Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 40-es éveim elején, anyuka...

40-es éveim elején, anyuka testalkattal hogyan állnátok neki a helyemben a fogyókúrának?

Figyelt kérdés
Mindenhol van felesleg: has, fenék, comb, felsőtest. Évek óta nem álltam mérlegre, de 20-25 kg-ot minimum le kellene adnom, 10-et sürgősen. A mozgás sosem volt se barátom, se ellenségem, kampányszerűen hol sokat tornáztam, kocogtam, hol pedig hosszú ideig meg se mozdultam, most is már 2-3 éve nem sportoltam semmit. Hatalmas az étvágyam, sokszor eszem, nagy mennyiségeket, amiben az egészségesebb ételek, zöldségek, gyümölcsök, sovány húsok ugyanúgy benne vannak, mint a tészták, pizza, chips, üdítők és mindenféle házi készítésű főtt étel. Elméletben tudom, mit kéne tennem, de se a hatalmas étvágynak nem tudok parancsolni, nem bírom a megvonásokat, pl. hogy ne egyek krumplit vagy frissen sült sajtos kiflit. És a mozgásra sem bírom rávenni magam az utóbbi időben. A nagy súly miatt gyors tempójú sétába/gyaloglásba akartam kezdeni, de a harmadik nap meguntam. Nehéz elkezdeni, mindig azt mondom, hogy majd holnap, majd jövő héten. Ötlet? Étkezésre és mozgásra?
2019. jún. 12. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

El kéne határozni magad fejben , ezen nem tudunk segíteni . Sok rost,elegendő fehérje ,esetleg kipróbálhatod az alacsony szénhidrát-magasabb zsír kombinációt ,nekem ez évek óta bevált ,azóta nem ennék állandóan . Ajánlom a kalóriabázis oldalt,nagyon jól össze lehet állítai,megtervezni és vezetni miket fogyaszthatsz. Egyébként a sajtos kifli is beleférhet egy szálkásító diétába ,a mennyiségen van a hangsúly . A krumpli meg főleg . Szóval lemondani nem feltétlen szükséges ételcsoportokról ,de mindneképp kompromisszumot kell kötni,némileg visszafogni magad ,főleg a magas ch tartalmú dolgokkal,mert azok csinálják a farkasétvágyat .

Az erőltetett séta az egy megfelelő mozgásforma lenne szerintem , hallgass zenét közben,nézelődj .. de ha veszel egy szobabicklit az is jó,és filmet is nézhetsz közben. A mozgáshoz természetesen fokozatosan kell hozzászokni,testileg,és lelkileg is időbe telik,amig beépül a napi rutinodba ,és megszereted .

2019. jún. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Neked amíg nincs meg az akarat a fogyáshoz nem fogsz tudni fogyni semmit, sőt tovább fogsz hízni. Jó magad is írtad, elméletben tudod mit kell csinálnod, de sportolni nem nagyon akarsz, és imádsz enni, így lemondani sem akarsz semmiről.

Én 44 éves voltam amikor ráálltam a mérlegre és 160 cm magasságom mellé 98 kiló voltam. Én is imádok enni, de mellette testkép zavarom volt, mert így is csinosnak tartottam magam annak ellenére, hogy kötényhasam volt. De az, hogy rádöbbentem, hogy 2 kiló híján 100 kilós vagyok ledöbbentett. Én 2 hétig ugyanazt ettem amit mindig is ettem, de felírtam becsületesen mindent, hogy miből mennyit ettem. Így ráláttam, hogy mennyi volt a napi kalóriabevitelem, a szénhidrát, zsír, fehérje bevitelem, és mennyit sportoltam. (szinte semmit) Majd elkezdtem kalóriát számolni. Lemondtam a kenyérről, pékárukról.Elmentem egy konditerembe, és elkezdtem gyalog menni mindenhová (munkahelyre, boltba stb) Az ételeim csirkemell, lazac, halakból állt. Rizs, és burgur lett tészta helyett. Mindig betartottam a napi kalóriakeretemet. Voltaképpen ettem én néha spagettit vagy hamburgert is,vagy csokit is de csak annyit, amennyi még belefér a kalória keretembe. Sportolni meg heti 4x megyek. 2 alkalommal csak súlyzós edzésre, 2 alkalommal csak kardió edzésre. Amit még csináltam az volt, hogy a normál tányéromat lecseréltem kistányérokra. Kistányérra pakolva a mennyiségű ételemet olyan hatást adott, mintha tele lenne a tányérom mindig. 2 év alatt lefogytam 61 kilóra.

