Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 16 évesen túlsúlyos vagyok....

16 évesen túlsúlyos vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és túlsúlyos. 163 centiméter magas vagyok és 71 kiló. Szeretnék fogyni mert világ életemben undorodtam magamtól most meg főleg. Rendszeresen sportolok-futballozok de mivel kapus vagyok nem mozgok annyit. Elkezdtem konditerembe járni napi másfél órát, de nem tudok valamit. Kardiozzak vagy súlyzós edzést csináljak? Elszeretnék kezdeni a napokban futni, és mivel kezdődik a szezon így heti 5x lesz edzésem is. Szerintetek ez elég mozgás? Az étrendnél meg nem tudom, hogy kalóriát vagy szénhidrátot szamoljak. Szerintetek? És szerintetek kéne valami táplálék kiegészítő? Néztem fehérjéket, L-keratint BCAAt és egyebeket de nem tudom hogy kell e, vagy tök felesleges. Lány vagyok és szeretnék tényleg vékony lenni, vagy izmos lenni. Elszeretném fogadni magamat. Szerintetek ha elkezdeném komolyabban, szeptemberre vajon tudnék fogyni? Hálás lennék.

2019. júl. 19. 01:24
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ennyi mozgás bőven elég, már csak a kaját kéne rendbetenni.


Lassú felszívódású szénhidrátok(zab, köles, bulgur..., zöldségek, hüvelyesek), fehérjék(csirkemell, cottage cheese, tojás, hal, szárazabb marha/disznóhus, hüvelyesek) és zsírok(lazac, avokádó, olívaolaj..) megfelelő mennyiségére lenne szükséged.

+gyümölcsök(igen, fruktóz.. De nyugi, a gyümölcs nem hízlal)


Hagyd el a lónyálakat, a csipszeket. Csinálj magadnak egészséges nasikat pl. banán fagyi, házi jegestea, gyümölcsös zabszeletek magokkal, gyümi joghurt).

Ja, és ha este 6 után éhes vagy, egyél nyugodtan!

+napi 1 liter víz testsúly kilogrammmonként.


Szerintem, ha a kaját rendben van, akkor nem kell extra étrend kiegészítő.

A úgy először szerintem kardiozz, és utánanézek súlyzózz.

2019. júl. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Fogyáshoz kardiózni kell/areob edzés.:) A súlyzós szerintem majd akkor jöjjön, amikor már nincs magas zsírszázalékod, mert így csak "pufibb" hatást keltenél (az izom a zsír alá rakódik és úm. megnövel). Kardio és aerob edzéstípusok akár minden nap mehetnek, minimum heti 3x. Nyújts előtte és utána, hogy ne legyen izomlázad másnapra!

Az étrend pedig a legfontosabb szerintem. Figyelj nagyon oda rá, találd meg, hogy a te szervezeted mit igényel, az első hetek kb a kísérletezésről szólnak. Az elején az is jó, ha csak egészségesen eszel, de soha se menj 1200 kalória alá.

Ha ezeket mind betartod fent, akkor kb garantált a heti -1 kiló, de néha nagyon ingadozó tud lenni ez az egész. Nekem pl gyorsan lement az első három kiló, de volt olyan, hogy a súlyom semmit sem változott, pedig mindent ugyanúgy csináltam, ahogy addig. (Erre az esetre tudom ajánlani a csalónapot, szerintem nekem az indította be újra a fogyást:D)

2019. júl. 19. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Az elsőre: nem kell testsúlykilogrammonként 1 (gondolom, deci)liter víz, de a napi 2-2,5 liter legyen meg akkor is, ha nem edzel. Ha igen, akkor edzéshez minimum fél litert igyál meg pluszban.


