Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A konzerves halon levo kaloria...

A konzerves halon levo kaloriat olajjal egyutt ertik? Bovebb lent

Figyelt kérdés
A konzerves halnal a konzervre irt kaloriaertek az olajjal egyutt van? tehat ugy ami benne van? bar ugy lenne logikus hogy ugy irjak ra...

2019. júl. 9. 20:32
 1/7 A kérdező kommentje:
mondjuk most latom,hogy a tesco honlapjan a rio mare tonhal olivaolajban ugy is irjak,hogy “100g termekben(hal+olivaolaj)
2019. júl. 9. 20:36
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem, előtte mosószerrel gondosan le kell mosni a kis haldarabkákat.
2019. júl. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert az szerinted nem tartozik bele? Egyébként vegyél olyat ami sós lében van, fele annyi kalória és én jobban is szereten ;)
2019. júl. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó esetben fel van tüntetve a csomagoláson. Az én zöldborsókonzervemen például a lecsepegtetett borsóra vonatkozik, oda van írva a táblázat fölé. Halból én mindig paradicsomosat veszek, az olajosat nem szeretem, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni.
2019. júl. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Többféleképpen szokták feltüntetni. Leírok pár példát.


1. Olíva olajos hal


Nettó tömeg: 150g

Töltőtömeg: 100g


Ebben az esetben a töltőtömeg csak a halra vonatkozik, a nettó tömeg pedig a hal+olíva olajra.


A tápértéknél ilyen esetben a töltőtömeg tápértékét szokták feltüntetni.


A fennmaradó tömeg 50g olíva olaj. Mivel 1g zsír 9 kcal, az olíva olaj tápértékét és ezzel a teljes konzerv tápértékét is könnyen ki tudod számolni.


2. Paradicsomos hal


Itt többnyire a nettó tömeg tápértékét tüntetik fel.


Például:

250g nettó tömeg

200g töltőtömeg


A töltőtömeg csak a halra vonatkozik, a nettó tömeg a hal+paradicsomszószra. Ezeknél a konzerveknél azért inkább a nettó tömeg tápértékét tüntetik fel, mert nem életszerű, hogy valaki letisztítja a paradicsomszószt a halról, vagy kidobja azt. Olíva olajos halról sokan leöntik az olajat és csak a halat eszik meg (ami bizonyos mennyiségű olajat magába szív, de ezt a tápérték adatok is tükrözik).


3. tonhal sós lében


Ezzel van a legkönnyebb dolgod, ugyanis a víznek nincs tápértéke. Ezeknél a termékeknél a töltőtömegre vonatkoztatva szokták megadni a tápértéket.


Például:


200g nettó tömeg

150g töltőtömeg


Ebben az esetben a nettó tömeg a hal+sós víz, a töltőtömeg maga a hal.

2019. júl. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Húú, 5-ös nagyon szép választ írt, gratulálok neked! 🙂 nagyon hasznos!
2019. júl. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
valoban!:) koszonom szepen!
2019. júl. 13. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!