Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor milyen mozgással...

Most akkor milyen mozgással tudok tartósan fogyni?

Figyelt kérdés

Eddig cardioztam heti ötször egy órát. Mostanában viszont azt olvasom, hogy a cardio belassítja az anyagcserét, mert hozzászokik a szervezet. Akkor, ha abbahagyom vagy kevesebb cardiot csinálok ez javul vagy hízékonyabb leszek? Néha csinálok súlyzós edzést is, de csak kis súlyokkal, még nem vagyok nagyon edzett. De ha csak súlyzós edzéseket csinálok, az elég lesz? És a hiit edzéd is cardionak minősül? Bocsi, ha sok a kérdés, de annyi ellentétes infot olvastam már. A táplálkozásom rendben van. Átlagban 1200-1700 kcal között szoktam enni. Nem eszek se cukrot se lisztet, kevés szénhidrátot eszek és nagyrészt húst, halat, tojást, zöldségeket, olajos magvakat,stb. 10 kg-ot szeretnék fogyni.

25N

167 cm és 65 kg


2019. máj. 26. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Valojaban a kardio nem lassitja az anyagcserét.

Zsírral egyutt izmot is bont. Mivel az izom tobb kaloriat eget, mint a zsir, ezert, ha sok izmot bontasz csokken a kaloria igenyed.

Zsir egetesre az aerob edzest szoktak ajanlani, mivel az nem bont annyi izmot.

2019. máj. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ne parázz annyira a kardió edzéstől. Tíz éve naponta másfél órát biciklizem - ha ettől tényleg tartósan és jelentősen lebontódnának az izmaim, már rég elsorvadtam volna.


Nem vagyok sem orvos, sem biológus, hogy nagyon okosat mondjak, de szerintem az a logikus, ha a szervezet annyi izomzatot tart fenn, amennyit használ. Ahhoz optimalizálja magát, amilyen feladatai általában vannak.


Tehát ha rendszeres súlyzós edzést végzel, akkor persze több lesz az izmod, hiszen használod, olyan feladatra, amihez sok kell. Ha rendszeresen kardió edzést végzel, akkor ha előtte nagyon satnya voltál, izmosodni fogsz, ha meg hatalmas izmaid voltak a korábbi súlyzós edzés miatt, akkor veszteni fogsz az izomtömegedből, mert a kardióhoz ez az izomtömeg az optimális.


Tehát ha már jó ideje folyamatosan ennyit és ebben a formában mozogsz, akkor valószínűleg már tökéletesen kioptimalizálta a szervezeted az izomelrendezésedet és izomtömegedet ehhez a sporthoz, és nem fog továbbit hozzátenni vagy belőle lebontani.


Ha nemrégóta csinálod és eddig nagyon gyengusz voltál, akkor viszont növekedni fog az izomtömeged a kardió jellegű edzéstől is.


Az viszont igaz, hogy ha fogysz, akkor egyrészt kevesebb energiára lesz szükséged, hogy ugyanarra a hegyre felbiciklizz, hiszen kisebb súlyt kell felvinned, így ugyanaz a mozgás kevesebb kalóriát használ fel. Másrészt az optimum is módosul: könnyebb lesz ugyanaz a feladat, így egy kicsivel kevesebb izomra is lesz szükséged hozzá, amihez az optimalitásra törekvő szervezeted hozzá is igazítja magát.

2019. máj. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!