, ha kevés kalóriát viszel be. (amúgy tapasztalatból is írom, régen én is koplalásokkal meg kalóriacsökkentésekkel próbáltam lefogyni. Az ilyet nem bírja az ember sokáig, és a dupláját hízod vissza. Szóval nem ajánlom.)

És a mozgásról se feledkezz meg.:) Nem kell beleszakadni, a fő hogy rendszeres legyen (legalább heti 3x 45 perc-1 óra. Sok túlsúly esetén az elején érdemes megtanulni előbb a helyes táplálkozást, és szép lassan, fokozatosan beépíteni a mozgást az életedbe. Nem szabad nagyon terhelni az ízületeket.

2019. máj. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!