Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor mi a fontos valaki...

Most akkor mi a fontos valaki segítsen? A szénhidrát csekélysége vagy a kalória?

Figyelt kérdés
Olvasok mindenfélét és már nagyon össze vagyok zavarodva. Kalóriabázis szerint napi 210 gramm ch-val és 1500 kcal-val fogyhatok heti 0.6 kg-t. Ez így oké? Nem sok az a ch?
2019. máj. 14. 14:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Túl sok szénhidrátot lehet bevinni amúgy egészséges ételekből is, nem csak csipszből meg csokiból. Ez azért eléggé általánosító:)

Példának okáért lencse, bab, borsó, kukorica, burgonya, barna rizs, bulgur,köles, hajdina, zab, olyan tészta ami NEM fehér lisztből készül stb stb. Egyikben sincs semmi egészségtelen alapvetően, egy egészséges ember számára.

De ha valakinek olyan betegsége van például, hogy a szénhidrátot nem tudja rendesen feldolgozni a szervezete- szénhidrát intolerancia=inzulinrezisztencia, attól függően mennyire fokozott ez az állapot, marhára nem fog lefogyni, attól még, hogy egészséges ételeket eszik és mondjuk még mozog is mellé ahogy tud.

Nekem 11 évesen jött elő ez a nyavalya, de fingom nem volt arról mitől kezdtem el hízni, egyszerűen csak híztam aktív mozgás mellett is. (édességekre, csipszekre, mekis kajára alapból nem volt pénze a családomnak). Aztán végül 23 éves koromban derült ki, hogy több hormonális gond mellett IR-es vagyok, de onnan is még elég durva kálváriát jártam be, mire eljutottam arra a pontra, hogy kutattam, olvastam, videókat néztem, próbáltam kinyomozni, hogy mi is ez az egész, és AKKOR sikerült megértenem, hogy tulajdonképp az inzulinrezisztencia mit is jelent. Soha senki nem magyarázta el. Egyek 160 gramm szénhidrátot, kerüljem a finomított, cukros ételeket, mozogjak, és fogyjak le. Megtettem. Mindent betartottam. Nem fogytam le. Doki tanácsai szart se értek, hülyeségeket tanácsolt amivel továbbra sem fogytam, és tukmálták a gyógyszereket. Mióta meg tudtam érteni az állapotom lényegét, mert találtam egy olyan dietetikust aki IR-eseknek, fogyni vágyóknak is szóló videókat csinált, azóta, azon tanácsok alapján álltam át egy spec. diétára amit a videókban a csajszi mondott. Dokis javaslatokkal ellentétben, ezzel egyből -10kg 2,5 hónap alatt.

Nem egyszerű a dolog sok esetben a fogyás, nem mindegy mitől hízott el az ember. (persze ezt az érti meg igazán, aki benne van, sokan külső szemmel csak kifogásnak tartják az ilyesmit, és rámondják hogy zabál és lusta mozogni)

Természetesen nem gondolom, hogy nálad is kérdező, ilyesmiről van szó, ezt nem tudhatom:) Csak szerettem volna rávilágítani arra, hogy nem feltétlen tehet róla az aki kövér és nem tud lefogyni. Hogy a kulcs, az étkezésben van, az 1 dolog. Az meg a másik, hogy laikusként ezt honnan kéne tudni.:) Még orvosok sem mondták el.

Kérdező, annyit tudok neked mondani, hogy próbáld ki. Ha fogysz 210 g szénhidráttal, akkor örülj, mert nem vagy beteg:) Ha nem, akkor csökkentsd, és meglátod mi történik. És ne csak azt nézd, hogy fogysz-e. Azt is nézd, hogyan érzed magad. Sokszor vagy-e éhes sok szénhidrát mellett, vagy nincs ilyen problémád. Ilyenek.:)

2019. máj. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
58%

Alapvetően szerintem a kalória a lényeg. A szénhidrát drasztikus csökkentése okozhat fejfájást, szédülést, gyengeséget stb. Próbáld ki mekkora mennyiséggel érzed jól magad.

Terhesen 160g ch-t ehettem, állandóan éhes voltam, szenvedés volt végigcsinálni. Szóval én diétánál csak kalóriát számolok, nekem így vált be.

2019. máj. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm sokat segítettek!

Eddig 160 ch-t ettem de kevésnek érzem. Folyton éhes vagyok. Felemelem 180-ra és meglátjuk 😊 és kicsit a kalóriát is mert ha később csökkenteni kellesz nem hiszem hogy 1500 alá menne.

2019. máj. 15. 13:38
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miket adtál meg a kalóriabázison, de ha beírod amit pluszban sportolsz, akkor több kalóriát fog javasolni aznapra, sőt minden másból is többet. Nekem 1580 kcal az alapkeret heti negyed kiló fogyáshoz, de mivel nagyon sokat mozgok, 2400 körül szokott lenni ténylegesen a keret a legtöbb napon, és vagy 300 g szénhidrátot javasol, de én inkább 200 g körül szoktam enni, és kipótolom zsírral (de csak ~2200 kcal-ig, igaz, akkor is, ha nem mozgok). Ha azért ennyit nem is mozogsz, de valamennyit igen, akkor se biztos, hogy alapkeretnek kicsi lesz az 1500. De majd kitapasztalod.
2019. máj. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!