Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon kövér vagyok,30 kg...

Nagyon kövér vagyok,30 kg túlsúlyom van. Összeállítottak nekem étrendet, de nem megy. Muszáj azt követnem?

Figyelt kérdés
Próbálok fogyni vele, de nem tudom tartani, mert hiányolom a kedvenc ételeimet. Ha mondjuk beiktatnék napi 1 édességet (pl Kinder Maxi King) beleszámolva a kalória keretembe, de így miért ne fogyhatnék? A dietetikus szerint ha cukrot eszem leáll a zsírvesztés, ezért elvárja hogy mindenről lemondjak
2019. jún. 15. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem vagy képes áldozatokat hozni, akkor fogyni sem fogsz. Egy tele csokis, szalonnás étrendet is összeállíthatnak neked, de attól ne várj fogyást. Nem arról van szó, hogy nem lehet néha bűnözni, de te eleve eldöntötted már fejbe hogy neked ez így nem megy, így nem is fog.
2019. jún. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Nincs igaza. De a kalóriakeretet ne lépd túl!

Én is úgy fogytam, hogy napi 2 kocka csoki. És igazából a fogyókúra legnagyobb eredményének tartom, hogy míg régen egy tábla "lecsúszott" akár egy-két óra alatt, most akár 1 hétig (vagy tovább) is kitart.

2019. jún. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
64%
Nem kell napont a cukros édesség,néha lehet de a kalóriákat nézd ugyanúgy 😊
2019. jún. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
Miért fordulsz dietetikushoz, ha nem fogadod meg a tanácsát?
2019. jún. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
81%
Hát amúgy szerintem ez egy létező gond, hogy csomóan nem veszik figyelembe az adott ember szokásait, ízléseit és egyéni igényeit. Van a családban olyan, akinek egy kötött étrendet kellett volna tartania, de tele volt általa nem kedvelt ételekkel...akaraterő ide vagy oda, én sem tudnám megcsinálni, mert az ugyanolyan szenvedés, mintha az ember koplalna. Lehet mondani, hogy pl. a hal egészséges, de én nem bírnám letuszkolni a torkomon, mert egyszerűen utálom és soha életemben nem is ettem meg. Olyan ételeket kell találni, amik illeszkednek a diétába, ugyanakkor az ember szívesen el is fogyasztja. Illetve én ennek a "na mától nem eszek ezt és ezt" dolognak sem vagyok a híve, szerintem fokozatosan sokkal egyszerűbb.
2019. jún. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
mindegy, köszi.
2019. jún. 15. 22:05
 7/8 anonim ***** válasza:

A gyakori cukor, finomított ételek fogyasztàsa rossz hatàssal van a vércukor és inzulinszintre. Tartósan magas inzulinszinttel beindul a raktàrozàs vagyis a hízàs.

Emellett nem gondolom hogy mindig mindent meg kell vonni a fogyàsért. De ha semmilyen àldozatot nem vagy hajlandó hozni, akkor lehet sírni, hogy túlsúlyod van, de felesleges mert vàltoztatni csak te tudsz.

Én pl havonta egyetlen egyszer eszek cukros édességet, csipszet. Kiélvezem azt a napot, aztàn ennyi. Egyébként tartom a diétàm, mozgok, fogyok . Nem eszem olyat amit nem szeretek, pl halat, spenótot, brokkolit, spàrgàt, sütőtököt, kelbimbót. Cserébe imàdom a paprika és kàposztaféléket, zöldbabot, karfiolt, sàrgarépàt, paradicsomot, uborkàt, retket, padlizsànt, csillagtököt, cukkinit, gombàt,jégsalàtàt, fehér/vörös babot, lencsét, borsót, csicseriborsót, hagymàt, fokhagymàt, húsokat, sajtokat, tojàst, olajos magvakat. Kenyérből csökkentett szénhidràttartalmút eszem, édességből cukormentest. Tésztàból durumtésztàt fogyasztok ( spagetti, pörkölt) vagy pl pizzàt, palacsintàt teljes kiőrlésű lisztből sütök. Krumplit is eszem mert szeretem de nem túl gyakran. 2 hetente egyszer.

Én se szeretem a kötött mintaétrendeket. Ezért raktam össze a sajàt ízlésem szerint a diétàm. Alap étrendi tanàcsokat megfogadva. Ennyi.

2019. jún. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Úgy érzem tudok segíteni.Én 16 és fél évesen voltam 110 kg,sportoltam,asztaliteniszeztem és még mindig csinálom. 17 éves koromra elértem a 79 kg-t. Nem hoztam nagy áldozatokat,nem hogy cukros üdítőt nem ittam,még a kalóriaszegényeket is elhagytam,nem nassoltam,igazából az az egész rákfenéje. Ha le tudsz mondani ezekről,akkor egy idő múlva nem fog hiányozni. Éjszaka,ha éhes voltam,akkor nem mentem le bekapni valamit,hanem megvártam a reggelt.Ha több órán keresztül nem eszel mondjuk 8-10 akkor elkezdődik a szervezetben egy olyan folyamat,aminek most nem jut eszembe az angol neve,de a zsírt kezdi lebontani és abból táplálkozik a szervezet. Ha nagyon nem bírod,akkor vegyél műzli szeleteket vagy fehérje szeleteket,vannak nagyon finomak,szinte meg se tudod mondani,de legalább van benne fehérje,ami fontos. Az az érzeted van,hogy tényleg nassolsz,de mégsem.Sportolj,nagyon fontos.Ha az izommunkától az izomrostok "megsérülnek",akkor a szervezet kalóriát éget el,hogy helyre hozza. Ha sportolsz,akkor utána ne egyél egy két óráig,mert akkor van egy olyan hatás,ami a testmozgás után is kalóriát éget el és a feleslegből veszi el. Fontos,hogy fuss,mert a zsírt az oxigén égeti el,ha jól tudom,ki lehet engem javítani,tehát,ha olyan testmozgást csinálsz,amitől szapora lesz a légzésed,az nagyon jó,akkor a zsírt fogja égetni. Idővel mindig pakolj rá egy lapáttal,feszegesd a határaidat. Ha meg nassolsz,utolsó gondolat,akkor ne önmagába edd meg,hanem egy főétkezés után,mert akkor "egészségesebb" úgy hallottam.



Sok sikert és kitartást!

2019. jún. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!