Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik teljes életmódváltásba...

Akik teljes életmódváltásba kezdtek, egészséges életmód + sport (nem kalóriaszámolás), ti hogy vettétek rá magatokat? Van tippetek kezdők számára?

Figyelt kérdés

Tehát olyanokra gondolok, akik nem kalóriát számolnak, hanem megváltoztatták a teljes étkezésüket, leszoktak a hízást okozó egészségtelen kajákról és max havonta egyszer esznek "tiltott" ételeket. Plusz akik mozognak is, formásítják a testüket.


Le akarok szokni a gyorskajákról elsősorban. Chipset is előszeretettel eszek, azt leredukálnám mondjuk havi egy zacskóra. Csokit alapból keveset eszek, abból túlélem, ha félévente 2x eszek. Pedig szeretem az édes ízt. Cukros üdítőket amúgy sem iszom, alkoholt is csak ünnepekkor.


163 cm vagyok és 63 kiló, 55 a cél. 24/L


2019. júl. 13. 12:58
 1/10 anonim válasza:
Akaraterő
2019. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A durva az, hogy igazán semmi kényszer nem kell hozzá. Ha természetesen jön és ráérzel, akkor 0 szopás van és frankón működik. Csak át kell kapcsolni a fejben a kapcsolót. Nem lehet mindenz egyszerre. Én mondjuk nem változtattam meg a teljes étkezésemet. Sőt egy darabig mindent ettem és ittam, mint előtte. Ez ajellegű változás később jött el. Pl. egy jó kérdés, amit magadnak kell feltenned: miért szeretem a gyorskajákat?

Én csak akkor tudtam erre kérdésre válaszolni (miért nem szeretem) amikor elkezdtem a váltást. Azóta se nagyon eszem, csak nagyon ritkán és nem kell magam kényszeríteni, hogy ne egyek. De pl nekem szoros kapcsolatom van a cukros üdítőkkel. VAlszeg az lesz az utolsó amivel fel tudok hagyni. De még így is sikerült eddig több mint 10 kilót leadnom. Tehát nem kell mindent kiiktatni, főleg nem olyanokat, amit különben szeretsz. Nem biztos, hogy a gyorskaják leszenk száműzve. Én mondjuk azért nem szeretem őket, mert ízetlenek. Tehát a váltás elsősorban arra irányult, hogy finomabbakat egyek, de sokkal kevesebbet. A gyorskaja nagy hátránya benne van a nevében. A gyors nem csak arra vonatkozik, hogy gyorsan készül, hanem arra is, hogy gyorsan kell megenni. Ezt hagytam én abba. Nem vagyok hajlandó többet gyorsan enni. Lassan, az ízeket élvezve, dupla annyi ideig, mint eddig. Nálam ez a lényeg. Meg a mozgás. Nekem ez működik és nem szenvedek tőle. Sose okoz problémát, ha olyan dolgot eszem, amit mások szerint nem szabadna. Igazából nem is tűztem ki záródátumot a súly elérésére. Ráérek. Ha évvégén lesz meg az jó, ha egy év múlva az is jó. Lényeg a változtatás és a nem szenvedés.

2019. júl. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

"Tehát olyanokra gondolok, akik nem kalóriát számolnak, hanem megváltoztatták a teljes étkezésüket, leszoktak a hízást okozó egészségtelen kajákról" => Miért gondolod ennyire, hogy a kettő kizárja egymást?

Én pl igenis számolok, mert szeretem tudni, hol tartok. Meg fogsz lepődni: Az egészséges kajáknak is van tápértékük, és ha többleted van, attól is lehet hízni.


Én is leváltottam a szarokat. Csokiból szinte már csak cm. Wawelt eszek, vagy DM-es fehérjeszeletet.


De muszáj számolnom mellé a makrókat.


És itthon mozgok mellé.



Fehérliszt helyett: Tk.liszt, tk. tönkölyliszt, darált zabpehely.


