Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A videó és a fotó mutatja a...

A videó és a fotó mutatja a valóságot? Egy dagadt, megasszonyosodott néni néz vissza rám. Milyen diétát javasoltok?

Figyelt kérdés

A tükörben egyáltalán nem volt vészes a látvány, viszont szombaton esküvőn voltunk, és pár videót, fotót lőttünk, és borzasztó volt, amit láttam. 158 centi, jelenleg 66 kilós, 31éves nő vagyok. Versenysúlyom 50 kiló, de akkor kb. 20 éves voltam. Nincs még gyerekem sem, így duplán riasztó ez a tehén külsőm, amit én magam szinte észre sem vettem.

A baj, hogy szeretek jókat enni, bár tegnaptól átálltam egy kicsit egészségesebb étkezésre. Minimum 10 kiló a cél, de nem tudom, hogy kalóriaszámolás, vagy szénhidrátszegény életmód lenne-e jobb nekem. Alma alkat vagyok sajnos, tehát mell, kar, hát, has, ami durván el van nálam zsírosodva. Valaki tapasztaltabb esetleg tudna segíteni, hogy mégis hogyan állítsam össze az étrendemet, ha napi egyszer tudok friss, főtt kaját enni, és ez legtöbbször sajnos a vacsora, a nap felét autóban töltöm a munkám miatt.

Fehérliszt helyett szénhidrátcsökkentett lisztet vettem és cukor helyett eritritet, xylitet, bár sajnos nálam a jó kis esti pizzák, kfc csirke, tésztás ételek vezettek elhízáshoz, na meg az ezek utáni édességek.

Vajon sikerülhet ennyi idősen, lassabb anyagcserével is a fogyás?

Köszönöm, ha adtok tippeket.



2019. jún. 24. 19:50
 1/10 A kérdező kommentje:

+infó

Hátfájással végezhető mozgásformák is érdekelnek. Bár abban sem vagyok biztos, hogy nem az elhízás okozta a hátfájást, és lemegy az első pár kiló, talán csökken a teher és bármilyen sportot végezhetek.

2019. jún. 24. 19:55
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Ezt úgy kérdezd, mintha 70 éves lennél, bár még akkor is sikerülhet a fogyás. Kis keresgéléssel könnyen találsz napi 1200 kalóriás étrendeket. Ami nehéz: betartani.
2019. jún. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Megnéztem párat. Igazából nem feltétlenül a betartással lesz gond, mert szeretem a sovány húsokat, zöldségeket, olajos magvakat, zabpelyhet, joghurtot, tojást, sajtot, halat is. Szeretem az egészséges vitamindús kaját is, de nincs időm reggelire, ebédre, vacsorára külön készíteni mindent. Egy-két napig megeszem ugyanazt, de félő, hogy beleunok, hogy nincs legalább néha készen előttem a kaja. Mindent nekem kell összevágni, darabolni, stb. Ez munka mellett kivitelezhetelen. Reggeli még csak-csak, meg a vacsora is, de napközben nem tudok nekiállni csirkét sütni a kocsiban. Maximum, ha előző este megcsinálom azt is.
2019. jún. 24. 20:30
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

Hát szerintem aki magát 66 kilósan "dagadt tehén" jelzővel illeti, meg 31 évesen "ennyi idős"nek látja, annak nem diéta kellene, hanem egy jó pszichológus, mert valami nagyon nincs rendben az önértékelésével....


De persze a szénhidrátelvonás alap a fogyáshoz, ha mindenképpen 50 kilós csontváz szeretnél lenni!

2019. jún. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
48%
hát mondjuk amíg egy 170 centis 50 kilós csajra mondhatjuk azt, hogy csontváz, addig neki az 50 kiló csak 4 kilóval van az ideális testtömege alatt
2019. jún. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
79%

A bőr rugalmssága miatt már ebben a korban, csak szépen lassan, fokozatosan. Le lehet fogyni persze. De arra is figyelj oda, hogy ne vonj meg magadtól drasztikusan mindent, mert beteg leszel. Csak mértékkel mindent és úgy is le lehet fogyni, viszont a KFC és brátait felejtsd el.

Na, meg a séta, testmozgás, de azt is csak fokozatosan emelni (mindig többet).

2019. jún. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a legjobb ha kipróbàlod, hogy neked mi vàlik be. Nekem pl a kalóriakorlàtozàs nagyon nem jött be.

A szénhidràtszegény életmód sok fehérjével és sok zsírral viszont annàl inkàbb. :) 4 hónapja csinàlom. Jobb mint eddig bàrmi amit próbàltam.

2019. jún. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Mindenkinek szíve-joga úgy sanyargatni a saját testét, ahogy akarja, de nehogy már egy "ideális"-nak kikiáltott táblázat két számadata határozza meg, hogy kinek hány kilónak kell lennie! Figyelembe kellene venni azt is, hogy kinek mi áll jól!


Szerintem a túl sovány az már beteges, ahogy az ellenkező véglet sem egészséges, de nem hiszem, hogy mindenkinek egyformának kellene lennie, mert úgy kerek a világ, ha vannak gömbölyűbb formák is.


66 kiló még nem "dagadt tehén", de a média is mindent megtesz azért, hogy elhitesse az emberekkel, hogy az és ez nem helyes!

2019. jún. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segített pár tipp.

Én sem érztem olyan hű de borzasztónak, persze tudom, hogy van fölösleg, de a videón hurkás a hátam, konyhásnéni a karom, alacsony vagyok, a magassarkú sem segített sokat. Olyan előnytelenül oszlik el ez a +10-15 kiló, szinte csak fentre, a fenekem, csípőm meg lapos, keskeny, a combjaim sem vastagok. Talán a ruha sem volt túl előnyös, de 35 fokban nem akartam feketét, meg hosszabb ujjú ruhát.

2019. jún. 25. 10:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Régebbi már a kérdés, nem tudom, azóta mi lett. Az előző hozzászólókhoz annyit tennék hozzá, hogy ha a hasadra hízol főleg, az sajnos az egészséged szempontjából a lehető legrosszabb eset. Mert ez azt jelenti, hogy a belső szerveiden sok a zsír, és egyenes úton haladsz a 2-es típusú cukorbetegséghez.


A jó hír az, hogy ezt a fajta zsírt lehet a legkönnyebben leadni. A cukrot, gyors felszívódású szénhidrátokat kell csökkenteni, a rostbevitelt növelni. Persze a többi makrotápanyagra se árt odafigyelni. Ezen kívül a mozgás, főleg a séta, futás segít azoknak a hormonális folyamatoknak a normalizálásában, amik most a hasadra irányítják a zsírt. Ha nem akar menni a fogyás, akkor menj el a háziorvoshoz, mert ha már kialakult inzulinrezisztenciád vagy cukorbetegséged van, akkor lehet, hogy orvosi segítségre is szükséged lesz.

2019. szept. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!