Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Csirkemell serpenyőben.. Hogy...

Csirkemell serpenyőben.. Hogy csinaljam ha fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés
2021. jan. 12. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Teflonban olaj nélkül, inkább pici vízzel, én egy nagyon minimális szalonnát szoktam alá rakni 5dkg- ban 150 kalória van. Zöldséget ennék hozzá, de nem krumplit. Hozzá sütheted vagy párolhatod. Olyan fűszert rakj rá,amit szeretsz, finom lesz.
2021. jan. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Ne süsd sokáig, mert kiszárad. Pár perc (max. 5 oldalanként, ha nem vastag a szelet) elég. Én kókuszzsírt teszek alá.
2021. jan. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

A fogyás nem arról szól, hogy kellemetlen ízű legyen az étel, én pl ezt a szalonnás párolt verziót biztos nem bírnám megenni, amit az 1-es írt. Ahogy én csinálom: egész csirkemellet befűszerezem (só, bors, fokhagyma, paprika/oregánó/bazsalikom igazából bármi amit szeretsz), majd grillserpenyőben 1 ek olívaolajon/kokuszolajon lepirítom, hogy színt és kérget kapjon, aztán kb 10 percig be a sütőbe alacsony hőfokon. Végül még rápirítok mégegyszer, kicsi citromot facsarok rá, és ha esetleg száraznak látom akkor nagyon pici (1 tk) olivaolajat, kokuszolajat meg locsolok rá. Így nekem sose szárad ki, és nagyon ízletes lesz.

A másik elkészítési mód a tokány/falatok szokott lenni, de azt javaslom, hogy azt mindig vmilyen szószos, zöldséges raguban készítsd el (pl paradicsomos), mert az is nagyon kellemetlen egy idő után, ha csak a simán megsütött csirkét eszed.

2021. jan. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Én kb 100 gramm nyers csirkemellet csíkokra vágok, befűszerezek (oregano, bazsalikom, pirospaprika, mustár, vagy ami van) és 1-2 teáskanálnyi olívaolajon 5-10 perc alatt, magas fokozaton serpenyőben megsütöm. Az a jó, ha jól meg van pirulva, én így nagyon szeretem. 2 teáskanál olívaolaj 5 ml, tehát ez így plusz 45-50 kcal a hús mellé.
2021. jan. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

A 3-as es a 4-es ötlete az, ami tenyleg jó, a füszerezéssel lehet variálni, akkor más-más ízeket tudsz kihozni belöle.

Az nagyon fontos, hogy ne süsd túl, az 5-10 perc tényleg elég.


A szalonnás variáció meg éppen az, aminek nincs értelme, sokkal jobb meg egészségesebb lesz, ha szalonna helyett pici olajat használsz.

2021. jan. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Előzőeket kiegészítve: joghurtba is pácolhatod, az is jó ízt ad, de “pörköltösen” is megcsinálhatod, csak kevés zsiradékkal. Az is finom ha sütőzacskóba rakod rengeteg zöldséggel (répa, petrezselyem, brokkoli, karfiol, padlizsán, cukkíni, stb) és megsütöd. Le is darálhatod akár és “hamburgerhúsként” találhatod salátával.
2021. jan. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én csípősre fűszerezem,mert van egy okádék íze a csirkemellnek ha 1-2 héten keresztül,naponta eszem . Van még füst spraym is,mindent ami elnyomja azt a rossz ízt,rápacsmagolom. Csíkokra vágom,pici olajon megpirítom,majd 2 dl vizet öntök alá (ez 0.5kg cs.mell esetén) lefedem,puhára párolom. Ezután fedő le,víz elpárolod és van egy finom,puha,omlós husid ☺

Ehhez párolt brokkoli,karfiol,cukkini stb..mehet ☺

2021. jan. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fűszerekkel és vegyes zöldséggel megpárolom, a végefelé beledobok 50g bulgurt, rizst, barnarizst, árpát vagy ami van otthon. Addig öntögetem vizzel, míg a gabonaféle megpuhul.
2021. febr. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!