Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez szerintetek jó vagy rossz...

Ez szerintetek jó vagy rossz ( diéta)? 16/L

Figyelt kérdés

Fogyozom, mar regota probalkozom ezzel azzal. Apam mindig elmondja, hogy mekkora hulyeseg merni az etelt es szamolni a kaloriakat. Ezt nagy szeretettel meseli rokonoknak is, termeszetesen teljesen lekezeloen.

Mikor nem ettem kenyeret akkor is tudott mivel csesztetni.

Most egy hete kezdtem el komolyabban dietazni, egy fel kilot fogytam eddig. Ma csalonapot tartottam.(ez egy egy hetes dieta volt, ezert mertem, de ez csak egy utmutatas volt nekem)

Es ugye ettem ami jol esik, o pedig jon es rohog rajtam teljesen lesajnaloan, hogy "jol bepotolom azt a 3 nap koplalast." Ilyenkor mindig sirhatnekom van, mindig emlekeztet, hogy mennyire is utalom ot.

Es nem tudom, hogy mit csinaljak ilyenkor. Mivel ilyenkor mindig ugy vagyok, hogy akkor cseszd meg magad, azert is eszek meg egyet mert nem erdekel, hogy mit mondasz es ezt erezd is.

Viszont enni meg nem merek elotte mar, tehat vegulis kevesebbet eszem.

Milyen felfogasomnak kene lenni ha ezt csinalja?



2019. júl. 10. 21:22
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Szerintem 16 évesen nem diétáznod kéne. Ha nagyon elégedetlen vagy az alakoddal sportolj!
2019. júl. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Gondolom az elet mas teruleten is ilyen. Egy egeszseges szulo-gyerek kapcsolatban nem kene ilyennek elofordulnia. Teljesen aterzem a helyzeted, en szinte mar felek itthon barmit is csinalni, mert jonnek az enyhen szolva banto poenok, kifigurazasok. Probalj meg beszelni vele, ha latod, hogy nagyon nem megy, akkor sajnos nem tudsz mit tenni. Szinten 16/L
2019. júl. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Szia!

Nem tudom milyen diétát próbáltál ki, de szerintem koplalásos verziónak soha nincsen nagy értelme. Ugyanis ha a diéta után elkezdesz ugyanúgy étkezni mint előtte, nem sokáig lesznek meg azok a mínusz kilók.

Figyelj szerintem hosszú távon inkább az egészséges életmódra, mindenből keveset mértékkel, ilyenek. Sőt, szerintem nyugodtan azzal sincsen baj, ha mondjuk egyszer egyszer egészségtelenebb ételt fogyasztasz, csak tudd azt mértékkel tenni, és ne minden nap.

Apukádhoz meg nem igazán tudok mit szólni, szerintem próbálj meg vele nem törődni bármennyire nehéz is.

2019. júl. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A kalória számolása annyira nem rossz, ha közben változatosan étkezel, tehát eszel mindenfélét, ami a tankönyvekben is benne van a táplálkozási piramis "ajánlottabb" ételei között. Szóval ne az édesség, meg a chips legyen a fő kaja.

Na de 16 évesen tényleg szükséged van a szervezeted sanyargatására? Pl. kenyeret nem ettél, na és meddig bírtad, vagy mi volt a terved, hogy soha többé az életben? Mi értelme van az ilyen kampány diétáknak, pl. hogy nem eszel kenyeret? És mennyire volt koplalás, amit csináltál pár napig? Nem volt egészségtelenül kevés a kalória?

Apád tényleg ennyire lenéz? Az apáknak az a dolga, hogy támogassanak, biztassanak, és persze dicsérjenek, ápolják az egészséges önbizalmat.

2019. júl. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Ne foglalkozz apuddal.Viszont a koplalás soha nem jó megoldás.Én úgy fogytam le gyorsan,hogy csökkentettem a nasi- és csokifogyasztásom és mellette edzettem.


Anyud nem áll melletted ki vagy akármelyik rokon? Milyen magas vagy és hány kiló?

2019. júl. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sportolok, mar ovodas korom ota. Viszont e melle nem etkezem jol. Foleg mirelit eteleket eszunk, mert anyamnak nincsen kedve nagyobb dolgokat csinalni, ezt meg csak beleteszi az olajba es kesz is van. Nagyon kenyeresek is vagyunk, illetve a majonezt is imadom, a tesztat is. Es mivel otthon nincsen etel sosem, igy egy nehez nap utan nincs mindig kedvem magamnak sutni. Ezert vagyok hajlamosabb inkabb egy vajas kenyeret enni.

