Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Eddig jó úton haladok?

Eddig jó úton haladok?

Figyelt kérdés

Még pár hónapja sikerült 10 kilót leadnom (75 kg voltam) edzéssel és diétával, ámde az ünnepek alatt nem vettem olyan szorosan a dolgokat, de most szeretnék a nyáron ismét formába rázódni. Kondiba lehetőségem nemigen van menni, úgyhogy itthon szoktam edzeni, 2x10 perces erősítő videókat végzek el, ezután el szoktam menni biciklizni 20-25 kilómétert mert azt olvastam, az hatásos:)

Diétám nemigazán van, egyszerűen elhagytam a kenyeret és egyéb pékárukat, helyettük puffasztott rizst eszem ha úgy adódik. Nem szerepel az étrendemben a fehér liszt, rizs, tészta és krumpli sem. Cukros üdőket sem fogasztok, csak vizet, legtöbbször bubisat, hogy annyi érdekes legyen benne:'D

Nem vagyok rá büszke, de a mai nap rohanásban telt úgyhogy össz vissz 1 almát és egy fél maréknyi diákcsemegét vettem magamhoz, vacsorára már csak egy joghurtot tervezek.

Szerintetek így le tudom adni azt a 5-8 kiló feleslegemet a nyár végére?

168cm/65kg/l



2019. jún. 25. 16:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Miért hiszi mindenki azt hogy attól fogyni fog mert elhagyja a pékárukat, tésztákat, és minden édességet? Ajánlom hogy tölts le egy kalóriaszamlalo applikációt, myfitnesspal, yazio és számold a kajáidat, fegérjét, zsírt és szénhidrátot, mert az etkezes az alapja a fogyásnak. 20-25km biciklozés az szép munka, heti 4,5ször 10 felett letudsz tekerni az már igen hatásos tud lenni. Ez a bubis víz dolog, meghogy ünnepek alatt eleresztetted magad a tipikus peldaja annak, hogy semmit nem kell megvonnod magad fogyás alatt, mert ilyen falások, és egyebek miatt fogsz stresszelni. Amennyiben keretben vagy és jók a makróid ehetsz csokit, vagy egy kis pohár diet uditot is megihatsz.
2019. jún. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha ilyen puffasztott rizs szutykot eszel azzal nem lesz jobb. Szàmolj tàpanyagokat . Ha fogyni akarsz, kevesebb szénhidràt , több fehérje és zsír kombó hatàsos. De ki kell tapasztalni. A kalóriamània mâr rég elavult, egyre többen jönnek rà erre szerencsére. A szervezet bonyolult horminàlis rendszere nem kalóriàkkal foglalkozik. Nem mindegy miből van az a kalória, így felesleges vele foglalkozni. Nem azon múlik, hanem a tàpanyagokon, azok minőségén, arànyain.

Az a legjobb iràny, hogy a fehér lisztes cukros finomított dolgokat kerülöd. Az alap a hús, zöldség, tojàs, tejtermékek, olajos magvak, hüvelyesek, ezeket ki lehet egészíteni itt-ott és életmóddà formàlni. Krumplit se kell elhagyni, csak mondjuk ne edd gyakran. ( Én havi 2x szoktam) példàul. Tésztàból is van jobb vàltozat mint a fehér lisztes, kenyérből is.

Ne fogyókúràban gondolkodj, hanem olyan étrendben amit életed végéig tartani tudsz. A nagy tiltólistàk hosszútàvon nagyon nagyon kevés embernél működnek.

2019. jún. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!