Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Könnyebb megtartani az alakot...

Könnyebb megtartani az alakot mint lefogyni?

Figyelt kérdés
A kérdés adott: szerintetek melyik a nehezebb? Elérni egy - értelemszerűen neked megfelelő - alakot, vagy azt fenntartani?

2019. júl. 14. 14:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés. Én még csak fogyàsról tudok nyilatkozni. Úgy, hogy megvan a megfelelő étrend, egyàltalàn nem okoz gondot a betartàsa. Nekem legalàbbis. Van aki emiatt is szenved. Én személy szerint abban làtom a fogyàst nehezebbnek, hogy egyrészt azt a tàplàlkozàsi módot nem volt könnyű megtalàlni amivel végül életmódot tudtam vàltani, màsrészt a fogyàs sok időbe telik, türelmetlen embereknek ez kb büntetés:) ezért nagyon nehéz. A vàrakozàs. Nem véletlen van annyi kérdés, arról, hogy lehetne gyorsan sokat fogyni. Az emberek többsége ilyen. Nekem se volt könnyű elfogadni, hogy az egészséges fogyàs lassú folyamat.

Ha a vàgyott súlyt elérte valaki, onnantól màr nincs mire vàrni, így azt könnyebbnek gondolom. De majd kiderül ha odaértem.:) Bocsi ha nem erre voltàl kívàncsi, csak gondoltam leírom. Lehet, hogy fogyàs utàn màs lesz az én véleményem is.

Nekem vannak ismerőseim is akik lefogytak, a többség a fogyàst nehezebbnek tartja amúgy.

2019. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megtartani nehezebb. Sokszor látom családtagoknál, ismerősöknél, hogy jojóznak. Csinálnak egy diétát, elérnek vele egy nekik tetsző célt, majd visszatérnek a korábbi szokásaikhoz és vissza is jön a leadott súly. Egy barátnőm is jelenleg nehezebb mint a diéta megkezdése előtt.
2019. júl. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2. Ez az àtgondolatlan, tarthatatlan fogyókúràkra jellemző amik elég drasztikusak, koplalàsra , tiltólistàkra épülnek. Sokszor estem ebbe a hibàba én is. Egy jól àtgondolt diétàval, tudatos tàplàlkozàssal életmódot vàltani, rendszeresen mozogni, fokozatosan új szokàsokat kialakítani, az pl teljesen màs:) Abból nincs visszatérés. Nekem pl pont azért nem a fogyàs a mindenek felett àlló célom, hanem az egészségesebb életmód. Ezért se idegesít az sem , hogy lassan fogyok. Az első hetek utàn elengedtem ezt és csak csinàlom.
2019. júl. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
3. ezzel tisztában vagyok és sajnos azzal is, hogy a többség viszont nincs. Anyámnak is mondhattam én, hogy a tojás diéta, a 90 napos, az égtudja milyen semmit nem ér de olyankor jött az, hogy xy-nak használt. Persze neki is, csak egy hét után a tojás gondolatától is rosszul volt és alig várta, hogy vége legyen.
2019. júl. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanolyan nehéz két hónapon át lassan fogyni, mint két hónapon át tartani a súlyom. Mindkettőhöz állandó odafigyelés kell. Összességében a súlytartás nekem azért nehezebb, mert ha mondjuk fél-egy év múlvára elérem azt a súlyt, amennyi szeretnék lenni, akkor utána, ha annyi is szeretnék maradni, még 50-60-70 akárhány évig ugyanúgy oda kell figyelnem. Nem kell nagyobb erőfeszítés, de sokkal hosszabb ideig kell kitartani.
2019. júl. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

A fogyásról nem tudok nyilatkozni, mivel mindig egészséges alakom volt, és most is az.

Nekem könnyű megtartani a 159 centihez azt a 49-50 kg-t. Odafigyelek, hogy mit eszel és szeretek mozogni. Ha a karácsonyi nassolás során 1, vagy másfél kg felszaladt, akkor tudtam, hogy a nasikat kell abbahagynom és visszafogyok.

Soha nem volt nehéz megtartani ezt a súlyt.

2019. júl. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Mivel a fogyókúrák kategóriában van a kérdés, szerintem egyértelmű, hogy azokhoz szól a kérdés, akik lefogytak és meg is tudták (nagyjából) tartani az elért alakjukat.

A többieknek köszönöm.

2019. júl. 16. 22:44
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg mindenki véleménye számít. Attól, hogy nem híztam meg, hanem már 15 éve ugyanolyan az alakom, mert TESZEK érte, szerinted az én véleményem akkor miért ne illene ide? Ezért az alakért is tenni kell, ugyanúgy, mintha valaki 20kg-t fogyott volna.


Egyébként meg nem írtad oda, hogy csak azok válaszát várod, akik előbb meghíztak és utána le is fogytak.

2019. júl. 17. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a megtartása nehezebb. 3 évenként elerem a nekem tetsző alakot, 2 év alatt visszajön, 1 évet sírok, lefogyok, kezdődik elölről. :D MOndjuk csak 5-6 kilóról van szó, de attól még zavaró.
2019. júl. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves 66%-os, már bocs, de minek válaszolsz egy fogyókúrás kérdésre, amikor nem fogyókúrázol meg nem akarsz fogyni? Menj a sport kategóriába, ott biztos találsz neked szóló kérdést.

Illetve ezek szerint nem megy a szövegértés: MELYIK a nehezebb? Ezt úgy kell értelmezni, hogy mindkettőn átmentél, és a kettő közül melyik a nehezebb számodra. Miért lenne mérvadó a véleményed, ha csak az egyikben van tapasztalatod?

2019. júl. 17. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!