Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Milyen probiutikumot szedjek...

Milyen probiutikumot szedjek és meddig, ha fogyni akarok?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy állítólag segíti a fogyást, de nem igazán tudom milyet és meddig szedjek. Meg amúgy is jótékony hatása van mikor szedtem antibiotikum kúra után jobb volt a székletem is.
2020. febr. 20. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem estel át tartós hasmenéssel jaró betegségen vagy szedtel antibiotikumot akkor max 1 hetes kúrat lehet tartani, úgy tudom. Es hülyeség, hogy segíti a fogyást, csak akkor tenne jót, ha fel lenne borulva a belflórád. De mivel nincs, eleg csak néha élőflórás joghurtot, savanyúságaokat enni meg elegendő rostot ( prebiotikum)
2020. febr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Hol olvastad ezt a baromságot? Ne akarjál bekavarni a bélflórádba idegen baktériumokkal! Szeretnél pár kapszula bekapkodásával lefogyni, mi? Hát nem fog menni!
2020. febr. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jaj istenem :D hogyne szeretnék, ki nem szeretne könnyen lefogyni? De ha nem fogyok tőle az sem érdekel a székletem miatt is jó lenne... Mert 3eve volt egy vírusos belfertozesem ami miatt mindennap híg a székletem és mikor azt szedtem jó volt. Csak fogalmam sincs meddig kellene szedni? És a fogyás csak mellékhatás lenne ;)
2020. febr. 21. 08:02
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként több helyen olvastam, nézz utána :)
2020. febr. 21. 08:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Félreértetted a dolgokat, azok az eredmények arról szóltak, hogy bizonyos törzsek jobban jelen voltak a vékonyaknál, más törzsek meg az elhízottaknál. Nem lehet tudni, hogy milyen az összefüggés, már ha van. Az is lehet, hogy más élettani folyamatok miatt kedvelik a vékony embereket azok a bélbaktériumok.

Az említett törzsek nem részei a klasszikus kapszuláknak.


Probiotikumok hatásossága erősen vitatott, leginkább távoznak a tápcsatorna végén, az ember szokásos flórája áll vissza. Klinikailag annyi igazolt, hogy lassabban áll vissza valakinek a sajátja, ha probiotikumot használ.

Amikor valóban problémák vannak a bélsárral, széklet-átültetést használnak kezelés gyanánt, nem tablettás bevitelt, ami egyébként is csak a felső szakaszra fejt ki némi hatást.

2020. febr. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Önmagukban nem sokat érnek, ha ugyanazt eszed, mint eddig. Ha változtatsz az étrended összetételén (pl. nem eteted a rossz bacikat és gombákat cukorral és finomított ch-val, több rostot viszel be, több zöldséget eszel), az is jócskán megváltoztathatja a bélflórádat, illetve sokat segíthetnek a gyógyteák is (pl. gyömbér). Ezek mellett már több értelme van néha tartani egy probiotikumkúrát.
2020. febr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Már egy hónapja étrendet változtattam, edzek és fogyás helyett híztam is egy kg-ot.
2020. febr. 23. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!