Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Magyarországon bevizsgált termék?

Magyarországon bevizsgált termék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ha egy termék honlapján ott a plecsni, hogy Magyarországon bevizsgált, biztonságos termék, akkor az mennyire lehet valós info? Lehet naiv vagyok, de én cégként, forgalmazóként biztos nem mernék kitenni egy ilyet, ha nem lenne igaz, de ez csak én vagyok... Hogy lehet erről megbizonyosodni? Köszi!



2021. márc. 25. 10:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%

Ha étrendkiegészítő formában forgalmazzák, akkor ez egy kamu felirat. Ugyanis ezek csak bejelentés-kötelezettek, a NÉBIH/OGYÉI nem vizsgál rajtuk semmit... Könnyen lehet, hogy marketing-lózung - ezzel is befolyásolva a fogyasztókat, hogy ez egy megbízható termék.


A honlapon megtalálhatod, hogy egyáltalán be van-e jelentve...


[link]


"Ezekkel kapcsolatosan azt kell tudni, hogy az étrendkiegészítőkre egész Európában a „gyártói felelősség” elve vonatkozik. Vagyis e termékek esetében a gyártónak nem kell külön hatósági engedélyt beszereznie, hanem elég, ha bejelenti azt az egyes országokban illetékes hatóság részére. Magyarországon ez az Országos Élelemezés- és Táplálkozástudományi Intézet (OÉTI), mely folyamatosan aktualizált listában rögzíti a bejelentett étrendkiegészítőket."



És itt letöltheted Excelben a listát:

[link]

2021. márc. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Hm... tehát simán lehetséges, hogy nem is az van a termékben, mint amit ráírnak?

A slimist spray-ről van egyébként szó, amit most nagyon hypeolnak. Étvágycsökkentő, immunerősítő... Nem étrend-kiegészítőként árulják sztem, legalábbis sehol nem láttam konkrétan így nevezve. Amúgy hatásos, valóban az van, amit ígérnek, csak kicsit azért tartok tőle, hogy tényleg csak természetes összetevőkből ( + tisztított víz + kálium-szorbát) áll-e.

2021. márc. 25. 10:55
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

2: igen, akár az is előfordulhat... De ha valami gáz van, akkor a forgalmazót/gyártót lehet perelni.


Amúgy itt egy kommentelő elég jól leírja... :)

[link]

"Igen, parasztvakítás.



Nem az étvágyadtól hízol. Hanem attól, amit megeszel, magadtól. Egyél kevesebbet. Spray nélkül. És mozogj. Ennyi a nagy titok.



Nekem is mondják gyakran: minek járok futni, nem is vagyok kövér! Az persze nem jut eszükbe, hogy azért nem vagyok kövér, mert sportolok."

2021. márc. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy kamu szerintem... Próbáltam más nyelven is keresni véleményeket (nem olyanokat, mint a megrendelésre írt hurráoptimista vélemények a cég honlapján)


pl: lehúzás, átverés...


[link]


Doesnt work

published 9 years ago

This stuff is the biggest waste of money I have ever come across. Bought it a few years ago, didnt lose a single kg. The spray tasted ok but I was still hungry.

The taste and smell.

Rip off, doesnt work at all.

2021. márc. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindkettőtöknek.

Igazából nálam működik (vagy lehet placebo, de mindenesetre nem vagyok éhes), 2 hete fújkálom és jóval kevesebbet eszem... Szóval a hatása teljesen rendben van, ami nyilván jó hír, csak amiatt aggódom, hogy ha kamu és nem az van benne, amit ráírnak, akkor nehogy vmi bajt is okozzon...

2021. márc. 25. 11:09
 6/22 anonim ***** válasza:

99% placebo. :) De ha hatásos, akkor csináld... Annyira nem vészes az ára. :-D


Más nevű , de hasonló spray-knél azért olvastam angol oldalakon, hogy aggályos tartósítószereket és egyéb vegyi anyagokat tartalmaz...

2021. márc. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért az gyanús, hogy konkrétan miként forgalmazzák... Simán élelmiszerként, vagy hogyan?

Mert a listában nem szerepel.

2021. márc. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Most újra megnéztem a weboldalt és az alján szerepel a szokásos “Az étrend- kiegészítők nem helyettesítik a kiegyensúlyozott, változatos étrendet és az egészséges életmódot. A termék kisgyermek elől elzárva tartandó.”. Tehát akkor mégiscsak étrend-kiegészítő és akkor benne kéne lennie a listában, ha valóban bevizsgált... nem?
2021. márc. 25. 11:41
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Benne kéne lenni a listában - de NEM bevizsgált akkor sem, csak hivatalosan bejelentett!
2021. márc. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Itt olvashatsz a notifikációs eljárásról:


[link]

2021. márc. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!