Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire állítsam a fehérje,...

Mennyire állítsam a fehérje, szénhidrát, zsírt gramm szerint, ha fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés

most erre van állítva a keretem:

Fehérje: 240

Szénhidrát: 96

zsír: 64


120 kiló vagyok


2019. júl. 13. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:

A fehèrjèt mindig a zsírmentes tömegre kell számolni tehát nem tudom fèrfi vagy e vagy nő de vegyük alapul a 80kgt ès ennek sem kell feltètlen minden nap a 2x meglegyen (kivêve ha nagyonaktívan sportolsz akkor nyugodtan) de èn azt javaslom, hogy 100-160gramm között legyen

Most ezt azèrt írtam így mert ugyse fogod tudni, minden nap a pont x gramm fehèrjèt tartani


A szènhidrátod meg kevès de használd a kaloriabázist ott kiszámolja neked, 100-200gramm közt legyen a szènhidrát eközött a 2 èrtèk közt legyen ezt nevezik hintáztatásnak is az hogy mindig mindenből x mennyisêget vigyèl be nehezen kivitelezhető


A zsír az kb jó

2019. júl. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem is az a célja, hogy x mennyiséget vigyek be, hanem amit leírtam az a max, amit bevihetek. nyilván nem tudok mindennap ennyi fehérjét bevinni...
2019. júl. 13. 15:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Zsír kevésnek tűnik, 96 gramm szénhidràt mellé a zsír lehet akàr 110 gramm körül is. A fehérje az meg rengeteg. Gondolom izmot építesz.

Nekem pl kb ezek az értékeim:

fehérje 115-120g,

ch 70-95 között- többnyire 70-85 közt,

zsír 125-135g vagy több.

Én csak heti 3x 1 óràt mozgok még és nehezebb is vagyok, de dolgozom rajta:).

2019. júl. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3 ez a zsír mennyiség amit te leírtál ez rengeteg
2019. júl. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4. Nem sok. Mivel nem ehetek sok szénhidràtot betegség miatt, 90-95 grammot is csak heti 1 max 2 alkalommal, egyébként 85 a max, valamivel pótolnom kell az energiàt, különben folyton éhes lennék, meg fàradékony. Próbàltam úgy is hogy kevesebb zsírt eszem, nem jött be. Ez így viszont igen. Sokkal jobban érzem magam. Értelme nincs koplaltatni magam mert hosszútávon tarthatatlan szàmomra. Szerintem mindenki ki tudja tapasztalni mi a jó neki.
2019. júl. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel egyébként a 240 g fehérje is rengeteg. Nézőpont kérdése:)
2019. júl. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A fehérjének még mindig több értelme van ha mellé jár kondizni is.


Nem a zsírtól nem fogod tudni tartani ha kevesebbet viszel be. Kevesebb zsírbevitellel és ha figyelnél a napi rost bevitelre is hidd el te is jobban fogynál és nem lenne falásrohamos sem meg stb...

És ezt nem bántásból írom meg semmi ilyesmi.


Lehet, hogy most fogysz mert kevesebbet eszel mint eddig, de egy idő után ennyi zsírbevitelel nem fogsz fogyni. Plusz így csak a belső szerveid fognak elzsírosodni ennek nem sok az értelme így.

2019. júl. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért ne tudnám tartani ??? Így élek több hónapja, minden gond nélkül. Én sem bántásból írom, de nem értelek. Nem is ismersz, az étrendemet se ismered.

Nincsenek falásrohamaim, minden amit megeszem, teljesen tudatos. Igen, még a csipsz is havi egyszer, az is az. Mivel nem fogyókúrában gondolkodom ami ideig-óráig tart, és szándékosan nem vonok meg magamtól dolgokat teljesen mert hosszútávon számomra nem tartható. Olyan életmódot igyekszem kialakítani, amit életem végéig tartani tudok, ezt segíti pl a havi egy csalónap is, amikor mértékkel eszem olyasmit is amit amúgy nem.


Mégis mi alapján ítélkezel? Halál komolyan kérdezem, nagyon érdekelne, mert hogy mit eszem azt nem tudod.

Nem látok semmi rosszat a rengeteg zöldségben, húsokban, hüvelyesekben, olajos magvakban, tojásban, sajtokban, laktózmentes joghurtban, szénhidrát csökkentett kenyérben, gluténmentes tésztában és krumpliban mértékkel. Kiegészítve még egy két dologgal amit szeretek.

Okkal élek így. 18 évet szarakodtam azzal, hogy fogyókúráztam, koplaltam és kalóriákat számolgattam, listám volt azokról a dolgokról amiket tiltottam magamnak, persze jojóeffektusok tucatjain vagyok túl, nem volt pozitív eredménye ennek, mert nem bírtam, és meguntam, hogy folyton csak a kudarc meg a pofára esés.

Találtam egy utat amin elindultam, és amivel jobban érzem magam mint valaha. Pont nem érdekel, hogy lassan fogyok, idővel pedig le fog menni a felesleg. Nem gondolom, hogy bárkivel versenyeznem kéne ilyen téren. Szerintem mindenki a saját tempójában fogy a legjobban. Felesleges erőltetni. Ha pedig idővel a zsír sok lesz, kicsit csökkentek rajta. Az nem tragédia. De alapvetően ezt az étrendet szeretném folytatni. Amúgy a több zsírt a szervezetem kevés szénhidrát mellett felhasználja. Végre nem vagyok álmos és fáradt egész nap, van energiám, javul az állapotom, ha lassan is de javul.

2019. júl. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ma 122g fehérje volt nekem, 207g szénhidrát, 48g zsír

megittam egy körtelevet, meg ettem pár barackot, azért ilyen sok a szénhidrát

2019. júl. 14. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!