Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vacsorára nem szeretnék már...

Vacsorára nem szeretnék már szénhidrátot enni, miket vacsorázhatnék?

Figyelt kérdés
2019. máj. 16. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tojásból sok fajta kaja van

Túrót is tudod édesen vagy sósan variálni

Zöldségek pl grillezve

Husi natúran sütve

2019. máj. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én zöldségeket szoktam összevágni (ami épp van otthon, paradicsom, paprika, uborka, retek, rukkola, madársaláta, salátalevelek stb.), kicsit megsózom, egy pici salátaolajat öntök rá (olíva, tökmag stb.) és egy kis pohár joghurtot. Szerintem nagyon finom így, persze nem szénhidrátmentes teljesen, de nagyrészt rost meg egy kis zsír és még kevesebb fehérje a joghurt miatt.
2019. máj. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ha akarod, a szénhidrát arányát tovább csökkentheted, ha összevágott keménytojást vagy sajtot teszel bele, esetleg magokat.
2019. máj. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 lilla64 ***** válasza:
72%
Én zöldség,-vagy gyümölcssalátát szoktam ilyenkor enni.
2019. máj. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

azért a gyümisalátában elég sok a cukor estére.

egyél túrót, keverd össze kevés fehérje porral.

Esetleg zöldésg salátát önetet és sajt nélkül.

2019. máj. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a joghurtos zöldségsalátában 6 g tökmagolajjal együtt is csak ~200 kcal van, szóval nem muszáj öntet nélkül enni. Sőt, ha ez az egész vacsora, akkor még direkt teszek bele plusz dolgokat, mint magok, tojás, sajt, mert ez így nekem kevés.
2019. máj. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tök nagy félreértések vannak ezzel a szénhidrátijedelemmel kapcsolatban. Nem minden szénhidrát ugyanolyan gáz. Ami gáz az a cukor és a magas glikémiás indexű agyonfinomított szénhidrátok pl fehérliszt, fehérrizs stb.

Nyugodtan lehet enni alacsony GIs szénhidrátokat: teljes kiőrlésű kenyeret, barnarizst stb

2019. máj. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem anno az edzőm azt mondta, hogy vacsorára egyek túrót zöldséggel, mert a fehérjét a szervezet alvás közben energiává alakítja. A zöldség pedig lassú szénhidrát, abból bármennyit lehet enni :)
2019. máj. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!