Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy csináljam, hogy elérjem...

Hogy csináljam, hogy elérjem a célom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elmondom nektek, mit szeretnék elérni a testemmel kapcsolatban. 17 éves lány vagyok, 167 cm, 56 kg. Vékony, edzett alakot akarok. Szexi izmos hasat, kart, popsit meg úgy kb minden részen rendbe legyek. Van rajtam egy kis felesleg, a hasamról meg a combomról fogynom kell. Elkezdtem már kondiba járni edzeni. De mivel csak először mentem még, volt aki magától odajött nekem segíteni, mert nem teljesen szabályosan végeztem a gyakorlatokat és gépeket. Persze kedvesek voltak és segítettek örültem neki. Neten olvastam mindenféle gépek használatáról, edzéstervekről stb. Még nem értek hozzá ezért nem is akarom magam leégetni a teremben, szóval volt hogy inkább neki se kezdtem az adott gyakorlatnak😂 És olvastam olyat az interneten, hogy hiába edzek ha a felesleg rajtam marad, annak először el kell tűnnie, utána lehet a kívánt izmos alakot elérni. Ezért inkább leálltam a kondival és most nem tudom mit hogy csináljak, hogy lefogyjam a felesleget. Nem kell nagyra gondolni, nem vagyok nagyon elhízva, csak nem ez számomra az álomalak. Szerintetek most mit kezdjek? Járjak futni, kardiózzak, diétázzak, vagy hogy? És ha végre lefogynék akkor már lehetne folytatni az edzést de hogyan, milyen edzéstervvel? Nekem a kívánt alak a vékony izmos comb és has, stb. Most a kiállásom összhangja annyira alacsonynak tűnik, pedig nem számítok annak. Szóval az is benne van, hogy magasabbnak akarok tűnni. Azt pedig tudjuk, hogy minél vékonyabb valaki, annál magasabbnak tűnik. Az ilyen szakemberekkel, edzőkkel nem igazán tudtam eddig beszélni, mert nem találok olyat aki tudna segíteni, így hozzátok fordulnék, hátha valaki tud segíteni, aki mondjuk kellően ért is hozzá. Ja, és egyedül tudok menni kondizni, mert nincs olyan a társaságomban aki járna edzeni. Tehát, mit tanácsolnátok, miket tartsak be? Előre is köszi a válaszokat.



2019. máj. 25. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Èn csak annyit tudok, hogy a fogyàshoz kell a diéta, a formàs alakhoz meg az edzés:) Érdemes egyszerre. Legalàbbis dietetikus- személyi edző nekem ezt ajànlotta. Diéta+ kardio+ erősítő edzés. Összességében. De én még sehol se tartok àllóképességben se, meg sehogy se, szóval egyenlőre épp csak elkezdtem mozogni diéta mellé mert nagyon sok a fogyni való. Az erősítés még odébb van nekem, de az is lesz majd, ha màr a mozgàs jobban megy, meg kevesebb a zsír:)

Ha nincs nagyon felesleged mehet egyszerre minden mert milliószor jobb az àllóképességed:)

2019. máj. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Ez tényleg logikus szerintem. Csak kapkodtam össze vissza, hogy mit hogy kéne csinálnom. Csinálom akkor egyszerre.
2019. máj. 25. 20:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az adataid alapján max. fatskinny lehetsz vagy csak nem vagy annyira szálkás, mint szeretnél. Egyik esetben sem jó ötlet fogyózni és csak kardiózni. Ha edzel, akkor fejlődik az izomzatod, gyorsul az anyagcseréd, növekszik a kalóriaigényed, s a zsírt is könnyebb lesz csökkenteni.


Lényeg a lényeg, ne hanyagold az izmosítást.

2019. máj. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor rosszul tettem, hogy csak úgy hirtelen abba is hagytam a kondit a fogyás miatt. De akkor megint belevágok és nem adom fel :)
2019. máj. 26. 10:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél :-) Amiatt meg ne ess pánikba, ha elsőre nem sikerül tökéletesen végrehajtani minden gyakorlatot. Persze fontos, hogy végül sikerüljön, mert különben nagyobb a sérülésveszély. Ha odajön valaki segíteni, magyarázni, az szuper. Szerintem inkább a nagyokosokat röhögik ki, akik azt hiszik, mindent tudnak, pedig nem. Aki elfogadja és megköszöni a segítséget, arról én nem gondolnék semmi rosszat. Egyúttal persze megkérheted őket, hogy ajánljanak jó edzőt, aki megtanítja neked a gyakorlatok helyes és nem sérülésveszélyes végrehajtását.
2019. máj. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!