Hozzateszem, hogy zoldseg soha sincs itthon, ha en nem veszek, a gyumolcsokkel ugyanigy.

Tehat nekem tenyleg nem a mozgassal van problemam.

Nem koplaltam most sem, sajnos en nem is tudnek. Es szeretnek egeszsegesen etkezni, illetve ezt hosszan fenntartani. Es ez a dieta segitett is nekem, hogy mit hogy kellene.


Igen, apam tenyleg ennyire lenez es igen, mindenben. Dicserni engem nem szokott. Regen volt olyan is, de mar legalabb ket eve ilyen nem tortent. De en nem is varom el, nekem eleg lenne, ha nem sajnalna le ennyire.

Anyam sem all mellettem, szerintem orul is neki, hogy most epp nem ot oktatja ki vagy szidja.

2019. júl. 10. 22:03
 7/11 A kérdező kommentje:

2. valaszolo

Sok erot neked is, valahogy kibirjuk meg ezt a par evet:(

2019. júl. 10. 22:05
 8/11 A kérdező kommentje:
Kenyeret 3 honapig nem ettem es nem hianyzott. A szenhidratot probaltam igy csokkenteni. Illetve a kaloriakat is, hiszen nagyon sok kenyeret eszunk itthon.
2019. júl. 10. 22:07
 9/11 anonim ***** válasza:

A koplalás nem csak azt jelenti,hogy bármit ehetsz,csak ne legyél éhes. Jó példa erre a vajas kenyér,amit írtál. Szinte semmi hasznos tápanyag nincs benne. Ami nekem így eszembe jut,bár nem tudom te mennyire vagy elfoglalt,az hogy megbeszêled édesanyád dal,hogy segítesz neki fôzni. Pl mire ő hazaér a munkából,addigra te meghámozod a zöldségeket,előkészíted a húst,hogy már csak sütnie kelljen. Így nem csak mirelit ételeket ennétek.

Apádnak meg nyugodtan mond meg,hogy olvasson utána,miért kell néha csalónapot tartani.

2019. júl. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


A lelki-családi háttérre csak azt tudom mondani, hogy próbáld megerősíteni magad belsőleg. Nem a legjobb szülőket fogtad ki (persze lehet, hogy másban azért jók). De szülőket cserélni nem lehet... Gondolj arra, hogy apukád azért szid, mert így akarja csökkenteni a saját belső kognitív disszonanciáját. Ő is érzi, hogy egészségesebben kéne étkeznie, talán már az orvos is mondta neki, de nem akarja elfogadni. Ha lát téged, akkor előjönnek benne a kétségek saját magával kapcsolatban, és mivel fél a változástól, ő maga nem akar megváltozni, inkább az ingert próbálja valahogy elnyomni - vagyis lehülyéz téged.


Az olajban sütött mirelit bigyókat tudod ellensúlyozni azzal, hogy sok-sok zöldséget eszel mellé. Zöldségköretet csinálni könnyű: Egy 5 dl-es (vagy nagyobb is lehet) fedeles jénai üvegtálat megtöltesz a kedved szerinti fagyasztott (vagy tisztított, összevágott, friss, de az macerásabb) zöldségekkel, picit megsózod, és berakod a mikróba 5-10 percre (mennyiségtől, teljesítménytől és a zöldségfajtától függően, majd kitapasztalod). Ha már forró (emelgeti a tetőt), akkor lejjebb veheted a fokozatot.


Ez azért segít sokat, mert sok benne a rost, lassabban szívódik fel, sőt, a vele együtt fogyasztott más ételek felszívódását is lassítja. A nagy adag zöldséghez csak egy vagy két szelet húst egyél.


Ha nem rántott húsféle van, hanem mondjuk pizza, akkor ahhoz egyél nyers salátát olyan zöldségekből, amit szeretsz. Öntetként tehetsz rá majonézt, csak ne sokat (mérd a mérlegen, hogy mennyi pontosan).


Ha édesség is van, abból is ehetsz, csak ne egy teljes adagot. Az étteremben szokásos süteményméretekhez képest én kb. negyedakkorát szoktam.


Ha eleve édes étel van (pl. derelye, szilvás gombóc, krumplinudli kapható fagyasztva), akkor csinálhatsz magadnak zöldséget két tükörtojással, a közösből meg eszel desszert gyanánt.


A kalóriaszámlálás nem rossz ötlet, de ne túl alacsony kalóriakeretet válassz. Inkább lassabban akarj fogyni. A kalóriaszámlálás arra is jó, hogy ne hízz tovább. Főleg ha hajlandó vagy évekig vagy örökké csinálni.

2019. júl. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!