Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy kezelitek ha valaki nem...

Hogy kezelitek ha valaki nem támogat az életmódotokban?

Figyelt kérdés

Sok sok év, kudarcba fulladt diéták, fogyókúrák után úgy érzem megértettem, hogy hogyan kell étkeznem. 3 hét elteltével már érzem magamon a változást jobb a közérzetem. Igyekszem kivonni az étkezésemből a fehér lisztet és a fehér cukrot, ezeket helyettesítem ha szükséges.

Viszont anyósom egy újabb "próbálkozásnak" véli és ha nála vagyunk, akkor előszeretettel tukmálja rám a jégkrémeket, édességeket. Nem is beszélve arról, hogy ha vasárnapi ebédre invitál és én csak zöldséget eszek a húshoz, 2-3 szem főtt krumplival vagy nagyon minimális rizzsel, akkor látom, hogy megy a szemforgatás.. Mikor a poharamba vizet öntök, akkor anyósom egyből, hogy "van lent üdítő is, hozzatok fel magatoknak és igyatok olyat".. Én szépen elutasítom, hogy nekem bőven elég a víz, mert alapjáraton is jobban szomjazos a cukros üdítőkre, szóval ez nem is az odafigyelés kérdése. Persze ezt is különcködésnek veszi, pedig én erről nem beszélek. Csak észreveszik, hogy másképpen érkezem. Tegnap amikor kínált az édességgel, akkor a párom is rászólt, hogy ne kínáljon erőszakkal, mert most ügyelek rá, hogy mit eszek, erre jött a beszólás, hogy "Jajj, egy újabb próbálkozás, amit majd megszeg". Én csak annyit választam, hogy "még mindig előrébb vagyok annál, aki soha el sem kezdte." Nem szokásom beszologatni, pláne a párom anyukájának, de felnőtt emberként tudom, hogy mi a jó nekem. Veszek valamiből, de keveset. Szóval nem sértek meg senkit szerintem. Ti hogy kezelitek az ilyen helyzeteket?


2019. jún. 23. 13:43
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bocsi a pár hibáért, telefonról írtam gyorsan :)
2019. jún. 23. 13:46
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem érdekel más véleménye, elengedek mindent a fülem mellett
2019. jún. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az anyukám ilyen. Nagyon nehez vele a helyzet. Inkabb nem is megyek hozza gyakran. Őt is zavarja, ha vizet iszom vagy normal adagot eszem a főztjéből, nem eszek hozzá kenyeret stb. Sajnos ő is túlsúlyos, de nem hajlandó ellene tenni,probaltam neki segiteni, de meg se hallgat, pedig zavarja a súlya.

Nagyon nehez ilyen helyzetben reagalni, de mindenkeppen muszaj leallitani őt, mert ha nem teszed csak magadnak ártasz. Esetleg parod probaljon beszelni vele, akkor mikor nem vagy ott.

2019. jún. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

2. Anyósom is sajnos túlsúlyos. Valamint cukorja is van, amire a doki már 2 évvel ezelőtt is mondta, hogy diétáznia kell. De segítséget sem kér és nem is figyel oda magától sem. Pedig ketten is csinálhatnánk ezt az életmódot.


Igyekszem elengedni, csak aztán még én érzem magam rosszul, hogy valakit megsértek. Már az kellemetlen volt, hogy megkértem őket, hogy az uborka salátából vegyenek ki egy adagra valót nekem, és abba ne tegyenek tejszínt/tejfölt, mert a gyomromnak nem jó.

2019. jún. 23. 14:01
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

Ehhez az anyóshoz nem kéne járnod, mert primitív, utál téged, és te rosszul érzed magad nála. Arra használja a meghívást, hogy veled szemétkedjen. Ne add meg neki ezt az örömöt! Jó lenne, ha ebben a férjed is partner lenne, mert ha ő egyedül megy, meg van az esélye, hogy anyós telebeszéli a fejét, ő meg meginog. A fiús anyáknak nagy erejük van!

Elképzelem ugyanezt a helyzetet fordítottan: hogy ők vendégeskednek nálatok, és te kötsz bele az égvilágon mindenbe, ahogy eszik. Szerintem az ebéd végét nem megvárva pattanna fel sértődötten, és várná utána a bocsánatkérést.

2019. jún. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5. Amúgy sosem igazodtam ki rajta. Kétszínűséget és irigységet érzek benne mindig. Van h nekem panaszkodja el az életét, mintha barátnősködni akarna, aztán még fenn hordja az orrát.

Csak a párom miatt megyek hozzajuk. Kiáll értem szerencsére, tudja ő is hogy milyen az anyja. Az esküvő előtt 1 évvel volt a párommal egy veszekedésünk és elég csúnyán viselkedtünk egymással a párommal. Persze ki is békültünk. Másnap (nem hallgatóztam, csak meghallottam), hogy az anyós olyat beszélt a konyhába a páromnak, hogy "Nem kell összeházasodni ha nem akarsz, senki sem kötelez erre, fel lehet bontani az eljegyzést és külön utakon járni, ha nem fértek meg egymás mellett"... Le kellett ülnöm az ágy szélére, mert nem hittem el, h ilyet tanácsol..

2019. jún. 23. 14:12
 7/17 A kérdező kommentje:
Bocsi, kicsit már eltértem a témától de jó volt leírni
2019. jún. 23. 14:13
 8/17 anonim ***** válasza:
Akkor ritkítsátok a látogatásokat.
2019. jún. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Elém is tolta mindenki az édességeket, hízlaló kajákat, de tudtam mit lehet, mi fér bele a keretbe és mi nem. Hiába győködnek, ha fejben döntöd el hogy megeszed e az ételt vagy sem.
2019. jún. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nagyon jó úton jársz, ne érdekeljen más véleménye. A saját bőrödön tapasztaltad, hogy mi működik és mi nem. Nálunk a családban csak én meg a párom eszünk egészségesen. Mindenki másnak van valami egészségügyi problémája, kivétel a nagyobb testvéremnek. Ő persze hajtja is azt, mint anyósod. De a többiek is mondták. Addig míg nem derült ki, hogy a problémájuk a rossz táplálkozásra visszavezethető...
2019. jún. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!