Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez így milyen étrend? Vagy...

ChildOfGod kérdése:

Ez így milyen étrend? Vagy mit kéne változtatni rajta, hogy fogyasztó legyen?

Figyelt kérdés

Tehát most úgy néz ki a napi étrenden, hogy reggelire egy bögre tejeskávét iszok, mellé egy bolti zabkását. Napközben suliban vagyok, oda répát vagy almát viszek meg egy szendvicset. A szendvicset azt kettő óra környékén eszem meg és aztán már csak vacsi van. Azt este hét nyolc körül fogyasztom, egy két tányér főtt kaját(pl.: paprikáskrumpli, leves, bulgur, vagy éppen sütőben sült sültkrumpli). Esetleg még valami kis falat kaját mellé, ha nagyon kivagyok.


Tehát azt szeretném kérdezni, hogy ez milyen étrend és, hogy ezzel hosszabb távon tudnék e fogyni?


16 éves lány vagyok, 168cm magas és 80 kiló.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. máj. 17. 07:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Szerintem a reggeli jó, nálam is ez megy. Sulis menza nem játszik? Jobb lenne akkor a főtt kajcsi szerintem.

De ha nem megy, akkor egyél 1 szendvicset, meg a zöldséget.

Viszont lefekvés előtti 2tányér főtt kaját felejtsd el.

Ha fogyni akarsz, akkor az adagon változtass, egyél fél tányér paprikás krumplit, vagy kicsi rizs, kicsi husi. De személy szerint krumplit nem ennék diéta alatt, vagy legalábbis nem este.


kerüld a csokit, a cukros üdítőt, igyál sok vizet, kerüld a péksütiket. Ha lehetséges, akkor a sulis szendvicsed is legyen teljeskiörléső, esetleg egyél puffasztott rizst. nem finom, de fogyókúrához jó.

2019. máj. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

A menzára nem igazán van időm a suliban.

A főtt kaja dolog még... Hát igen az tudom, hogy nem jó így, de egyszerűen nem bírom ki. Az van, hogy csak annyit eszek addig amit leírtam és azért így mert négy öt óra körül érek haza megyek még el futni(bár totál kezdőként) és utána valahogy olyan éhes vagyok már. Bár lehet a második tányér már csak pótcselekvés.

A péksüti az olyan dolog, hogy én azt nem veszek. Hétvégénként szoktunk kapni két zsák péksütit és abból szoktam enni, bavallom nem csak két darabot.

Krumplit is viszonylag ritkán eszek szerintem úgyhogy én arra nem akarok nemet mondani.

A puffasztott rizs pedig... Nekem az ízlik😋. Viszont inkább puffasztott búzát ennék. De ez jó ötlet, hogy abból egyek többet.


Köszönöm és ha ez alapján van még valami ötleted, azt nagyon megköszönném.

2019. máj. 17. 08:09
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

1-2 tanyert XDD

Ez szornyu etrend a reggeli meg ugy ahogy el megy. Bar nem tudjuk hogy mennyi neked 1 adag zabkasa.

Az ebed se annyira rossz.

A vacsora az meg szörnyu sokat is eszel es amit eszel az is hulladek fogyasz szempontjabol. Mivel tomeny szenhidrat az egesz.


Szerintem a vacsorat ugy kihagyhatnad ahogy van

2019. máj. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Két ZSÁK ? Péksutit?
2019. máj. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
55%

Sose fogsz lefogyni igy.

Minek irtad ki a kerdest hogy ha nem fogadod meg a tanacsat senkinek pl az elsonek?

18 eves korodra mar 100 kg leszel aztan csak gurulni tudsz majd.

20 evesen ( megéled) meg minden majod lesz kb az osszes szervelegtelenseg ami lehet.