Olaj, zsír helyett kókuszzsír, néha vaj (nem margarin).


Felvágottak: Leginkább csak csirkemellsonka (legalább 60% hústartalommal.)


Sajt: Light trappista, Light Mozarella


Zsírszegény túró


Hús: Csirkemell, Rövid karaj, darált pulyka


Köret: zöldségek, barna rizs, bulgur, kuszkusz (én mondjuk ez utóbbit rühellem, nem is eszem.)


Fehérjeturmix se rossz, ha van otthon.


Egy 1600 kcalt belőhetsz magadnak.

Pl 150 g ch, 120 g fehérje, 60 g zsír. (Ez így 1620 kcal mondjuk, de kezdetnek jó lesz.)


Mellé heti 3-4x 1 óra mozgás, amit tudsz csinálni.

2019. júl. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én màr féltem a halàltól, szinte hetente ébredtem éjjel arra, hogy fulladok, nem kapok levegőt, fàjt mindenem és + rettegek a cukorbetegségtől, viszont a làbam is nagyon rossz àllapotba került, főleg a bal làbam annyira vizesedett a végén, hogy a vàdlimon vízhólyagok jelentek meg, annyira feszült a làbfejemen a bőr, hogy fàjt. Ez màr sok volt. Pont akkoriban volt a szülinapom, így kívàntam , azt hogy egészségesebb szeretnék lenni. Ennek megfelelően döntöttem és életmódot vàltottam. Ez 4,5 hónapja volt. Még csak 17kg mínusznàl jàrok. Nem célom se koplalni se kínozni magam, lassan fogyok. Remélhetőleg 3-4 év elég lesz a teljes fogyàshoz, azt megkoronàzom bőrkorrekciós műtétekkel és soha többé nem akarom hogy a kaja uralkodjon rajtam. Nagyon szeretnék élni. Havonta egyszer kis mennyiségben eszem csipszet, cukros édességet, egyébként pedig kevés szénhidràtot, sok fehérjét és sok zsírt fogyasztok. Ez a diétàm alapja mert anyagcserebetegségem van, elsősorban erre kellett megoldàs, hogy fogyni tudjak. Erre jó módszer a diétàm.

Gyorskajàt amúgy se ettem sokat, évente kb 2 vagy 3 alkalommal max. Az nem okozott gondot soha:)

Mozogni még a súlyom miatt nehezen tudok, de heti 3x 1 óràt így is edzek, megteszem ami tőlem telik.:)

Úgy néz ki jó úton jàrok. A làbamról lement a rengeteg víz, az éjszakàim is nyugodtabbak, leesnek rólam a gatyàim, màjusban voltam nődokinàl, a petefészek cisztàim felszívódtak:)))) szóval jól alakulnak a dolgaim:) Màr csak sok sok idő kell és a fogyàs is meglesz.

2019. júl. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak arra ébredtem egy reggel, hogy miért is nem adok arra, hogy jobban nézzek ki, mikor minden adott hozzá?? Amúgysem volt már sok kaja otthon így már úgy vásároltam be hogy az egészséges legyen. A mozgásra sem volt olyan nehéz rávennem miután rájöttem, hogy kilómétereket tudok gyalogolni, ha van jó zene mellé. Azzal kezdtem. Mostnár a szakasz egy részét kocogom. Nem erőltetem, ahogy bírom és jól esik. A lényeg, hogy mozogjak, aztán majd fejlődök idővel. Szeretek sütni főzni a neten pedig egy csomó izgi egészséges étel van. Keresem a recepteket és próbálgatom őket. 😊
2019. júl. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az kimaradt, hogy az mondjuk nem igaz, hogy havonta egyszer eszek egészségtelent. Azt gondolom most elég egészséges az életem ahhoz, hogy nem fogok belehalni ha megeszek egy fagyit az öcsémmel egyik nap és még azon a héten sültkrumplit is eszek valamikor köretnek vagy bármi. Ha mozgok és a többi étkezésem jó ennyi simán belefér.
2019. júl. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sokasodtak a nyavalyáim, ezért elkezdtem olvasgatni a táplálkozásról, egészségről. A bolti feldolgozott ételekről nem volt nehéz leszoknom, elég volt, ha elolvastam az összetevőket. Gyorskaját addig is ritkán ettem, üdítőket sem ittam, nekem az édességek voltak a gyengéim, de sikerült helyettük egészségesebb nasikat találnom. Sokat főzök, jó alapanyagokból. Néhanapján én is eszek "tiltott" dolgokat, ha nincs más, de már nem igazán kívánom őket, jól megvagyok nélkülük. A cukrot, étolajat és a búzalisztet igyekszem minél jobban kerülni.

