Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet 15-20...

Mennyi idő alatt lehet 15-20 kilót leadni? (Edzés + kalóriaszámlálás + clean eating + 1 nap cheat day)

Figyelt kérdés

Egy év alatt reális lenne?


Aki ért hozzá, ez így reális elképzelés?

1700 kalória az amit beviszek, törekszem sok zöldséget enni, magas fehérje és alacsony szénhidrát bevitelre.


Izmosodni és formásodni szeretnék első sorban szal nem tud zavarni ha mérlegen kevesebbet fogyok de izom jön fel a husi helyett 😉


Ez így jó? Hogy kerüljem el a jojózást?



2019. júl. 19. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

15kg zsír = 105000 kalória.


Teljesen mindegy, hogy miből viszed be az 1700 kalóriát, bevihetnéd csokiból is. Az a lényeg, hogy kevesebbet vigyél be mint amennyit elégetsz. Ha az 1700 kalóriás diétáddal mondjuk 300 kalóriás deficitben vagy, akkor 105000/300 = 350nap alatt veszítesz kb 15kg-ot.


Nagyon kúl hangzása van annak, hogy clean eating (az mi az isten) meg, hogy cheat day (zabálsz + vedelsz mint állat), de ezek nem fognak segíteni.


Abból kiindulva, hogy a hájat husinak hívod arra következtetek, hogy nő vagy. Na most egy átlagos testalkatú ülő munkát végző nőnek szokták mondani, hogy kb 1500-1700 kalória a igénye. Vagyis az 1700 kalória igazából egyáltalán nem tűnik kevésnek még akkor sem ha edzel mellette.


A jojózást úgy tudod elkerülni, hogy a lefogyott állapotodban sem eszel többet mint amennyit elégetsz.

2019. júl. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
A normál tempó kb. 2 kg havonta, tehát 7,5-10 hónap alatt összejöhet, ha jól csinálod.
2019. júl. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én 1500-1800kalóriás étrenddel (hétvégéken nem számoltam) 40-60perces tornával (heti 4x) 9hónap alatt fogytam 15kilót :) 68ról indultam, 150centis lány
2019. júl. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Heti négy nap 8 órát talpon vagyok, lépcsőzök, futkosok szóval nem ülőmunka. Emellé 45 perc - 1.5 óra intenzív mozgás heti 3x.


A clean eating alatt azt értem hogy nagy részt zöldség, emellé hal, tojás, kefír. Kiegészítésnek gabona, gyümölcs, magvak, protein és sok sok víz.


Heti egy nap megengedek magamnak egy fagyit vagy egy sört szal nem ész nélkül zabálok, és akkor is tartom a max 1700 kalóriát.

2019. júl. 19. 12:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Havi 2-3 kiló összejöhet:) 1 év alatt reális igen.
2019. júl. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és a jojoeffektust azzal tudod elkerülni ha nem koplalsz, de szerencsére ahogy látom nem ez a cél:) , illetve ha nem fogyókúraként fogod fel a dolgot, hanem életmódként, tehát nem térsz vissza a régi szokásokhoz amint elérted a célod, vagy nem adod fel út közben, hanem innentől így éled az életed. Tudatosan odafigyelve a táplálkozásodra és a rendszeres mozgásra.
2019. júl. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 SZücsöm ***** válasza:
100%

5 hónapja fogyózok és már megvolt a 15 kg. még 2-2.5 kg-t szeretnék leadni 1 hónap alatt szal simán meg lehet csinálni.

Izmosodni meg ne akarj kalória deficit közben max csak akkor ha eddig vegetatív életet éltél és nulla stimulálást kaptak az izmaid.


Továbbá és még az időszakos böjtöt is tudom ajánlani.

2019. júl. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, párom 132 kg-ról indult(férfi), most 93 kg. Eltelt 15 hónap.

Személyi edzőhöz jár heti háromszor 3 órát. Főleg súlyzós edzések, kevés kardió.

Elején gyorsabban mentek le a kilók Edzés napokon 2500 kcal, nem edzés napokon 1700 kcal.

Myfittnesspal-on vezeti a bevitt ételeket.

Igazából csak a kenyérről mondtunk le, ez a gyengéje és a tészta, viszont a tészta az maradt, csak a kalóriát figyeli.

A kenyér elhagyása nekem is segített (63-ról 50-ra csökkent a súlyom, viszont én nem sportolok mellette. Zabkását csinálunk reggelire. Heti egyszer merünk, havi egyszer fotózkodunk, hogy lássuk a változást.

Sok sikert hozzá, youtubon vannak vloggerek, akik sokat fogytak, ők nagyon motovalóak. :)

2019. júl. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gyaa de utalom a stilusod
2019. júl. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!