Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Hogy fogyjak úgy, hogy alapvet...

Hogy fogyjak úgy, hogy alapvetően nem is akarok?

Figyelt kérdés

Egy kis elő történet:

18 vagyok, lány

6-14 éves koromig rettentően aktív életmódot éltem. Mindig lemented, játszottak és alig ettem, persze nem direkt csak játszottam és nem akartam enni. Ekkor 59-61 kg voltam (14évesen).

Összejöttem a párommal 15évesen és azóta csak jönnek fel. (ekkor voltam 62 kg)

A családtagjaim folyamatosan mondták, hogy híztam, kezdek "combosodni", de nem érdekelt alapvetően.

Most 18évesen szintén 163 cm el 71kg vagyok. Jól érzem magam. Szeretek nasizni és a párommal redszeresen vannak esti filmek persze nasival.


És persze folyamatosan kaptam az ívet, hogy milyen dagadt vagyok. Rosszul esnek. Ma kaptam egy kommentet egy közel álló családtagtól: "ha nem fejezet be a zabálást, elfogsz folyni aztán majd leshetsz"


Nos. Itt teljesen betelt nálam az a pohár ami a tűrő képességem volt. Nek érdekel már,hogy jól érzem magam, fogynom kell. Viszont így sem motivációm,se semmi nincs hozzá. 0 tapasztalattal


Szóval lényegében a kérdés.

Hogy kezdjem el,ha 0 fogyási tudással, semmi motivációval nem rendelkezem?


2020. dec. 15. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Motiváció nélkül nem fog menni.
2020. dec. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
84%
Ha jól érzed magad így ne foglalkozz másokkal, mert csak stresszelni fog
2020. dec. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
És én még azt hittem, hogy nekem vannak problémáim!
2020. dec. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Régi szép kifejezéssel élve megasszonyosodtál. Ennek 18 évesen nagyon nincs itt az ideje. Tök jogosan féltenek a családtagjaid, hogy szülsz 2 gyereket, és 120 kiló leszel, mert te jól érzed magad, és a párod így is szeret, és blabla. Egészségtelen. Attól, hogy van fix pasid, aki megjegyzem gonoszul ilyen fiatalon bármikor leléphet még, nézhetsz ki csinosan. Ha féltékenykedni kezd, nem ő az igazi egyszerűen.
2020. dec. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia:) Szerintem ha jól érzed így magad, ne kezdj komolyabb diétába, csupán igyekezz újra rendszeresen mozogni. A másik dolog, amit én ajánlanék, hogy ne nasizz filmezés közben, vagy találj egészségesebb alternatívákat. Én is ilyen idős vagyok, mint te, és én is végigjártam ezt...Februárban már 84 kg voltam, azóta lement egy 20-as.
2020. dec. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de nálam ez a "most telt be a pohár", meg "nem érdekelt de azért ott motoszkál bennem a dolog" nem a "jól érzem magam" kategóriába tartozik. Én is így voltam vele. "Jól érzem magam a bőrömben". Ez ment egészen addig, amíg egyszer csak nem :D

Tudat alatt Te is érzed, hogy ez így nem jó. Ne alapozz másokra, se a párodra, se a családodra... alapozz saját magadra. Ha nem akarsz így érezni a jövőben, akkor kezd el most a változtatást. Mert ha ezt fenn tartod, akkor csak növekedni fognak az ilyen "stresszforrások". Mind mentálisan és fizikálisan egészségesebb lenne, ha tovább lépnél ebből a romlásból. Mert ez az. Minél több zsír telepszik a testedre és az elmédre, annál lassabb, annál depressziósabb leszel.

Mert oké, tegyük fel, cinizmus nélkül, hogy most tényleg jól érzed magad. Nem éreznéd magad jobban 15 kilóval könnyebben is? Rosszabul biztos nem fogod.

2020. dec. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól éreznéd magad a bőrödben, nem fájnának a külsődre tett megjegyzések. Én 50 kilósan érzem jól magam 160 cm mellé. Ilyenkor már a családban mindenki megszól, hogy éhen fogok pusztulni, anorexiás vagyok. Lepereg. Rólad is leperegne, ha boldog lennél azzal a testsúllyal. Mindig lesz valaki aki a tested kritizálja, ne másoknak akarj megfelelni. Ha változtatni akarsz, ne halogasd! Hajrá!
2020. dec. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Először is, szólj rá a családodra, hogy fejezzék be. Engem is FOLYAMATOSAN cukkoltak kiskoromban, ami miatt elég torz önképem van most. Lehet, hogy ők segíteni akarnak abban, hogy az egészségedet megtartsd, de így csak azt érik el, hogy soha nem tér vissza az önbizalmad. Ha meg szabadon létezel, akkor előbb-utóbb úgyis rá fogsz jönni, hogy mit akarsz.🤷‍♀️ Ha diétázol, ha nem, sok sikert!
2021. jan. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyolcas vagyok, a vége lemaradt.😅

Tanácsaim a fogyóhoz:

(Ezek csak személyes tapasztalatok, mindenki máshogy működik, nekem ez vált be)

- sok víz: segített emészteni, illetve megszűntek a falórohamaim

- zöldségek köretnek rizs/krumpli helyett: így sokkal kevesebb kalóriát viszel be, de ugyanúgy eltelít

- napi 4-5-szöri kaja: én egy nap 1000-1200 kcal-t eszek, de öt kisebb részre bontva. Így mire megéheznék, már ott is a következő adag.

- betervezni mindent: én előző nap el szoktam dönteni, hogy hánykor, miből mennyit fogok megenni, és így olyan mintha a testem is tudná, hogy meddig kell várjon, így elkerülöm a random falórohamokat

- illetve ez csak a saját hülyeségem, de szoktam egy évben egyszer, vagy kétszer olyan hónapot tartani, amikor se cukrokat, se snackeket nem eszem. Kicsit ilyen tisztító jellege van, én ezzel volt, hogy 5 kilót ledobtam egy másfél hónap alatt. (Bár ez inkább azt jelenti, hogy amúgy töménytelen mennyiségű édességet eszem😅)



Ezek nem kőbe vésett szabályok, de nekem segítettek. Remélem hasznodra válik valamelyik közülük❤️

2021. jan. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!