A mozgás elég változó, most itt van a sok kerti munka, ami rendesen le tud fárasztani, ha ez nincs, hetente 2-3x szoktam itthon tornázni, súlyzózni. Ha egy hétig nem mozgok, már érzem, hogy nem jó, úgyhogy megvan a motiváció. A súlyom már rendben van.

2019. júl. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) Még jöhetnek :D


#3: Nem azt mondtam, hogy a kettő együtt nem mehet, illetve azon se lepődök meg, hogy az egészséges ételekben is van kalória. Azért tettem fel így a kérdést, mert én személy szerint nem akarok kalóriát számolni, plusz nem akartam, hogy olyan válaszok érkezzenek, hogy éljek pizzán és hamburgeren, mert csak a kalória számít. Én életmódot szeretnék váltani.

2019. júl. 14. 09:04
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

#3 vagyok.

Akkor belemegyek kicsit.

Ha nem nagyon értesz hozzá, egyelőre muszáj képben lenni. Idővel belejössz, miben mennyi van, és akkor már könnyebb. (Pl én régen mértem is, már nem, elég a szemmérték meg a kb, mondjuk ha megeszek egy barackot, arra 10 g ch-t írok fel.)

Főleg ha fogyni is szeretnél. Ha elérted a súlyos, el lehet engedni a számolgatást.


A másik: Persze, lehet néha pizzát, hamburgert enni, belefér.

De mióta életmódot váltottam, ha eszek ilyeneket (Ja, hozzáteszem, azokat a napokat kukázom, nem számolom), érzi a szervezetem a fehérlisztet, a nem éppen jó alapanyagokat, és nem tetszik neki, puffadok tőle. A cukros édességeket sokáig bírtam, ha ettem, kis ideje megfigyeltem, hogy már attól is elszoktam, nem vagyok túl jól utána.

Cukros üdítőket 8 éve nem iszok. Ha nagyritkán mégis, akkor olyan rosszullét kíséri, hogy minden bajom van.


Máshonnan is meg lehet közelíteni: Pizza, hamburger, csoki. Beleférhet a kcal keretbe, makrókba már kevésbé. De hogy tápérték, telítettség szempontjából a legrosszabb, mert üres kalóriák, és utána éhes az ember, na az biztos.


Egyébként a pizzát, hamburgert is nagyon jól el lehet otthon készíteni, teljesen egészséges, jó összetételű alapanyagokból, és nagyon finom. Vagyis igazából semmiről nem kell lemondani, mindent meg lehet oldani.

(Kivéve a karamellt... 😒😢)

2019. júl. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A tél folyamán híztam kicsit, 5 kg mínusz volt a cél. Sikerült is, nem eszem cukrot, visszafogtam a szénhidrátot, mindent otthon készítek még a kenyeret is tk. lisztből, ha édesre vágyom nagy ritkán, akkor stevia-eritrit kombót használok. Inkább vizet iszom, üdítőből csak zérósat. Emellett távgyaloglok. Nem kedvelem a sportot, de szeretek nagy távolságra is gyalog menni.
2019. júl. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!