Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Az almaecet ugyanaz mint az...

Az almaecet ugyanaz mint az alma bor ecet? Apple cider vinegar? Mennyi reális jelentősége van a fogyásban? Miben segít? Mennyit kell bevenni belőle és milyen gyakran?

Figyelt kérdés
2021. márc. 9. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Apple cider (amerikai nyelvterületen): sima szűretlen almalé.

Almaecet: almaléből készített ecet (almalé->alma"bor"->almaecet).


Tehát az almabor ecet és apple cider vinegar ugyanaz, maximum a szűretlenségben lehet különbség.


0 jelentősége van a fogyásban.

2021. márc. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Rohadt undorító íze van, és szerintem a fogzománcnak se tesz jót.

Csípni fogja a szemedet is



Az almaecet nem alkohol mint abrit értelemben vett cider, hanem ecet.

2021. márc. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én még soha nem próbáltam, azonban édesanyámnak csodákat tett, igaz, ő nem fogyás céljából kezdte el használni, hanem az emésztése javítása végett. Abban egyet kell értenem a kettessel, hogy borzasztó az íze, ezért édesanyám reggel másfél evőkanállal szokott belekavarni egy nagyobb pohár vízbe, aztán azt gyorsan lehúzza és utána 30-45 percig nem eszik. Az biztos, hogy ő a 20-as évei eleje óta szenved az emésztésével, de amióta ezt elkedzte csinálni úgy heti 4-5x is tud wc-re menni, ami nála hatalmas siker. Tudom hogy fogyókúra alatt sokan szeretnék valamivel serkenteni az emésztésüket, szóval ezek alapján akaár használhat is valamit. Persze azt erősen kétlen, hogy valaki csak ettől kezdjen el fogyni.
2021. márc. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem ègeted tőle gyorsabban a kalóriákat, vagy ilyesmi. Van egy nagyon weak scientific evidence, hogy segìt növelni a szervezet inzulin-érzékenységét. Ezt bővebben nem támasztották még alá, de a mainstream média nagyon felkapta, és most Reddittől elkezdve a YouTube-ig minden tele van azzal, hogy az Apple Cider Vinegar, magyarul almaecet, segìt a fogyásban, és egyesek szerint a rákos sejteket is elpusztìtja. 🤨 Egyébként ha a sejtek inzulin-érzékenysége nő, akkor tényleg egyszerűbb a fogyás, de ez magában nem fog leolvasztani rólad 10kg-t.

Én napi egy pohárral iszom, egy 10 ml elkeverek 200mL vìzzel, és ezt étkezés előtt megiszom. Egyébként mivel savas, ezért megemeli a gyomorban a pH-t, és ez kedvez a proteint bontó enzimeknek, emiatt ha másban nem is használ, legalább az emésztést segìti...

Amire még használom, és ez sem egy légből kapott claim, az a hajmosás. A hajmosás végén ezzel szoktam leöblìteni a fejbőröm, mármint a vizes oldatával (!). Mivel sebhorreás dermatitszem van, azt vettem észre ez segìt a korpa csökkentésében, illetve mivel savas ph-ja van, segìt lezárni a haj kutikuláját, ami miatt a hajd kevésbé lesz frizzy és csillogóbbnak is tűnik...

Egy olcsó dolog, ami talán hasznos is lehet. Nincs veszteni valód ha kipróbálod! 😉

2021. márc. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!