A másodikra: a kardiót kombináld az erősítő edzéssel. Tévhit, hogy az erősítéstől duci leszel. Igen, erősíti az izmaidat (definíció szerint :D), de a több izom több zsírt éget, még akkor is, ha épp nem edzel, vagyis ha izmosabb vagy, több kalóriát égetsz még alvás közben vagy pihenéskor is, mint ha kevésbé vagy izmos. Szóval erősítő MINDENKÉPP kell, de lehet mellé kardió is. Amúgy fogyásra a legjobb a HIIT (high intensity interval training), ami azt jelenti, hogy mondjuk 30 mp-ig nagyon keményen edzel, aztán mondjuk 20 mp-ig pihensz, és ezt ismétled 5-10-15-20 percen keresztül (edzettségi szinttől függően változhat az egész edzés hossza és az egyes setek és a köztük tartott pihenőidő hossza is). A Tabata ennek egy alfaja, ahol 20 mp a munka, 10 mp a pihenés, és egy setet 4 percig (azaz 8 körig) kell végezni, de ha jó kondiban vagy, ismételheted többször is.


Szerintem egyelőre hagyd az étrendkiegészítőket, tényleg az egészséges étkezésre figyelj. Kalóriát nem kell számolni, csak ha tényleg nem tudod, mivel viszel be túl sokat (csomó rejtett kalória van olyanokban, hogy cukor a teába/kávéba, rostos gyümölcslé, szénsavas üdítőitalok, egy falat nasi). Ne görcsölj rá, inkább arra figyelj, hogy sose legyél éhes: a 3 fő étkezés közé iktass be 1-1 kisebb étkezést, de egészséges nasit egyél. Mindig reggelizz, és lefekvés előtt 2-3 órával vacsorázz!


A sportolások között azért tarts pihenőnapot is, olyankor fejlődnek az izmaid, nem sportolás közben, úgyhogy nagyon fontos, hogy ne mindennap eddz. Egyébként minél változatosabb sportokat űzöl, annál jobban formálódsz, úgyhogy jól csinálod, de azért ne vidd túlzásba :)

2019. júl. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne csinálj súlyzós edzéseket!

Hanem csak saját testsúllyal végzetteket. Tehát nyugodtan tornázz otthon.

Pl fekvőtámasz, felülés stb.

Mellette rendszeresen járj futni, biciklizni és szinte sose állj le, mindig pörögj. Látszani fog az eredmény!:)

Én annyit mozgok, hogy esélyem sincs híznixd.


21L/163cm/51kg

2019. júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Számolj minden makrót, akkor a kcal-t is számolod vele (ch: 4, f: 4, zs: 9 g/kcal)!

Küldhetsz képet is magadról, ugyanis nagyon különbözőek lehetnek a "kövér" emberek is. Több fajta kövérség van.

2019. júl. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Én március óta 20kg-ot fogytam, nem kell hozzá csodaszer, írj, ha érdekel hogyan értem el😊
2019. júl. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, valaki elmondaná, miért pontoztak le?
2019. júl. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazából nincs olyan kövér testalkatom, hisz 38as a ruhaméretem, ha valakit megkérdezek vajon mennyinek tippiel, mindneki 60nak mond. Ami nyilván jobb a 70nel de mégse jó annyira. Mindegy. Koszonom szépen a válaszokat, remélem sikerül elérni a kívánt célt! :)
2019. júl. 19. 20:22
 9/10 anonim válasza:
Én is kb így állok csak 165cm és 70 kiló körül, én számolom a kalóriákat és 1400 kalória fölé nem megyek. Beiktattam az étrendembe pl. a Cottage Cheese-t , csikemell , tonhal , kerülöm a csokikat, kenyeret( de közbe azért egy fitness szelet belefér) +otthon tornázok este +futás (min. 2km , max 4km )minden napra . Remélem lesz változás szeptemberig 😊
2019. júl. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jaj, első vagyok..

1 liter víz kell minden 20kghoz.

Ha mondjuk 60kg vagy, akkor mondjuk 3 liter víz kell.

(ezt valami sportos oldalon olvastam)

2019. júl. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!