De ehhez akarat kell. Ha nincs akkor tényleg feladod 3 nap után. Addig felesleges tanácsot kérni, mert úgysem válik be. Még valamit. Gyorsan nem fogsz lefogyni, és nem is érdemes gyors fogyásban reménykedni. Ha nem hagysz időt magadnak a kitűzött célod elérésében akkor nem is leszel sikeres.

2019. jún. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hoyg kezdd el MA, nem holnap vagy a jövö héten!
2019. jún. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriaszámlálás. Akkor ehetsz bármit, csak látni fogod, hogy abba kell hagyni a pizzát a 2. szeletnél, ahelyett, hogy befalod a hatodikat is. :)

Mozgásra nekem a krimik olvasása, vagy sorozatok nézése jött be a szobabiciklin. Motiváció: ha akarom tudni, hogy folytatódik a sztori, le kell mennem a pincébe tekerni. :)

2019. jún. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megvonni semmit sem teljesen. Normális adagokat kell enni. Hamar hozzá fogsz szokni és akkor már nem kívánsz és nem is tudsz majd olyan óriási adagokat enni, mint most.

Szóval kerüld a végleteket. Nézd meg, hogy kb. mennyi kalóriát kéne enned. Most mennyit eszel. És állíts be egy normális célt, ami nem túl sok, de nem is éhezés, koplalás.

Mozgás lehet bármi, amit szeretsz. És abból sem kell rengeteget, hanem inkább rendszeresen. Pl. minden második nap. Ilyen túlsúllyal a futás nem biztos, hogy jó ötlet. Egyébként a mozgást 1-2 hónap után ajánlják elkezdeni, mert addigra kicsit lassul az anyagcsere és azzal lehet újra pörgetni, anélkül, hogy még kevesebb kalóriát kéne enned.

2019. jún. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%
Hát nálam a tészta, kenyér és a krumpli ki lett iktatva. Kenyér helyett kétszersült, vagy abonett, tészta helyett cukkini, vagy répa csíkok, illetve zöldségből készült "rendes" tészta van. Üdítő heylett tea, ennél a fel kiló cukor per bögre szintről sikerült lemenni a semmi cukor nem kell bele szintre. Édesség helyett magokat szoktam enni, illetve gyümölcsöt. Ha rátör a falási roham, márpedig az elején ez folyamatos volt, akkor ittam egy kis teát vagy vizet -tok jó az ízesített ásványvíz erre- ettem egy joghurtot és még is volt oldva a problema
2019. jún. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
Szerintem egy jó zőld tea és máté tea napi fogyasztásák beiktatnám s rengetek folyadék fogyasztást is hozzá meg egy kis sauna.Utánna az alapokat átgondolni a kapkodás sose jó a szervezet ne stresszeljük egyszerü szénhidrátokat és az esti evést kizárni s így tovább :)
2019. jún. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Helyetted senki nem tud vàltoztatni. Bizonyos korlàtokra pedig szükség van, befektetett munka, akarat, és àldozatok nélkül nincs eredmény sem .

Pàrolt zöldség, nyers zöldség, salàtàk, húsok, húskészítmények, szénhidràtcsökkentett kenyér, tejtermékek, sok tojàs, fűszerek, sertészsír sütéshez főzéshez, néha hüvelyesek, heti egyszer durum tészta vagy krumpli köretnek, cukormentes édességek, olajos magvak mértékkel. Heti 3x 1 óra mozgàs. Nekem ez vàlt be .

Nem kell mindig mindent megvonni, de a heti többszöri finomított szénhidràt, cukor hosszútàvon csak bajt okoz többnyire . Gondolkodj a dolgon, aztàn vagy hozd meg a döntést fejben, vagy csinàld amit eddig és marad a túlsúly. Lehet vàlasztani .

2019. jún. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van, akinek az válik be, ha mindenből eszik, csak az előnytelen ételekből kevesebbet. Nálam az vált be, hogy teljesen kiiktattam bizonyos ételeket, összetevőket (pl. cukor, étolaj, gabonák). A többi (alacsony ch tartalmú) ételből viszont annyit ettem, amennyi jólesett. Az elején xar volt pár napig, voltak rendesen elvonási tüneteim, de kibírtam, mert nagyon akartam. Az egészségem volt a motiváció. 1 nyár alatt lement 15 kg, és azóta is tartom (több mint 3 éve), kicsit lazább étrenddel és kicsit több mozgással. Ja és én is 40 feletti anyuka vagyok.
2019. jún. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!