2019. máj. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%

azért azt ne írja senki, hogy gurulni fog a kérdező, meg minden baja lesz ettől az étrendtől, én sokkal rosszabbul ettem középsuli alatt (sok édességet), kb nulla mozgásom volt, mégis "csak" 65-70 kg között volt a súlyom.

barátnőm szintén kb ugyanígy evett mint a kérdező, ilyen kajákat, viszont ő sokat mozgott nagyon (röplabda, tánc), és csak 60-62 kg volt

2019. máj. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%
Igen de o most 80kg a 168 cm re az tudod milyen sok?
2019. máj. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
48%

Ja egyebkent szemelyi edzo vagyok

Szerintem tudom mirol beszelek

De ezt epp esszel is at lehet gondolni azert

2019. máj. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
2019. máj. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj meg a suliba főtt kaját vinni. Előző napról ami maradt otthon, berakod kis dobozkaba és megmikrozod amikor megehezel 1-2korul. Nálunk a büfében is volt mikró, meg lent az ebédlőben is. Nem kötelező a vacak menzás kaját enni. Csak akkor mindig legyen másnapra valami finomság, és lehetőleg nem csulkos bableves vagy pacal, mert ezeket kicsit macerás bevinni és kulturáltan megenni :'D De rántott husi rizzsel és/vagy párolt zöldséggel, rizseshusi és társai bátran mehetnek. Vannak 15-20 perces ebédszunetek mindenhol, nincs olyan hogy nincs idő rendesen megebedelni, ugyanis nem tart sokkal tovább mint egy szendvicset megenni. Este már ne nagyon egyél sokat, főleg ne szénhidrátot. Tojás jöhet szinte minden mennyiségben (bár attól meg valószínűleg felpuffadsz, de max másnap picit többet mutat a mérleg és ennyi), túró, natúr joghurt, egy kis sült husi esetleg magában ha annyira főtt kaját ennél, zöldségek stb. Rizs helyett van bulgur (bár a ch tartalma ugyanannyi, de elvileg egészségesebb és tovább maradsz jóllakott tőle) kuszkusz és quinoa meg még ki tudja mi. Krumpli helyett édesburgonya vagy lila krumpli (bár ezek drágábbak), sőt mi zöldségekbol szoktunk pürét csinálni, amibe Max egy krumplit rakunk az állaga miatt, és isteni lesz. Brokkoliból vagy repabol, esetleg vegyes zöldségekbol is lehet csinálni, ugyanúgy mint a krumplipuret. Sokkal finomabbak amúgy, és szinte bármennyit lehet belőlük enni. Tészta helyett is vannak alternatívák:

Durum tészta (teljes kiorlesu, sok benne ugyan a ch, mégis tovább maradsz jóllakott)

Kukoricateszta

Metélt tészta

Rizsteszta

Soba tészta

Somen tészta

Tarhonya

Ezekben kb harmad annyi szénhidrát van, mint a sima tésztában, és ugyanolyan finomak.

Kaja előtt és után is igyál meg egy pohár vizet, ha már úgy érzed nagyjából jól laktal akkor inkább állj fel, hagyd ott a kaját, sétálj egy kört és rá fogsz jönni hogy tényleg nagyon jól laktal, csak a szemed kívánja a kaját, az agyadnak kell 15-20 perc míg felfogja hogy ettél. A tea is nagyon jó tömítő anyag, persze édesítővel. Igyál sokat, 2-3 liter simán lemehet egy nap. Felkelés után is igyál meg egy jó nagy pohár vizet, segít beinditani az anyagcserét. Lefekvés előtt 3 órával már semmi, az a jó ha egy picit éhes vagy. Nyugodtan egyél kistanyerrol, úgy ha megpupozod is kisebb adag lesz, mintha rendes tányérra szednél, és az agyad úgy fogja fel majd hogy te egy tok nagy adag kaját megettel, és hidd el hogy jól fogsz lakni kevesebbel is.

Csinálj előtte - utána képeket. Fehérneműben! Úgyis csak te fogod látni őket, magad előtt ne szégyenkezz, és hidd el hogy nagyon látványos lesz már 5-8 kiló is, főleg hogy nem olyan nagy a felesleged.

Futás vagy edzés előtt/közben ha szoktál vizet inni akkor nyugodtan dobj bele egy L-carnitine pezsgőtablettat, elméletileg az is segít a zsíregetesben.

Nagyjából ennyi jutott most hirtelen eszembe, én 28 kilót fogytam eddig ezekkel a módszerekkel augusztus vége óta, még 4-6 kilót szeretnék leadni és aztán jön a feketeleves, a súlytartás :D

Sok sikert!

2019. máj. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!