Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le lehet fogyni úgy 10-15...

Le lehet fogyni úgy 10-15 kg-t hogy nem futok?

Figyelt kérdés

165 cm vagyok és 73 kg.

Régóta túlsúlyos vagyok (kb 10 éve) és nem vagyok elégedett az alakommal. Fogytam már többször, de mindig visszajött a felesleg, aztán fel-le... jojóztam 65-75 közt.

Mindenhol azt hallom, hogy egészséges táplálkozás, meg sport. Sportból még valami intenzív.

A futást szokták mondani mindig és mindenhol, de nekem nagyon rosszul megy. Csak akkor tudok futni, ha kényszerhelyzet van pl Cooper teszt vagy 600 méter, esetleg a bemelegítő körfutások.

Mivel lehet ekkora felesleget leadni?

17/L



2019. máj. 22. 18:23
 1/4 lilla64 ***** válasza:
Kocogás,vagy gyaloglás se megy?Valami mozgás kell.
2019. máj. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
81%

Ha otthon végzel el olyan gyakorlatokat, amik kellően megizzasztanak, akkor azok is égetik a zsírt, és ha azon a bizonyos részen gyenge is vagy, akkor ott erősítenek is. Ha lábra edzesz (guggolások, stb.. ), akkor jobban fogod bírni a futást. Amúgy a futás mellett az úszást is szokták mondani (tudtommal). A jojó effektussal kapcsolatban sajnos nem tudok mit tanácsolni, talán csak azt, hogy vedd szigorúbbra a diétát, és tarts kevesebb csaló napot (én pl minden második vasárnap tartok ilyen napot, ilyenkor megengedek magamnak egy KIS csokit és ropit). Amúgy szerintem nem lehetsz annyira túlsúlyos, én 13 évesen (hetedikesen) voltam 80 kiló, akkor fogadtam meg magamnak, hogy 8. osztály év végére le fogok fogyni. 14 éves koromra fogytam le 62-re. Minden esetre sok sikert, és ne hagyd abba, és a sikereket ne az egyik napról a másikra várd, örülj ha egy hónapban le tudsz adni 1 kilót. Sok sikert! :)


21/F

2019. máj. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Lehetséges. Én átlagban olyan havi 1 kilókat fogyok azzal, hogy odafigyelek arra, hogy mit eszek és hogy igyekszem 3-400 kalóriával kevesebbet enni. Édesapám hasonlóan van. Bár gondolkozom rajta, hogy heti 2-3 alkalommal le kéne járnom futni, mert azért érzem, hogy izomból is veszítettem, nem csak a zsírból.


28/F 190/90

2019. máj. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehet futás nélkül is fogyni, az egyáltalán nem követelmény hozzá. Elég kevesebb kalóriát bevinni, mint amennyire szükséged van ahhoz, hogy fogyjál.

Sport, mozgás az egészséghez szükséges, a lényeg, hogy ne terheld túl magad, normál ütemben nehezíts rajta, végezd szabályszerűen és biztonságosan, ill. az egész testedet mozgasd át. Talajtorna is simán jó, nem muszáj futni, de ott az úszás is stb.


Az izmok amellett, hogy szép alakot adnak, még növelik is a kalóriaigényed, gyorsítják az anyagcserét.

Egyébként az izzadás nem függ össze a kalóriaégetéssel, csak a hőmérséklettel.

2019. máj. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!