Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy csak akkor...

Miért van az, hogy csak akkor fogyok, ha éhezem?

Figyelt kérdés

Kb 100 kiló vagyok. Már többször sikerült lefogynom, de aztán mindig visszahíztam. Jelenleg is diétázom, de fogyni csak akkor tudok, ha már annyira keveset eszem, hogy éhezem. Remegek, fáradt vagyok, ingerült, rosszul alszom. Semmi energiám. Pedig 1500 kcal körül eszek, de nekem ez nem elég. Más is így van?


Mennyit esznek a vékony emberek? Biztos vannak, akik keveset, és úgy is elvannak, de a környezetemben ennél több kalóriát visznek be 50 kilós emberek, és nem híznak.


Már örökre ez lesz? Soha nem ehetek finomakat? Nekem a hús zöldséggel nem finom. Sajtos-tejfölös lángos meg aranygaluska, meg krumplipüré hagyományosan na az finom.

Nem akarok ekkora lenni, de a fogyókúráimtól elmegy az életkedvem, és nem vagyok önmagam.

A környezetem is jobban szeret, mikor eszek mindent és jó kedvű vagyok.


Más hogy tud így élni? (túlsúllyal, vagy éhezve, lemondásokkal)



2019. jún. 29. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Ha azokat eszed, amiket írtál akkor az bőven több, mint 1500kcal. A cukrot, finomlisztet kell kerülni. Meg mozogni.
2019. jún. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem azokat eszem. Diétázom. Csak szívem szerint enném azokat.
2019. jún. 29. 08:05
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Sport. Én anélkül nem fogyok.
2019. jún. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Irj étkezési naplót minden falat ételröl

Ha remegsz az éhségtöl , inzulinrezisztenciad van . Éhségrohamok , falás stb

Idöszakos böjt a megoldas, intermittent fasting attól lecsökken az éhség , összeszukul a gyomor

2019. jún. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Ne csak salátán és sovány húson élj.


Ha estére csak salátát és húst eszel, akkor ebédre nyugodtan ehetsz olyat amit szeretsz.


Én reggelire bevágtam 2 kakaóscsigát, ebédre már csak egy kis levest, és húst+ párolt zöldséget eszek. Délután elmegyünk fagyizni, estére pedig nyers zöldséget eszek tojásrántottával.


Bőven 1500 kalória alatt vagyok, és nem csak salátából és húsból áll a napom.


A közérzetem is jó, boldog vagyok, és fogyok is.


Keress olyat amivel tudsz spórolni kalóriát, és így belefér a napodba olyan étel ami boldoggá tesz.


Pl: egyél krumplipürét, de ne 500 grammot, csak 250 grammot és ne rántott hússal, hanem natúr hússal.


Egyél rántott húst, de akkor ne krumplipürével, hanem párolt zöldséggel.


Egyél ebéd utan arany galuskát, de akkor ne vágj be előtte 2 tányér krumplipürét, hanem natúr húst, zöldséggel.


Találd meg az egyensúlyt, és ha sikerül, akkor egész életedben vékony és csinos leszel, diéta nélkül.


Üdv egy 2 éve 135 kg-s, most 65 kg-s nő :)

2019. jún. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#3 Ennyi energiával hogyan sportoljak? Amikor heti 4-szer edzettem, muszáj volt valamivel többet ennem, de akkor meg azért nem fogytam. :(
2019. jún. 29. 14:47
 7/9 A kérdező kommentje:

#4 Inzulinrezisztenciás vagyok.

A böjtnek utánanézek, de nehéz elképzelni, hogy kibírok hosszabb időt kaja nélkül. Nagyon könnyen leesik a vércukrom.

2019. jún. 29. 14:49
 8/9 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm a tanácsokat. Jó olvasni, hogy van még remény. :)
2019. jún. 29. 14:52
 9/9 anonim ***** válasza:
63%

Azért nem bírod, mert a koplalás nem megoldás. Inzulinrezisztens vagyok, borzasztóan elhízva indultam neki az életmódváltásnak egyedül.

Orvos korábban teljesen félretájékoztatott, javasolt 160 grammos szénhidrát diétát, (kb minden IR-esnek ezt ajánlják, de sokan nem tudnak vele lefogyni, mert bizonyos embereknek ez sok.) Nekem is sok volt. Kétszer 3 hónapig csináltam, grammra betartva, de egy dekát sem fogytam, még mozgás mellett sem. Kalóriákat számláltam, koplaltam, folyton éhes voltam, amit leszenvedtem visszahíztam. Meguntam.

Kutakodtam egy kicsit, és sikerült megértenem miről is szól ez a betegség. Arról, hogy aki IR-es, az szénhidrát intoleráns. Vagyis állapottól függően kell csökkenteni a szénhidrátbevitelt.

Levittem a szénhidrátot 70 és 95 gramm közé (nekem személy szerint ennyi kell), és szépen, folyamatosan fogyok. Nem igen érzek azóta éhséget. (4 hónapja csinálom). Mivel csökkentenem kellett a szénhidrátot, a kiesett energiát, hogy ne koplaljon a szervezetem, és ne legyek éhes, több zsírral és több fehérjével pótlom. Ennyi.

Nem mondtam le semmi olyasmiről amit szeretek. Egész egyszerűen vannak problémás ételek a magas szénhidráttartalmuk miatt, amiket sokkal ritkábban fogyasztok. Mint pl tészta, krumpli, cukros dolgok. Tésztát amúgy durumtésztára cseréltem, és egy adag nekem csak 40 gramm.

Lehet úgy is csinálni, hogy szenvedésként éli meg az ember, és úgy is, hogy nem. A fogyásnak igen, van ára, de nem szükséges kilóméteres és végleges tiltólistákat összerakni. Hosszútávon nem működőképes.

Amúgy, nem foglalkozom kalóriákkal. Utánajártam, és rájöttem, hogy semmi értelme. Tápanyagokra hagyatkozom, azok minőségére, és a testem jelzéseire.

2019. jún. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!