Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen kímélő tornát tudnék...

Milyen kímélő tornát tudnék végezni, ha sokat fáj a derekam, de mozogni szeretnék?

Figyelt kérdés
2019. máj. 19. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban kérdezz meg egy gyógytornászt, mert a derékfájásnak többféle oka is lehet, és ennek megfelelően más mozgások hasznosak és károsak.

Az álló helyzetű rázkódás, nagy súlyok emelése biztosan nem használ. Az úszásnemek közül a hátúszást esetleg a szabályos gyorsúszást (vízben tartott arccal, levegővétel oldalra fordulva) szokták javasolni, de ott is figyelj, hogy ne homoríts a vízen fekve. A vízből folyamatosan kiemelt fejjel történő mellúszás és a pillangó semmiképpen se jó.

Valószínűleg nem ártanak a felhúzott térdekkel háton fekve végzett karizom gyakorlatok, és egy lábbal végzett lábemelések, ha a másik talpad közben a talajon van, és figyelsz rá, hogy a derekad is a talajra simuljon.

A különböző vízitornák is jók lehetnek, ezeket függőleges testhelyzetben végzik, de a gerincet kíméli, hogy közben vízbe merülsz.

Tényleg kérdezz meg egy gyógytornászt!

2019. máj. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha a mellúszás a kedvenced amúgy, akkor próbáld ki azt, hogy háton mell lábtempóval úszol, és páros kartempóval. Nem egy olimpiai úszásnem, de gyógytorna jelleggel megfelelő, és könnyebb, mint a szabályos gyorsúszás, legalábbis nekem.


Ha pedig mellen úszol, akkor tedd be a fejed a vízbe, mikor éppen nem levegőt veszel.


A derékfájásnak az is lehet az oka, hogy a hasad gyenge, azt is érdemes edzeni. A hasizmoknak fontos szerepe van a gerinc tehermentesítésében.

2019. máj. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! Sajnos tőlem messze van csak uszoda, és időben is alig férne bele (Utazás sok időt elvesz) Pedig szeretek úszni:-)
2019. máj. 19. 10:15
 4/8 Andi80018 ***** válasza:
Nem normális, ha fáj a derekad. Mitől fáj? Nem mindegy!
2019. máj. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is a gyógytornát ajánlanám. Nekem is fáj, és elmentem gyógytornászhoz, erősítő tornát javasolt. Felírta a gyakorlatokat és heti háromszor négyszer csináltam. Nagyjából rendbe jöttem, megerősödtek a tartó izmaim, és már tudok "normálisan" sportolni. Biciklizek, futok és fallabdázok gond nélkül.:)
2019. máj. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem akkor szokott fájni, ha hosszabb ideig nem tornázom és sokat ülök, illetve ha sokat dolgozom a kertben, a hajolgatás nem jó nekem. Korábban jártam gerinctornára (gyógytornász tartotta) és jógára, azokat a gyakorlatokat szoktam otthon végezni heti 2-3x, amiket ott tanultam. Emellett kézi súlyzóval erősítek. Úszni ritkán jutok el, néha biciklizem, mostanában a planking gyakorlatokkal barátkozom.

Ha gyakran és nagyon fáj a derekad, azért lehet, hogy érdemes lenne megnézetni ortopédián.

2019. máj. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm szépen a válaszokat!

Pár éve kezdődött...(Olyan munkám van ahol sokat kell hajolgatni, a mosogató felett görnyedni, vagy hosszú folyósokat felmosni...., és ezektől a mozdulatoktól mostanra már nagyon megfájdul)

2019. máj. 20. 19:44
 8/8 anonim válasza:

Nekem a tempós gyaloglás segített a tartóizmokat megerősíteni, ha csak azzal van baj.


De először csináltass MRI-t, mert ha porckorongsérved van, akkor igazi gyógytorna kell (McKenzie torna). Addig is nagyon figyelj oda a tartásodra, ne emelj hajolva, csak guggolva, ne hajolj előre tartósan támaszkodás nélkül. Még fogat sem szabad mosni a mosdó fölé hajolva.


Ha ezt a munkád nem engedi, könnyen lehet, hogy munkahelyet is kell váltanod.

2019. máj. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!