Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A csirke és a zöldségek màr a...

A csirke és a zöldségek màr a könyökömön jönnek ki. Honnan meríthetnék ötleteket főzéshez? Annyi szimpi dolog van, de mindegyiknek totál magas a kcal tartalma ránézesre

Figyelt kérdés
Igy hogy nem szeretem amiket eszek, iszonyatos falásrohok jonnek rám. Tegnap megettem egy egész csomag fahéjas gabonapelyhet...😱
2019. júl. 14. 20:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Még jó, hogy nem a kalória számít, de mindegy, úgy diétázol ahogy jónak látod.

Valamit nem értek. Minden nap ugyanazt eszed, vagy miért unod? Egyáltalán miért csak csirkét eszel? Csomó fajta zöldség van, ott vannak a hüvelyesek is- ok,valamivel több bennük a szénhidrát, de beilleszthetők egy normális étrendbe. Ha nincs konkrét társbetegséged, ott vannak a teljes értékű gabonák- bugur, köles, hajdina, zab, meg a barna rizs, aztán valamilyen nem fehérlisztes tésztát is választhattál volna, krumpliról se kell lemondani, csak mértékkel enni. A húsokról nem is beszélve, csirke, pulyka, sertéshús, marhahús (én pl ezeket eszem, csak a köreteim szűkebbek, mert van betegségem amit figyelembe kell vennem).

Jó lenne ha kicsit bővebben írnál az étkezési szokásaidról, mert így nehéz érdemben hozzászólni:) De azért megpróbáltam.:)

2019. júl. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Nosalty
2019. júl. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak csirkét meg zöldségeket szabad enni, söt az az értelmes modszer, ha változatosan étkezel, akkor ugyanis hosszabb ideig tudod a fogyást folytatni.

Ne azt figyeld, hogy egy-egy élelmiszernek mennyi a kcal tartalma (azt nem értem, mi az, hogy "ránézésre?", mert ha sok is, de egy-egy étkezéshez keveset fogyasztasz, akkor jobban fogysz, mintha alacsony kalóriatartalmú ételböl eszel sokat és a napi össz értéked magas lesz.

Ha ennyire egyoldalúan eszel, akkor törvényszerüek a falásrohamok, inkább egyél sokfélét, és akkor nem lesz ilyen.

Javaslom, használd a kaloriabazis.hu oldalt, ott nagyon jól lehet követni a bevitt kalóriák mennyiségét is, meg a makroösszetételt is.

2019. júl. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: köszönöm, hogy írtál, azert eszek csak csirkét, mert a húsok közül csak azt szeretem. Viszont már eléggé meguntam... a zöldségek közül meg csak keveset szeretek, így nincs nagy mozgásterem ebben sem.

Volt, hogy azt ettem ami megkívántam, figyelve az adagokra/kcal-ra, de mivel csak kis adag fért bele a kaloriakeretembe az ilyenekből (1300), így folyton éhes voltam....

Második válaszoló: köszönöm, ott szoktam én is nézelődni, és érzem rosszul magam, mert kb minden ami megtetszik, eléggé kalóriadús

2019. júl. 14. 20:50
 5/17 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszoló: neked is köszönöm. Igen, tudom, hogy az egyoldalúság miatt vannak a falásrohamok, ezért szeretnék változtatni.

Köszönöm, a kaloriabázist ismerem, ott szoktam követni, hogy hogy állok.

2019. júl. 14. 20:52
 6/17 anonim ***** válasza:
A harmadik vagyok. Akkor esetleg keress a neten recepteket az általad szeretett összetevökkel. Megéri esetleg videókat is keresni, sok ötletet kaphatsz úgy is.
2019. júl. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A gabonapehelyben nem volt sok a kalória? :)

Lehet, hogy túl alacsonyra állítottad a kalóriakeretedet. De amúgy a csirke mellett ehetnél még tojást, túrót, joghurtot, kefírt, és kisebb mennyiségben kalóriadúsabb ételeket is, a lényeg, hogy laktasson és legyen benne valamilyen hasznos tápanyag. Gyümölcsök közül ehetnél bogyósakat, ezek általában kevés kalóriát és szénhidrátot, viszont elég sok vitamint tartalmaznak.

2019. júl. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Egyèl mindent csak számold bele a kalóriába.

Illetve ha nagyon ragaszkodsz a csirkèhez akkor azt tudom mindani egyèl úgy hogy a kalóriád 60% a csirke rizs adja a maradèk 40 meg olyan ètel amit szeretsz is

2019. júl. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egy ötlet. Nézd meg ennek a menzának az étlapját:

[link]


Minden étel alatt találsz egy kis i betűt, ha ráhúzod az egeret, kiírja, hogy mennyi kcal egy adag, és hány gramm egy adag. Ha megtetszik valami, rákeresel a receptre. Néha ételleírás is van. Én itt ebédelek mindig, vagy főzeléket eszem, vagy valami húst zöldséggel és levest is mindig. Nem unalmas :-)


Még két dologgal próbálkozhatsz. Egyrészt segít, ha sok rostos zöldséget eszel. De nem muszáj csak azt! Eszel egy fél adag rizst, krumplit, tésztát stb., meg egy csomó reszelt répa-káposztát, vagy párolt zöldborsót stb.


Másrészt megpróbálhatsz játszani a szénhidrát-zsír aránnyal. Igaz, hogy 1 g zsír több kcal, de engem pl. jobban laktat, megérte növelni az arányát. Ha eszel édes dolgokat, akkor megpróbálhatod csökkenteni - viszont ha egyáltalán nem eszel, akkor megpróbálhatsz egy nagyon kicsit enni ebéd után. Pl. 10 g-ot abból a fahéjas pehelyből.


Harmadrészt miért csak 1300 kcal a kereted? Ha nem vagy eltiltva orvosi okból a mozgástól, akkor ne szúrj ki magaddal azzal, hogy nincs időd, lusta vagy stb. Nagyon sokat segít a mozgás.

2019. júl. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Mihago válasza:

Ha bírsz tudni angolul, akkor ez egy zseniális szakácskönyv:

[link]


Egy apró hátránya, hogy a receptek kb. negyedében van valami hozzávaló, amit Magyarországon a büdös életeben nem fogsz tudni felhajtani.

2019. júl. 15. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!