Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Amióta "fogyózom", sok vizet...

Amióta "fogyózom", sok vizet iszom, állandóan fel vagyok puffadva?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja "fogyózom" kb ugyanazokat eszem mint eddig, csak kevesebbet, és nagyon kevés nasit. Pl egy napom:

reggeli: 2 dl kefír, 1 banán

Tízórai : 1 müzliszelet

Ebéd: 150 gcsirke, 150 g krumpli, zöldség

Vacsora: 2 tojásbol rántotta, 80 g tk kenyérrel, zöldség


Plusz azóta (masfel hónap) minden reggel "eszek" utifűmaghéjjat, a magas rosttartalma miatt, egy fittnesz edző ismerősöm mondta hogy nagyon jót tesz, kipucolja a beleket, így segít valamennyit kisebbíteni a pocakot.

És minden nap kb 2,5 - 3 l folyadékot iszok, ebből 5 dl gyógytea natúran, többi víz, néha light gyümölcslé. Sosem ittam ennyit, mindig csak kb masfél litert. Eleinte meg kellett nagyon erőszakolnom magam, de mostmár simán lemegy.


Viszont ezalatt a másfél hónap alatt szinte minden nap, akar többször is érzem hogy fel vagyok puffadva. Főleg napközben, ebéd után, pedig nem eszek sokat egyszerre. De úgy feszül a hasam hogy hihetetlen. Lehet hogy a sok víztől van ez? Ténykeg nemhogy fogynék hasból, egyre lufibb leszek.


2019. júl. 18. 20:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébkémt 15 kg felesleg van rajtam, és mind a hasamon és a csípőmön.
2019. júl. 18. 20:35
 2/10 anonim ***** válasza:
Valamire érzékeny vagy. Ki kéne deríteni, hogy mire. Próbáld ki, hogy pár napig kihagysz valamit. Ha elmúlik a panasz és újra eszed és újra felfúvódsz, akkor attól van.
2019. júl. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én olvastam olyanról , hogy van akinek a sok zöldség, vagy éppen a gyümölcsök hasonló puffadós panaszokat okoznak. Van akinek a glutént vagy épp a laktózt nem bírja a szervezete. Valamire érzékeny lehetsz.
2019. júl. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Gittu$h válasza:
Én is életmód váltás alatt állok. Útifű maghéjat iszok minden reggel. Tényleg jó. Viszont én nem tapasztaltam, de mielott meg vettem jól utána olvastam és láttam olyat hogy valaki puffadt tőle. Véleményem szerint próbáld ki h egy napig kihagyom, ha nem puffadsz fel valószínű az az oka.
2019. júl. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon sok szénhidrátot fogyasztasz és ez bizony nálam is puffadást, sőt székrekedést is szokott okozni: banán, müzliszelet, krumpli (ebből miért kell 150g? :O Vidd le egy 50g-ra, főleg ha fogyás a célod!), Tk kenyér (vacsira már tk kenyér sem kellene, én csak zöldséggel enném a rántottát).
2019. júl. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat.

laktózérzékeny biztosan nem vagyok, voltam vizsgálva. gyanakodtam a gluténre, viszont ha krumplit eszek ebédre, akkor puffadok (pl tegnap ebéd után), de tegnap este, és ma reggel is kenyeret ettem, és sem este sem reggel nem volt puffadás. bár ma reggel nem ettem utifű maghéjat. lehet tényleg az lesz a ludas.


5-ös, 150 g az nem a szénhidrát tartalom, hanem a krumpli súlya. tehát abban kb 30 g szénhidrát van.

kenyérnél az szintén a kenyér súlya, tehát kb 50 kb szénhidrát.

2019. júl. 19. 09:44
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, tudom, hogy az a súlya, viszont szerintem fogyókúra esetén ez a 2 étel is már 80 g szénhidrátot jelent. Még ott van a banán, ami olyan 23g és egy egyszerű müzliszeletben (45 g-ban) is legalább 23 g szénhidrát található. Ezt ha összeszámolod, akkor 1 nap megeszel körülbelül 126 g szénhidrátot, ami szerintem nagyon sok ha a súlyvesztés a cél. Bár nem tudom, hogy hány kilóról van szó, mennyi vagy jelenleg, de én a 66 kilómmal kb. 60g-os szénhidráton vagyok. Ennyit vihetek be egy nap. Ez csak az én véleményem, és még mindig tartom magamat a véleményemhez, hogy szerintem ez a puffadásod oka... :) Nem rosszból írtam :)
2019. júl. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
persze, tudom hogy nem rosszból írtad. azt kifelejtettem, hogy cukorbeteg vagyok, szóval nekem x mennyiségű szénhidrátot muszáj megennem étkezésenként.
2019. júl. 19. 10:04
 9/10 anonim ***** válasza:

8. Ez így már érthető. Ilyeneket jó leírni a legelején, mert nagyon sok tényező lehet, amit mi nem tudunk és esetleg félreértjük a te gondolatmenetedet :)


Orvos felügyelete alatt csinálod ezt, ugye? Ha cukorbeteg vagy, akkor légy óvatos.

2019. júl. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az lesz a baj, hogy iszonyat kevés kalóriát fogyasztasz. Ha a zöldségeket nem számoljuk (nem tudom ugyanis, mit és mennyit írtál), 1000 kcal alatt vagy. Logikusan persze úgy tűnne, minél kevesebbet eszel, annál jobban fogysz, de ez nem egészen így van. A szervezeted, ha nem kap elegendő tápanyagot, elkezd éhező-raktározó üzemmódra átállni, vagyis minden kalóriához ragaszkodik. Így ahelyett, hogy fogynál, elraktározza, amit csak tud, amit pedig nem kap meg, azt az izomszövetek leépítésével szerzi meg.


Azt szokták mondani, hogy a legeslegminimálisabb, ami még egészséges (persze ez egyénileg változó, de ennél kevesebbet tényleg nem ajánlatos enni), az az 1200 kalória, de inkább annyit, amennyi a napi BMR-ed, azaz amennyit akkor is elhasználsz, ha egész nap fekszel, alszol, és nem csinálsz semmit. Ez a magasságodtól, súlyodtól, korodtól és aktivitásodtól is függ.


Pl. egy 20 éves, 168 centis, 75 kg-os nőnek, aki ülő életmódot folytat, kb. 1600 a BMR-je, vagyis ennyit mindenképp el kellene fogyasztania, és hogy fogyjon, mozgással kellene plusz 500 kcal-nyi deficitet létrehoznia az egészséges mértékű fogyáshoz.


Próbáld ki, ha fogalmad sincs, mennyit fogyasztasz/égetsz el, keress rá a kalóriabázisra, vagy valamelyik másik kalóriaszámláló oldalra! Ne ijedj meg, 1-2 hétig lehet, hogy felmegy picit a súlyod, mivel több kalóriát viszel be, mint amennyihez jelenleg hozzá van szokva a tested, de hidd el, utána nagyon meg fog indulni a fogyás, ráadásul tartósan.

2019. júl. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!