Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék?

Hogyan fogyhatnék?

Figyelt kérdés
Nem érzem jól magam a bőrömben, fogyni szeretnék, de nem tudom hogy hogyan kezdjek neki.

2019. jún. 22. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Hany kg vagy?Magasság?Mennyit szeretnél fogyni?Életkor? Nő vagy férfi?


Fogyás 70%-ban az etkezesen múlik, 30%-ban mozgas.

Cukor, cukros üdítők, édessegek, csipsz, alkohol kizarasa.

Kenyer, teszta,olajos magvak,gyümölcs mértékkel fogyasztható.

Amit ehetsz:húsok,zöldsegek,sovány túró, sovány sajtok, rizs, néha főtt burgonya, zab,natúr joghurt.

3 étkezes naponta, semmi nasi "csak harapok valamit" sem. Oda kell figyelni a tested jelzeseire,akkor enni mikor tenyleg éhes vagy es akkor abbahagyni az evest mikor mar nem vagy éhes,de még nem vagy jollakva.

Folyadekbevitel 10 kg×1L. Szoval, ha te 90 kg vagy 3 L viz naponta,ha edzel 1 órat+1L. Etkezes előtt nagy pohar vizet erdemes inni, igy hamarabb erezni teltsegerzetet.

Mozgas szempontjabol aerob jellegű mozgast erdemes csinalni pl. gyors séta, hetente 3-4-szer 40-60 perc. Ha eddig meg nem mozogtál semmit, eleinte eleg 10-15 perc, kesőbb birni fogsz többet.

Ajanlott heti fogyas 0.5-1 kg. Első hetekben lemehet több is, ilyenkor tavozik a visszatartott viz. Tovabbiakban erdemes figyelni,hogy ne menjen le tobb kg, mert ennek nagy resze izom lesz és akkor jon a jojo efektus. Ha meg valami kerdesed lenne nyugodtan irj privatba

2019. jún. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
13 éves lány vagyok, 170cm és 68kg
2019. jún. 22. 17:52
 3/4 A kérdező kommentje:
Heti 5x2 órát edzem(szinkronúszom).
2019. jún. 22. 17:53
 4/4 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Az elsô nagyon jól írta, de hozzátennék pár dolgot.


Tavaly életmódot váltottam, 166cm vagyok és 66kg voltam és 58kg akartam lenni, most 57kg vagyok. 18/L


1., Valószínüleg neked is évek alatt jöttek fel a plusz kilók, szóval ne siettesd a dolgot. Én a 8kg-ot 4 hónap alatt fogytam le, hihetetlen szigorú étrenddel valamint napi 1,5 órás kemény edzéssel.


2., Számold a kalóriákat, nem bonyolult. Neten rengeteg kalória szükségletet meghatározó oldal van. De 1000kcal alá sose menj mert akkor csak az izmodból fogsz veszíteni.


3., Szerintem rízs helyett válasz bulgurt vagy kuszkuszt.


4., 2-3 naponta legyen 1 valami bünözésed, de amivel én még a mai napig küzdök az az, hogy ha valami becsúszik amit nem kellet volna megenni, akkor teljes csaló NAPOT tartok, ami a lehetô legrosszabb.


5., Youtube-on, Instagram-on sok életmóddal foglalkozó csatorna van, nekem sokat segítet. (praktikák,receptek)

Pl.: youtube: Gökler Kriszti, Valentin Torma, Palkó Noémi


Sok sikert, kívánom, hogy érd el a célodat.

2019. jún. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!