Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Kb mennyi L-karnitin szedés...

Kb mennyi L-karnitin szedés lenne az optimális nekem?

Figyelt kérdés

2000-3000mg körüli mennyiséget olvastam mindenhol, de azthiszem a BioTech oldalán olvastam, hogy testtomegtol is függhet.


19 éves vagyok, lány, 170cm és 53kg.

Leginkább futáshoz és súlyzós edzésekhez használnám, deszeretnék új edzésformákat is kipróbálni.


Mit gondoltok, kB hány mg l-karnitin szedés lenne az optimális számomra?



2020. márc. 19. 03:37
 1/9 A kérdező kommentje:

*de szeretnék


2000mg körül érezném a hatását az edzések folyamán? Vagy 3000mg-ot kéne bevinnem inkább, ahogy rá van írva a dobozára is? (folyékony)

Azért tettem ki a kérdést főleg, mert alacsonyabb kicsit a súlyom és ezért bizonytalan vagyok a dózisban.

Bár elvileg bajom nem lehet ha kicsit többet veszek be, maximum hasmenés és elvileg halszagot árasztanék magamból:D ami jobban érdekelne, hogy nem szeretném "pazarolni" a cuccot mert nem valami olcsó.


És nem, nem ebben keresem a választ a fogyásra. Megfelelő az étrendem és sportolok is. Ez csak amolyan plussz lenne az edzésekhez,hogy mégjobban bírjam.


Előre is köszönöm a válaszokat, sokat segítetek vele. :)

2020. márc. 19. 03:50
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

Semennyi...


Feleslegesen terheled a vesédet, mellesleg az élelmiszerekben is jelen van.


Ez nem csodaszer, csak a demaagg reklámszövege szerint ami a tudatlanságra épít, mert ettől azért bonyolultabb jóval a szervezet ezen folyamata...


Csökkentsd a finomított cukrokat, több víz kevesebb édesítős / cukros ital.


Alkohol, dohányzás tilos.


Vízhez adhatsz citromot, vagy almaecetet, a citrom serkenti a nyálelválasztást, jó a gyomornak, bélnek, bontja a zsírt a tápcsatornában az ecet meg lassítja a cukor felszívódást. (a kettőt felváltva, ne egyszerre).

2020. márc. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
*demaagg -> demagóg...
2020. márc. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
2 / 3 vagyok, tapasztalatból írtam amit írtam.. Az L-karnitin nekem összezavarta a reggeli vércukromat, olyan lettem tőle mint valami zombi.. A későbbiekben meg L-arginineztem, az agresszívvé tett a sebezhetetlenség érzését adva, a végén már 20 kilométereket bringáztam melóba meg haza napi 16 óra állómunka mellett, aztán abbahagytam amikor vesefájdalmak jelentkeztek, meg állandóan narancssárga vizelet...
2020. márc. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
# 4 Biztos vagy benne, hogy a tüneteket ezek a szerek okozták?
2020. márc. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

# 5


Igen, mivel évek óta "szermentes" vagyok, a tünetek megszüntek, és a hatások is nyilván.


Amikor én ezekkel szórakoztam akkor még csak redbul energiaital létezett.


De nem ittam sosem mert drágának tartottam, és feleslegesnek is. Viszont abba már akkor adagoltak ilyesmiket.


Amikor ezeket használtam akkoriban leginkább vizet ittam.



Ha elmerülsz a témában mélyebben akkor majd rájössz, hogy ezek az alapanyagai az állattenyésztés húshozam / teljesítményhozam növelő tápjainak. Persze nem kizárólag magyarországon, hanem világszerte, pl ázsiában, dél amerikában stb.


Az európai piacon meg más összetételel és ízesítéssel "táplálékkiegészítő" ként árulják emberi fogyasztásra.


Hiszen a mennyiségeket betartva nem káros (vagy legalábbis hosszabb távon nem vizsgálták, nem bizonyították), csak vannak mellékhatásai amit nem is tagadnak le.

2020. márc. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
Pl az L-argininnek, értágító hatása van.. Ezt beálljtják pozitívan a reklám tanulmányban, hogy magasabb oxigénfelvétel, jobb tápanyagellátás stb.. Ahham, oké.. Mit kezd a szervezet egy veseér tágulattal, aminél például csökken a vese kiválasztóképessége, hiszen ott pont az a lényeg, hogy minél vékonyabb és sürűbb érhálózaton menjen át a vér, hogy "átfésülje" a szennyeződésektől...
2020. márc. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%

Mindennek ára van, mindennek kétoldala van, de a reklám tanulmányok, csak a pozitívumokat nyomatják...

Ha élő példa kell, akkor ott a Schobert család... Csak nézz rájuk! Így kellene kinéznie az egészséges embernek?

2020. márc. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán szükséges "abszurd" mennyiség belőle, mert (ellentétben pl a vízben oldódó vitaminokkal) nem nagyon "tűnik el"(a szervezet relatív jó a megtartásában).


A diéta elején kell maximum szedni, (főleg, ha fehérje és/vagy vitaminhiányos, de cserébe szénhidrát és vagy zsírtöbbletes étkezésed volt), de egyébként teljes túlzás a fenntartott magas bevitel.


1-2 grammnál többet, meg felesleges bevinni táplálékkiegészítőből (nem esszenciális, mivel a szervezet képes szintetizálni)


Pár embernél az "alapanyagok"(2 esszenciális aminosav + b6 + vas) szoktak hiányozni, ha rossz a táplálkozásuk, de az "alapanyagok" alapvetően máshoz is fontosak(és olcsóbbak), ezért inkább azokat kell pótolni, mint az l-karnitint)

2020. márc. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!